PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ, ଆସିବ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ; ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ବିମାନ କ୍ୟାବିନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଧୁଆଁ; ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କଲା ସ୍ପାଇସଜେଟ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୪ରେ ଲଘୁଚାପ, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ଜଗା ଦର୍ଶନ ସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୋଲେରୋକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ: ଜଣେ ମୃତ, ୯ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଦାରୁବ୍ରହ୍ମଙ୍କ ପତିତପାବନ ଯାତ୍ରା: ଆଜି ଜନ୍ମବେଦିକୁ ବିଜେ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବାରିପଦା: ଆଜି ଗଡ଼ିବ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ରଥ, ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ରଥକୁ ଟାଣିବେ ମହିଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • କଟକ: ଆଜିଠୁ ମିଳିତ ପୁଲିସ୍‌ ସେବା ପରୀକ୍ଷା, ୩୪ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୨୯ ହଜାର ୬୪୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ
  • ||

ନିଜ ଦେଶ ଭାରତକୁ ପାକିସ୍ତାନ ସହ ତୁଳନା କଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ, କହିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି କାହା କଥା ଶୁଣନ୍ତି ନାହିଁ…

pic- internet

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ନିଜ ଦେଶ ଭାରତକୁ ପାକିସ୍ତାନ ସହ ତୁଳନା କଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ । ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କାହା କଥା ଶୁଣନ୍ତି ନାହିଁ । ସାମ୍ବିଧାନିକ ସଂସ୍ଥା ଉପରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ଆକ୍ରମଣ ବଢୁଥିବାରୁ ଦେଶର ଗଣତନ୍ତ୍ର ବିପଦରେ ରହିଛି ।

ତେବେ ଲଣ୍ଡନରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଦେଇଥିବା ଏହି ବିବୃତ୍ତି ଏବେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବ୍ୟତୀତ ଭାରତକୁ ପାକିସ୍ତାନ ସହ ତୁଳନା କରିଥିଲେ । ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ‘ଆଇଡିଆ ଫର ଇଣ୍ଡିଆ’ କନକ୍ଲେଭରେ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇ ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତର ଗଣମାଧ୍ୟମ ଏକ ପାଖିଆ ହୋଇ କାମ କରୁଛି ।

ତେବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏଠାରେ ଏତିକିରେ ଅଟକି ନାହାଁନ୍ତି । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ବିଜେପି ସାରା ଦେଶରେ କିରୋସିନି ବିସ୍ତାର କରିଛି । ଏଥର ରାଜ୍ୟଗୁଡିକର କ୍ଷମତା ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଇଡି, ସିବିଆଇ ବହୁଳ ଭାବରେ ବ୍ୟବହୃତ ହେଉଛି । ଏକ ଆଦର୍ଶ ଭାରତର ସ୍ୱରକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ଏକ ଜାତୀୟ ଆଦର୍ଶଗତ ଲଢେଇରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି । ଦେଶର ଗଣମାଧ୍ୟମ ଠିକ୍ ନୁହେଁ, ଏହା ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଠିଆ ହୋଇ ଏକପାଖିଆ ଆଚରଣ କରୁଛି । ଚୀନ୍ ସହ ଭାରତର ତିକ୍ତତା ସମ୍ପର୍କରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲଦାଖରେ ୟୁକ୍ରେନ ପରି ପରିସ୍ଥିତି ଅଛି । ଚୀନ୍ ସୀମାରେ ବିକାଶ କରୁଛି ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଚୀନ୍‌ର ନାମ ମଧ୍ୟ ନେଉନାହାଁନ୍ତି ।