PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ, ଶପଥ ପାଠ କରାଇଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ
  • ||
  • ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍ ହେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ , ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ସୂଚନା ଦେଲେ ଜେପି ନଡ୍ଡା
  • ||
  • ପୁଣି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ, କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ବଢ଼ିବାରୁ କଟକଣା ଜାରି । ମଲ୍ , ଦୋକାନ, ସରକାରୀ ଓ ଘରୋଇ ଅଫିସରେ କଟକଣା ପାଳନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ୨ ମିଟର ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ହେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ , ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍‌ରେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍‌ଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅଟକିଛି ପେଟା ନାଳର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଓ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ, ନାଳ ଭିତରେ ପଶି ପ୍ରତିବାଦ କଲେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା, କୋଭିଡ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବେଡ୍
  • ||
  • ମୋରଡ଼ା : ମୋରଡ଼ାରେ ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ମୃତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳାକୁ ବିଜେ ହେଲା ଆଜ୍ଞାମାଳ, ସିଂହଦ୍ଵାର ସମ୍ମୁଖକୁ ଆସିବେ ୩ ରଥ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଟ୍ରାଫିକ୍ ଓ ପାର୍କିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ମାଳତିପାଟପୁର ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ରହିବେ ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀବାହି ବସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବିଏମସିର ଡ୍ରାଇ ଡେ ପାଳନ, ମଶା ବଂଶ ବୃଦ୍ଧିକୁ ନାଶ କରିବାକୁ ରାଜଧାନୀବାସୀଙ୍କୁ ଆହ୍ଵାନ କଲେ ବିଏମସି କମିଶନର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟ୍‌କା, ଦଳର ସମ୍ପାଦକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍
  • ||

ଚାଷୀଙ୍କୁ ଦିନକୁ ୧୭ ଟଙ୍କା ଦେଇ ତାଳି ବଜାଉଛନ୍ତି ମୋଦି ସରକାର: ରାହୁଲ

ପାଟ୍‌ନା, ୩ ।୨(ଏଜେନ୍ସି): ଦୀର୍ଘ ୨୮ ବର୍ଷ ପରେ ରବିବାର ପାଟ୍‌ନାର ଗାନ୍ଧୀ ମୈଦାନରେ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଜନଆକାଂକ୍ଷା ର‌୍ୟାଲି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ଜରିଆରେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ରାଜ୍ୟରେ ମହାମେଣ୍ଟର ଚିତ୍ର ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଅନୁସାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଯୁଆଡେ ଯାଉଛନ୍ତି ଖାଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଉଛନ୍ତି । ଚାଷୀଙ୍କୁ ଦିନକୁ ୧୭ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଏନ୍‌ଡିଏର ନେତାମାନେ ସଂସଦରେ ୫ ମିନିଟ୍‌ ତାଳି ବଜାଇଥିବା କଥା ସେ କଟାକ୍ଷ କରି କହିଥିଲେ ।
ସେହିପରି ବିମୁଦ୍ରୀକରଣ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୋଦିଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରି ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କଳାଧନ ବିରୋଧରେ ଲଢେଇ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରି ବିମୁଦ୍ରୀକରଣ କଲେ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଗରିବ ଓ କୃଷକମାନେ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ସାମ୍ନାରେ ଛିଡ଼ା ହେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଲେ । ମହିଳାମାନେ ଯେଉଁ ଟଙ୍କା ରଖିଥିଲେ ତାକୁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ରେ ଜମା କରିଦିଆଗଲା । ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଟଙ୍କାକୁ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ଭଳି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଦିଆଗଲା ବୋଲି ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟପଟେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଯେତେ ଭାଷଣ ଦେଲେ ବି ଚାଷୀମାନେ ତାର ଜବାବ ଦେବେ ବୋଲି ସେ ଦୃଢୋକ୍ତି କରିଥିଲେ । ଏହି ର‌୍ୟାଲିରେ ଆଜି ବିରୋଧୀ ଦଳଙ୍କ ଏକଜୁଟତା ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର