PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେସିଙ୍ଗା : କେସିଙ୍ଗାରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି ସଟ୍ଟା ଖେଳ ସହିତ ବେଆଇନ ମଦ ବିକ୍ରି, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ଓଡ଼ିଆ ପରିବାରକୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା, ସ୍ଵାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ସମେତ ଦୁଇ ଛୁଆ ମୃତ
  • ||
  • କଟକ : ବଢିବ ହାଇସିକ୍ୟୁରିଟି ନମ୍ଵର ପ୍ଲେଟ ଅବଧି, ମାସେ ସମୟସୀମା ବୃଦ୍ଧିକଲେ ସରକାର
  • ||

ୱୟନାଡ ଆସନରୁ ଲଢ଼ିବେ ରାହୁଲ !

source:http://totaltv.in

ତିରୁଅନନ୍ତପୁରମ,୨୩ ।୩(ଏଜେନ୍ସି): କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଆମେଥି ବ୍ୟତୀତ କେରଳର ୱୟନାଡ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । କେରଳର ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ଅଖିଳ ଭାରତ କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଓମେନ ଚାଣ୍ଡି ଓ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ରମେଶ ଚେନ୍ନିଥଳା ଏହି ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବାକୁ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି । କୋଟାୟାମ ଠାରେ ସାମ୍ବାଦକିଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇ ଚେନ୍ନଥିଳା କହଛିନ୍ତି ଯେ ଚଳିତମାସ ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ରାହୁଲ କେରଳ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିଲା ବେଳେ ସେ ଏ ବିଷୟରେ ତାଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ । ଆଜି ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏ ବିଷୟରେ ୱୟନାଡ ଜିଲ୍ଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟିକୁ ମଧ୍ୟ ଜଣାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଜିଲ୍ଲା କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ବେଶ୍‌ ଖୁସିଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ଅପରପକ୍ଷରେ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖପାତ୍ର ରଣଦୀପ ସୁର୍ଜେୱାଲା କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାହୁଲ ବାରମ୍ବାର କହି ଆସିଛନ୍ତି କି ଆମେଥି ହେଉଛି ତାଙ୍କର କର୍ମଭୂମି ଏବଂ ସେ ଏହିଠାରେ ହିଁ ରହିବେ । କେରଳର କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଓ କର୍ମୀମାନେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ୱୟନାଡରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ଭଲ ପାଇବା ଓ ଶ୍ରଦ୍ଧାକୁ ଆମେ ସମ୍ମାନ ଦେଉଛୁ । ହେଲେ ସେଠାରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ କି ନଲଢ଼ିବେ ସେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ରାହୁଲ ନିଜେ ନେବେ । ୱୟନାଡ ହେଉଛି କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଆସନ । କେରଳ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ଏମ୍‌.ଆଇ ସନଭାସ ଏହି ଆସନରୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଥିଲେ । ୨୦୦୯ ଓ ୨୦୧୪ ଲଗାତାର ଦୁଇଥର ଭାବେ ସେ ଏହି ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇ ଆସିଥିଲେ । ଗତବର୍ଷ ତାଙ୍କର ଅକାଳ ବିୟୋଗ ପରେ ଏହି ଆସନ ଏବେ ଖାଲିପଡିଛି । ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତରେ କଂଗ୍ରେସର ସ୍ଥିତିକୁ ସୁଦୃଢ଼ କରିବା ପାଇଁ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଏଠାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବାକୁ କିଛି କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଅପରପକ୍ଷରେ କଂଗ୍ରେସର ପାରମ୍ପରିକ ଗଡ ଭାବେ ପରିଚିତ ଆମେଥିରେ ଏଥର କଡା ଟକ୍କର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ।