PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : କୋଟଗଡ଼ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ସପ୍ତାହ ପାଳିତ, ପଥପ୍ରାନ୍ତ ନାଟକ ମାଧ୍ୟମରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କଲା ବନବିଭାଗ
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ପୂର୍ବତନ କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟ ରଞ୍ଜନ ସିଂ ବାରିହାଙ୍କ ପରଲୋକ, ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ଭବାନୀପାଟଣାରେ ଛତରଯାତ୍ରା ପାଳିତ, ରକ୍ତରଞ୍ଜିତ ହେଲା ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପୀଠ
  • ||

ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଲଗେଜ୍ ଚିନ୍ତା ଗଲା, ଏଣିକି ଘରେ ପହଞ୍ଚିବ ସାମଗ୍ରୀ

https://zeenews.india.com/

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୧୦: ଭାରତୀୟ ରେଲୱେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ନୂଆ ସୁବିଧା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ରେଲୱେ ଏବେ ଯାତ୍ରା କରାଇବା ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ସାମଗ୍ରୀ ଆପଣଙ୍କ ଘରୁ ଆପଣଙ୍କ ରେଳଗାଡି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚାଇବ । ରେଲୱେ ଏବେ ବ୍ୟାଗ୍ସ ଓନ୍ ହ୍ୱିଲ୍ସ(Bag On Wheels) ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ।

ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଲଗେଜ୍ ଟ୍ରେନରୁ ଘର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚାଇବ ରେଲୱେ । ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଏହି ସେବା ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ହଜରତ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ, ଦିଲ୍ଲୀ ଛାଓନି, ଦିଲ୍ଲୀ ସରାୟ ରୋହିଲ୍ଲା, ଗାଜିୟାବାଦ ଓ ଗୁରୁଗ୍ରାମ ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ଏଥିପାଇଁ ରେଲୱେର ଆପ୍ ଜରିଆରେ ପ୍ରଥମେ ବୁକିଂ କରିବାକୁ ହେବ । ଟ୍ରେନ୍ ଷ୍ଟେସନରୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣଙ୍କ ସାମଗ୍ରୀ ଆପଣଙ୍କ ଟ୍ରେନ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚାଇବା ଦାୟିତ୍ୱ ରେଲୱେ ଉଠାଇବ । ଡୋର୍ ଟୁ ଡୋର୍ ସେବା ପାଇଁ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ଅତିରିକ୍ତ ଶୁଳ୍କ ଦେବାକୁ ପଡିବ । ଏହି ସୁବିଧା ଆସିବା ଫଳରେ ବୟସ୍କ ଲୋକ, ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଏବଂ ଏକା ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଏଥିରେ ସାହାଯ୍ୟ ମିଳିବ ।

ଏମିତି ହେବ ଆପରେ ବୁକିଂ
ବିଓଡବ୍ଲୁ ଆପ୍(ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଓ ଆଇଫୋନ୍ ଉପଯୋଗକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ) ଦ୍ୱାରା ରେଳଯାତ୍ରୀ ନିଜ ସାମଗ୍ରୀକୁ ନିଜ ଘରୁ ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଣିବା କିମ୍ବା ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନରୁ ଘର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବେ । ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସାମଗ୍ରୀ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ବୁକିଂ ବିବରଣୀ ଅନୁସାରେ ତାଙ୍କ କୋଚ୍ କିମ୍ବା  ଘରେ ପହଞ୍ଚିଯିବ ।