PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅନନ୍ତନାଗ : ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ଅନନ୍ତାଗରେ ପୁଲିସ୍ ଓ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନଙ୍କ ମଳିତ ପାର୍ଟି ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ, ଆହତ ପୋଲିସ କର୍ମୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଏକ ଦଳ ମାଲେସିଆ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଛନ୍ତି, ଏହି ଦଳ ଦୁଇଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ବିପାକ୍ଷୀକ ଯୁଦ୍ଧାଭ୍ୟାସକୁ ନେଇ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ‘ଉଦାରଶକ୍ତି’ରେ ଭାଗ ନେବେ
  • ||
  • ମୋହନା : ସଂଗଠନ ଛାଡ଼ିଥିବା ମାଓବାଦୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ପରିଚ୍ଛାକୁ ଗିରଫ କଲା ଅଡ଼ବା ପୋଲିସ, ଥାନାରେ ରହିଛି ୭ ମାମଲା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ୫୭ନଂ ଜାତୀୟ ଖୁଣ୍ଟବନ୍ଧ ଛକ ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି ଟୋଲ ପ୍ଲାଜା ନିକଟରେ ଓଲଟିଲା ବସ୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୨୦ଆହତ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ବାଘ ଶୀକାର କରି ଫଟୋ ଉଠାଇବା ପଡ଼ିଲା ମହଙ୍ଗା, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଧରାପଡ଼ିଲା ବାଘ ଶିକାରୀ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା ଓ ଦେଓ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଲୋକାର୍ପଣ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ୨୭ ହଜାର ହେକ୍ଟରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଜମିକୁ ମିଳିବ ଜଳସେଚନ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଉଦଳା : ଉଦଳା ଏନଏସି ଅଧୀନ ୱାର୍ଡ ନମ୍ବର ୩ରେ ଥିବା ଅଙ୍ଗନବାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ କୃମି ଔଷଧ ଖାଇ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଗୁରୁତର , ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦର ତଳମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ସମ୍ଭାବନା, ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଘର ଉପରେ ମାଡ଼ି ବସିଲା ବିରାଟକାୟ ବଉଳ ବୃକ୍ଷ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଗହ୍ମା ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଉତ୍ସବ, ବୀରଡୋରିରେ ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ହାତରେ ୬ ଥାକିଆ ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିଲେ ଭଉଣୀ ସୁଭଦ୍ରା
  • ||
  • ପାଟଣା : ଚୋରାଚାଲାଣ ବେଳେ ମାଡ଼ିବସିଲା ବନ ବିଭାଗ, ଶାଳ କାଠ ବୋଝେଇ ସ୍କର୍ପିଓ ଜବତ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଜଳକା, ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଫୁଲୁଛି ବୈତରଣୀ ଓ ସାଳନ୍ଦୀ, ହଦଗଡ଼ ଡ୍ୟାମ୍‌ରୁ ୨ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ହେଉଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||

ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ରୁ ଆର୍‌ସିପି ସିଂହଙ୍କ ଇସ୍ତଫା

newsd.in

ପାଟଣା : ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସରକାରରେ ଷ୍ଟିଲ୍‌ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଜେଡିୟୁର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଆରସିପି ସିଂହଙ୍କର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ରୁ ତାଙ୍କର ଜନ୍ମଦିନ ୬ ଜୁଲାଇରୁ ହିଁ ବିଦାୟ ହୋଇ ଯାଇଛି। ଆରସିପି ସିଂହଙ୍କ ନାଁରୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଜେଡିୟୁ ନେତା ରାମଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ସିଂହଙ୍କର ରାଜ୍ୟସଭା କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ୭ଜୁଲାଇରେ ସରିବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବୁଧବାର ଦିନ ସେ ମୋଦି ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଆରସିପିଙ୍କର ଜନ୍ମ ୬ ଜୁଲାଇ , ୧୯୫୮ରେ ହୋଇଥିଲା । ଆଜି ବୁଧବାର ତାଙ୍କର ଜନ୍ମଦିନ ଥିଲା ।  ଆରସିପି ସିଂହଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଜନ୍ମଦିନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ବୁଧବାର ଦ୍ୱିପ୍ରହର ୧ଟା ୨୭ରେ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଦୀର୍ଘାୟୁ ଓ ସୁସ୍ଥ ଜୀବନର ଶୁଭକାମନା ଜଣାଇଥିଲେ ।

ଏହାର ଜବାବରେ ଆରସିପି ସିଂହ ଦ୍ୱିପ୍ରହର ୨ଟା୦୭ରେ ପିଏମ୍‌ ମୋଦିଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ପୂର୍ବକ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ,  ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୁଭକାମନା ସହ ରାଷ୍ଟ୍ରଧର୍ମର ପାଳନ କରି ରାଷ୍ଟ୍ର ସେବା ଜାରି ରଖିବେ । ଆରସିପି ସିଂହଙ୍କ ଜବାବରୁ ତାଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତର ରାଜନୀତିର ସଙ୍କେତ ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡ଼ୁଛି କି ତାଙ୍କର ରାସ୍ତା ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଆଡ଼କୁ ଯିବାର ଦେଖାଯାଉଛି ।

ଆରସିପି ସିଂହ ଏବେ ଆଉ ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ରହିବେ ନାହିଁ । ଗୁରୁବାର ଠାରୁ ସେ ସାଂସଦ ବି ରହିବେ ନାହିଁ । ଏହା ଏଥିପାଇଁ ହୋଇଛି ,କାରଣ ତାଙ୍କର ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ସହ ସଂପର୍କ ବିଗିଡ଼ି ସାରିଛି । ଏମିତି ସ୍ଥିତିରେ ଜେଡିୟୁରେ ତାଙ୍କର ରହିବା ବା ନରହିବାରେ ଆଉ କୌଣସି ଅର୍ଥ ରହିବ ନାହିଁ । ଗୋଟେ ସମୟରେ ଜେଡିୟୁ ଓ ବିହାର ସରକାରରେ ନୀତୀଶଙ୍କର ଡାହାଣ ହାତ ଭାବେ ବୁଝାଯାଉଥିବା ଓ କିଛି ଦିନ ପାର୍ଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରେ ରହିଥିବା ଆରସିପି ସିଂହଙ୍କ ରାଜନୀତିକ ସମୀକରଣ ଦଳ ଓ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ସହ ପୂରା ଖରାପ ହୋଇ ସାରିଛି ।