PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଲମତାପୁଟ : ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଵୋଝେଇ କାର ଜବତ, ମାଫିଆ ଫେରାର
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ୩ କୁଇଣ୍ଟାଲ ୨୦ କେ.ଜିର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଆବାସିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ଗର୍ଭବତୀ, ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଛାତ୍ର ଅଟକ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ତ୍ରିନାଥ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ଦାନବାକ୍ସ ଭାଙ୍ଗି ଟଙ୍କା ଓ ରୂପାର ଝୁମର ଚୋରି କରିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା କାଙ୍କଡ଼ପାଳ ଗ୍ରାମରେ ବଚସାକୁ ନେଇ ଫାଙ୍କା ଗୁଳିଚାଳନା, ଭୟରେ ଖସିପଡ଼ି ଜଣେ ଆହତ, ଘଟଣା ସ୍ଥଳରୁ ୩ ଖୋକା ଜବତ
  • ||

ବରଫ ତଳୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଗଲା ୫ ନିଖୋଜ ଯବାନଙ୍କୁ

 ନୂଆାଦିଲ୍ଲୀ,୨୩।୨: ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କିନୌରରେ ଗତ ବୁଧବାର ହୋଇଥିବା ବରଫପାତ ଯୋଗୁଁ ଆଇଟିବିପିର ୫ ଜଣ ଯବାନ ବରଫ ତଳେ ପୋତି ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ନିଖୋଜ ୫ ଜଣ ଯବାନଙ୍କୁ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଜୀବିତ ଭାବରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ମୋଟ ୧୧ ଜଣ ଯବାନ ବରଫରେ ପୋତି ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କର ସନ୍ଧାନ ସେନା, ଭାରତ-ତିବ୍ଦତ ସୀମା ପୋଲିସ (ଆଇଟିବିପି) ଓ ପୋଲିସର ଏକ ଟିମ୍ ଅପରେସନ୍ ଚଳାଇଥିଳା। ସେ ଦିନ ଜଣେ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା।

ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସେନାର ୧୬ ଯବାନଙ୍କୁ ତିବ୍ଦତ ସୀମା ପାଖ ନମଝା ଅଞ୍ଚଳରେ ପାଣି ପାଇପ୍ ଲାଇନ୍ ଠିକ୍ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଶିପାକିଲା ପାଖରେ ପ୍ରବଳ ବରଫବୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ନିଖୋଜ ଯବାନଙ୍କ ସନ୍ଧାନରେ ୧୫୦ ରୁ ଅଧିକ ଯବାନଙ୍କୁ  ଲଗାଯାଇଥିଲା। ପୂର୍ବରୁ ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଥଲା ୩  ଦିନ ଧରି ବରଫ ତଳେ ପୋତି ହେବା କାରଣରୁ କେହି ଯବାନ ଜୀବିତ ନଥାଇ ପାରନ୍ତି।  କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ଯବାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର