PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାବୁଲ ସ୍ଥିତ ଏକ ମସଜିଦ୍‌ରେ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ , ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୨୦ ମୃତ , ୪୦ ଆହତ , ଆହତଙ୍କୁ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଦିନ ଏଭଳି ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି ରହିବ, ଆଗାମୀ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଆମ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ଏସଆରସିଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ଭେଜିଗୋରା ଗ୍ରାମରେ ପାଣି ଘେରରେ ଥିବା ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ କାସିମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ହେମେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ହାଇସ୍କୁଲରେ କ୍ଲାସ ରୁମ୍‌ରେ ପଶିଲା ବନ୍ୟା ପାଣି, ବାତିଲ ହେଲା ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ସୋର : ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ନୀଳଗିରି ଅଧିନ ଔପଦା ବ୍ଲକର ବିଡ଼ିଓ ଅଭିଷେକ ଦାସଙ୍କର ବଦଳିକୁ ନେଇ ବୁଧବାର ଔପଦା ବ୍ଲକ୍ ସମ୍ମୁଖରେ ସରପଞ୍ଚ, ସମିତି ସଭ୍ୟ/ସଭ୍ୟା, ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ, ଔପଦାର ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବ୍ଲକର ଗୋତିଆକୁଦ ଗାଁରେ ହଠାତ ପାଣି ବଢିଯିବାରୁ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ ଜଣ ଫଶି ରହିଥିଲେ, ବୁଧବାର ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚି ଉଦ୍ଧାର କରିଛି
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀରେ କମୁଛି ଜଳସ୍ତର, ତଥାପି ଵିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ମହାନଦୀ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ଧନୁଆ ନଦୀରେ ବନ୍ୟା, ବାଲିପାଟଣା ବ୍ଲକ୍‌ର ୫ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ଗାଁ ଜଳମଗ୍ନ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ଆଇଟିଆଇ କଲେଜରେ ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ଘଟଣା, ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • କଣାସ : ମକରା ନଦୀରେ ୫୦ ଫୁଟର ଘାଇ, ୨୦ ରୁ ଅଧିକ ଗାଁରେ ପଶିଲା ବନ୍ୟାଜଳ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ତ୍ରୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ମାଲବାହୀ ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୪ ଗୁରୁତର
  • ||

ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୟୁନାଇଟେଡ୍‌ କ୍ଲବ ଛାଡିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କ୍ରିଷ୍ଟିଆନୋ ରୋନାଲଡୋ, ବେୟର୍ନ ମୁନିଚ୍ FCକୁ ଯିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୩/ ୦୭: ଭେଟେରାନ୍‌ ଫୁଟବଲର ତଥା ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୟୁନାଇଟେଡର ଏକ ନମ୍ବର ଷ୍ଟ୍ରାଇକର୍‌ କ୍ରିଷ୍ଟିଆନୋ ରୋନାଲଡୋ କ୍ଲବ୍‌ ଛାଡିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଚାମ୍ପିୟନ୍ସ ଲିଗ୍‌କୁ ଫୋକସ୍‌ କରିବାକୁ ବିଶ୍ବର ଅନ୍ୟତମ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଟିମ୍‌ ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୟୁନାଇଟେଡ୍‌କୁ ଅଲବିଦା କହିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ରୋନାଲଡୋ । ଏ ନେଇ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଟାଇମ୍ସ ନ୍ୟୁଜପେପରରେ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

ବଡ କଥା ହେଉଛି ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୟୁନାଇଟେଡ୍‌ ଖରାପ ଫର୍ମ ଦେଇ ଗତି କରୁଛି । ଦଳଗତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ନୈରାଶ୍ୟଜନକ ରହିଛି । ଏପରିକି ଆସନ୍ତା ଚାମ୍ପିୟନ୍ସ ଲିଗ୍‌ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଦଳ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିପାରିନାହିଁ । ଯାହାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ରୋନାଲଡୋ । ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୟୁନାଇଟେଡ୍‌ର ମ୍ୟାନେଜର ଏରିକ୍‌ ଟେନ୍‌ ହଗ୍‌ କହିଛନ୍ତି, ‘ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ରେ ପାଦ ଦେବାକୁ ରୋନାଲଡୋ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଏ ନେଇ ସେ ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି’।

ପର୍ତ୍ତୃଗାଲର ଅଧିନାୟକ ତଥା ଷ୍ଟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକର୍‌ କ୍ରୀଷ୍ଟିଆନୋ ରୋନାଲଡୋ ୟୁରୋପିଆନ ଫୁଟବଲର ଯେକୌଣସି କ୍ଲବକୁ ଯାଇ ଆହୁରି ୩ ରୁ୪ ବର୍ଷ ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରଖିପାରିବେ । ୨୦୨୧ ଅଗଷ୍ଟରେ ସେ ପୁଣି‌ଥରେ ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୟୁନାଇଟେଡ୍‌ କ୍ଳବରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଅନକେ ବଡ ବଡ କ୍ଲବ ସହିତ ଖେଳିଛନ୍ତି ।

୨୦୦୨ ମସିହାରେ ବରିଷ୍ଠ ବର୍ଗରେ ଖେଳ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ କ୍ରୀଷ୍ଟିଆନୋ ରୋନାଲଡୋ । ୨୦୦୨ ରୁ ୨୦୦୩ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ସିପି ବି କ୍ଲବରେ ଖେଳିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଗୋଟିଏ ବି ଗୋଲ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇନଥିଲେ । ସେହିବର୍ଷ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ସିପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ୩ଟି ଗୋଲ କରିଥିଲେ । ୨୦୦୩ରୁ ୨୦୦୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୀର୍ଘ ୭ ବର୍ଷ ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୟୁନାଇଟେଡ୍‌ କ୍ଲବରେ ଖେଳିଥିଲେ । ପରେ ୨୦୦୯ରୁ ୨୦୧୮ ଯାଏଁ ରିଅଲ ମାଡ୍ରିଡ୍‌ ସହ ଖେଳି କ୍ୟାରିୟରର ସବୁଠାରୁ ଭଲ ସମୟ ବିତାଇଥିଲେ । ପରେ ୨୦୧୮ରୁ ୨୦୨୧ ଯାଏଁ ଜୁଭେଷ୍ଟସ୍‌ କ୍ଲବରେ ଖେଳିଥିଲେ । ୨୦୨୧ ରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଯାଏଁ ସେ ପୁଣି ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୟୁନାଇଟେଡ୍‌ ସହ ଫୁଟବଲ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ।