ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୪: ସେଣ୍ଟ୍‌ଭିନ୍‌ସେଣ୍ଟରେ ସାମ୍ନାସାମ୍ନି ହେବେ ବାଂଲାଦେଶ- ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍‌ସ
  • ||
  • ଜୁନ୍ ୧୮ରେ ବାରାଣସୀ ଯିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, ତୃତୀୟ ପାଳିରେ ହେବ ପ୍ରଥମ ଗସ୍ତ
  • ||
  • ଅରୁଣାଚଳର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବେ ପେମା ଖାଣ୍ଡୁ, ସମାରୋହରେ ସାମିଲ୍ ହେବେ ଜେପି ନଡ୍ଡା, ଅମିତ ଶାହ
  • ||
  • ବିଧାୟକ ପଦରୁ ସପା ମୁଖ୍ୟ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ଇସ୍ତଫା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଖୋଲିଲା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ୪ ଦ୍ବାର, ମଙ୍ଗଳ ଆଳତି ଦର୍ଶନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୋହନ ଚରଣ ମାଝୀ
  • ||

ଆରଏସଏସ ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ହିନ୍ଦୁଙ୍କ ଧାର୍ମିକ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ ଦେଇଛନ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୩୧ ।୧(ଏଜେନ୍ସି): ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ୱୟଂ ସେବକ ସଂଘର ମୁଖ୍ୟ ମୋହନ ଭାଗୱତ ଗୁରୁବାର କହିଛନ୍ତି କି କେରଳର ସବରିମାଳା ସ୍ଥିତ ଭଗବାନ ଆୟାପ୍ପାଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କୋଟି କୋଟି ହିନ୍ଦୁଙ୍କ ଧାର୍ମିକ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ ଦେଇଛନ୍ତି ।
ୟୁପିର ପ୍ରୟାଗରାଜରେ ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଧର୍ମ ସଂସଦରେ ଯୋଗ ଦେବା ଅବସରରେ ଭାଗୱତ କହିଛନ୍ତି କି ଯଦିଓ ସମସ୍ତେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଆଦେଶକୁ ସମ୍ମାନ କରୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଅଦାଲତ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅତି ତରବରିଆ ଭାବେ ରାୟ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏପରି କଲାବେଳେ ସିଏ ହିନ୍ଦୁଙ୍କ ଭାବନାକୁ ଆଦୌ ବିଚାରକୁ ନେଇନାହାନ୍ତି ।
ସବରିମାଲା ପୀଠ ପରିସରରେ ଚାରିଟି ମନ୍ଦିର ଅଛି । କେବଳ ଆୟାପ୍ପାଙ୍କ ମନ୍ଦିରକୁ ଛାଡି ବାକି ତିନୋଟି ମନ୍ଦିରରେ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଉଥିଲା । ତେଣୁ ଆୟାପ୍ପାଙ୍କ ମନ୍ଦିର ଭିତରକୁ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେବାର କିଛି ଆବଶ୍ୟକତା ନଥିଲା । ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ, ଅଦାଲତ ଏଭଳି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରିବା ସମୟରେ ଈଶ୍ୱରଙ୍କ ଅସ୍ତିତ୍ୱ ଉପରେ ବି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଅଦାଲତ ଭୁଲିଗଲେ କି ସବରିମାଲା ଏକ ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ନୁହେଁ, ବରଂ ଏହା ହେଉଛି ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କର ଏକ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥଳ ।
ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଭାବିଲେନି ଯେ ଏ ପ୍ରକାର ରାୟ ଯୋଗୁ କୋଟି କୋଟି ହିନ୍ଦୁଙ୍କ ଧାର୍ମିକ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ ଲାଗିବ । ଭଗବାନ ଆୟାପ୍ପାଙ୍କ ଭକ୍ତ କେବଳ କେରଳରେ ସୀମିତ ନାହାନ୍ତି । ବରଂ ବିଶ୍ୱର କୋଣ ଅନୁକୋଣରେ ତାଙ୍କର ଭକ୍ତ ରହିଛନ୍ତି । ମହିଳାଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ପ୍ରକାର ପକ୍ଷପାତ କରାଯାଉନଥିବାର ଦୋହରାଇବା ସହିତ ସେ କହିଛନ୍ତି କି ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କୁ ବିଭାଜିତ କରିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ ଦେବା ପାଇଁ ନୂଆ ନୂଆ ଯୋଜନା କରାଯାଉଛି । କେବଳ ସଂକୀର୍ଣ୍ଣ ରାଜନୈତିକ ସ୍ୱାର୍ଥ ପାଇଁ ସମାଜରେ ବିଭାଜନ ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଉଛି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.