PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ: ଜୁଲାଇ ୫ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ !
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଏଏସ୍‌ଆଇ ଟିମ୍‌, ଗର୍ଭଗୃହ ଓ ନାଟମଣ୍ଡପ ଫାଟର ସ୍ଥିତି ଓ ଏହାର ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କରେ ଯାଞ୍ଚ କରିବ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ବାଘମାରୀ ନିକଟରେ ରାସ୍ତାକଡକୁ ଖସିଲା ଲିଙ୍ଗରାଜ ବସ୍, ୨୦ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ମିଳିବ ଆଡ଼ପ ଅବଢ଼ା
  • ||
  • ମହିଳା ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ଆଜି ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଭେଟିବ ଭାରତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଭଦ୍ରକରେ ଦୁଇ କିନ୍ନର ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ: ୫ ଜଣ ଗୁରୁତର, ୪ ଅଟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପଥରଗାଡ଼ିଆରେ ଅଦ୍ଭୂତ ବାଛୁରୀ ଜନ୍ମ, ଦେଖିବାକୁ ଲୋକଙ୍କ ଲାଗିଲା ଭିଡ଼
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ବଢ଼ିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୪୬ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||

କଂଗ୍ରେସରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ସାଧୁ ନେପାକ

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୯।୩: କଂଗ୍ରେସରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ସାଧୁ ଚରଣ ନେପାକ। କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଇଲେ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର। ଦଳ ତାଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରିବାରୁ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି ବୋଲି ନେପାକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ନେପାକ ୨୦୦୯ ବରଗଡ଼ ଆସନରୁ ଜିତିଥିବାବେଳେ ୨୦୧୪ ମସିହାରେ  ନିର୍ବାଚନ ହାରିଯାଇଥିଲେ।

ଏନେଇ ନେପାକ୍ କହିଛନ୍ତି, ଯେତେବେଳେ କଂଗ୍ରେସରେ ୨୬ଜଣ ବିଧାନସଭାକୁ ଯାଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଆନନ୍ଦ ବାବୁଙ୍କୁ ହରାଇ  ମୁଁ  ଜିତିଥିଲି। ବରଗଡ଼ରେ ୨୦ ବର୍ଷ ହେଲା ବ୍ଲକ ନଥିଲା। ସେହି ସମୟରେ ମୁଁ ଘର ଛାଡ଼ି ଦଳ ପାଇଁ ଅହରହ କାମ କରୁଥିଲି। ଆଜି ସେହି ଲୋକମାନେ ମୋତେ ଆଜି ପ୍ରଶ୍ନ କରୁଛନ୍ତି କି, ଆପଣ ଧୋକାବାଜ ଜାଗାକୁ ଆମକୁ କିଭଳି ଆଣିଲେ। ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଟିକଟ ଦିଆଯାଇଛି ସେମାନେ କଣ  କାମ କରିଛନ୍ତି ମୁଁ ଜାଣିଛି।  ଟିକଟ ନ ପାଇବା ପଛରେ ଅନେକ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର କଥା ରହିଛି। ବର୍ତମାନ କେଉଁ ଦଳକୁ ଯିବି ନାହିଁ। ଆଗକୁ ସମୟ ଅଛି, ବର୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କିଛି ସ୍ଥିର କରିନାହିଁ ବୋଲି ନେପାକ କହିଛନ୍ତି। ।