ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡି ଛାଡ଼ିଲେ ଦେବାଶିଷ ନାୟକ । ପୂର୍ବତନ ବରୀ-ଡେରାବିସ୍ ବିଧାୟକ
  • ||
  • ୩୪ ନୂଆ ଏନ୍‌ଏସି ଘୋଷଣାରେ ଲୋଇସିଂହା ବାଦ୍, ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିିରି: ଛତିଶଗଡ଼ କାଙ୍କେରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ଯବାନଙ୍କ ଗୁଳିରେ ୩ ମାଓବାଦୀ ନିହତ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା ଥାନା ଭିତରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଛେଚିଲେ, ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗା, ୧୦ ବାଇକ ସହ ୩୦ ଯାତ୍ରୀ ଫସିଲେ
  • ||
  • ଯୁକ୍ତ ୨ ପରୀକ୍ଷା ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ରରେ ତ୍ରୁଟି: ୭୦ ମାର୍କର ପରୀକ୍ଷାରେ ୨୭ ମାର୍କର ସିଲାବସ୍‌ ବାହାର ପ୍ରଶ୍ନ
  • ||
  • ଡବ୍ଲ୍ୟୁପିଏଲ୍‌- ୨୦୨୪: ରୋମାଞ୍ଚକ ମୁକାବିଲା, ୟୁପି ୱାରିୟର୍ସଠୁ ୨ରନ୍‌ରେ ଜିତିଲା ରୟାଲ୍‌ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ
  • ||
  • ‘ଦିଲ୍ଲୀ ଚଲୋ’ ସ୍ଥଗିତ ରହିବା ପରେ ଖୋଲିଲା ଦିଲ୍ଲୀ-ହରିଆଣା ସୀମା, ଶମ୍ଭୁ ସୀମାରେ ଚାଷୀଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରା
  • ||
  • ବାଙ୍ଖିଡି ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଗଛରେ ପିଟି ହୋଇ ବାଇକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ବର୍ଷିଲା ପରେ ଖସିଲା ତାତି: ୨୭ ଯାଏ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଜିଲ୍ଲାରେ ପାଗ କୋହଲା
  • ||
  • ଗୁଜରାଟ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ: ଆଜି ‘ସୁଦର୍ଶନ ସେତୁ’ ଲୋକାର୍ପଣ, ସୌରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ଦେବେ ୫୨,୨୫୦ କୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭେଟି
  • ||

ଗ୍ରୀନ୍‌ ମାର୍କରେ ବନ୍ଦ ହେଲା ସେୟାର ବଜାର, ସେନସେକ୍ସ ୧୨୪ ପଏଣ୍ଟ ବୃଦ୍ଧି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮/ ୦୩: ଭାରତୀୟ ସେୟାର ବଜାରରେ ବୁଧବାର ଭଲ କାରବାର ହୋଇଛି । ଉଭୟ ସେନସେକ୍ସ ଓ ନିଫ୍ଟି ସୂଚକାଙ୍କ ସବୁଜ ସଙ୍କେତରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଛନ୍ତି । ବମ୍ବେ ଷ୍ଟକ୍‌ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜର ସେନସେକ୍ସ ୧୨୩.୬୩ ପଏଣ୍ଟ ବୃଦ୍ଧିପାଇ ୬୦,୩୪୮.୦୯ ପଏଣ୍ଟରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ନ୍ୟାସନାଲ ଷ୍ଟକ୍‌ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜର ନିଫ୍ଟି ୪୨.୯୫ଅଙ୍କ ବଢି ୧୭,୭୫୪.୪୦ ପଏଣ୍ଟରେ କାରବାର ଶେଷ କରିଛି । ସେହିଭଳି ବ୍ୟାଙ୍କ ନିଫ୍ଟି ୨୨୬.୭୦ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୪୧,୫୭୭.୧୦ପଏଣ୍ଟରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି ।

ଆଜି କାରବାର ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଇଣ୍ଡସଇଣ୍ଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ସେୟାର ମୂଲ୍ୟ ସର୍ବାଧିକ ୪.୭୯% ଅର୍ଥାତ୍‌ ୫୩.୬୫ ଟଙ୍କା ବଢି ୧୧୭୪.୨୫ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଯାଇଛି । ସେହିଭଳି ବଜାଜ ଫାଇନାନ୍ସ ସେୟାର ମୂଲ୍ୟ ସର୍ବାଧିକ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ବଜାଜ ଫାଇନାନ୍ସ ସେୟାର ୧୩୮ ଟଙ୍କା ଖସି ୫୯୯୬.୮୫ ଟଙ୍କାରେ କାରବାର ଶେଷ କରିଛି ।

ସେୟାର ବଜାର ବନ୍ଦ ହେବା ବେଳକୁ ଆଇଟି, ମେଟାଲ, ଫାର୍ମା, ରିୟଲିଟି, ହେଲଥ୍‌ କେୟାର, କଞ୍ଜ୍ୟୁମର ଡ୍ୟୁରେବଲ ସେକ୍ଟର ହ୍ରାସ ପାଇଥିବା ବେଳେ ବ୍ୟାଙ୍କିଂ ସେକ୍ଟରରେ ଜବରଦସ୍ତ କାରବାର ହୋଇଛି । ବୃଦ୍ଧିପାଇଥିବା ସେୟାର ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛନ୍ତି ଇଣ୍ଡସଇଣ୍ଡ ବ୍ୟାଙ୍କ, ଏଲ୍‌ ଆଣ୍ଡ ଟି, ଏନଟିପିସି, ଆଇଟିସି, ଅଲଟ୍ରାଟେକ୍‌ ସିମେଣ୍ଟ, ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ, ଏସବିଆଇ, ମାରୁତି ସୁଜୁକି, ଟିସିଏସ୍‌, ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ, ଆଦାନୀ ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ, ଆଦାନୀ ଗ୍ରୀନ୍‌ ଏନର୍ଜି, ଆଦାନୀ ପୋର୍ଟସ୍‌ ସମେତ ଆଉ କିଛି କମ୍ପାନୀ । ସେହିଭଳି ଇଣ୍ଡସ୍‌ ଟାଓ୍ବାର, ବଜାଜ ଫାଇନାନ୍ସ, ହିଣ୍ଡାଲକୋ, ଇନଫୋ ଏଜ୍, ଗ୍ଲାଣ୍ଡ ଫାର୍ମା, ବାୟୋକନ୍, ଟେକ୍‌ ମହିନ୍ଦ୍ରା, ଜାଇଡସ୍, ଇନଫୋସିସ୍, ଡାବର ଇଣ୍ଡିଆ, ପେଟିଏମ୍, ବେଦାନ୍ତ ସମେତ ଆଉ କିଛି କମ୍ପାନୀର ସେୟାର ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.