PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ, ଶପଥ ପାଠ କରାଇଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ
  • ||
  • ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍ ହେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ , ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ସୂଚନା ଦେଲେ ଜେପି ନଡ୍ଡା
  • ||
  • ପୁଣି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ, କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ବଢ଼ିବାରୁ କଟକଣା ଜାରି । ମଲ୍ , ଦୋକାନ, ସରକାରୀ ଓ ଘରୋଇ ଅଫିସରେ କଟକଣା ପାଳନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ୨ ମିଟର ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ହେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ , ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍‌ରେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍‌ଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅଟକିଛି ପେଟା ନାଳର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଓ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ, ନାଳ ଭିତରେ ପଶି ପ୍ରତିବାଦ କଲେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା, କୋଭିଡ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବେଡ୍
  • ||
  • ମୋରଡ଼ା : ମୋରଡ଼ାରେ ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ମୃତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳାକୁ ବିଜେ ହେଲା ଆଜ୍ଞାମାଳ, ସିଂହଦ୍ଵାର ସମ୍ମୁଖକୁ ଆସିବେ ୩ ରଥ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଟ୍ରାଫିକ୍ ଓ ପାର୍କିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ମାଳତିପାଟପୁର ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ରହିବେ ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀବାହି ବସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବିଏମସିର ଡ୍ରାଇ ଡେ ପାଳନ, ମଶା ବଂଶ ବୃଦ୍ଧିକୁ ନାଶ କରିବାକୁ ରାଜଧାନୀବାସୀଙ୍କୁ ଆହ୍ଵାନ କଲେ ବିଏମସି କମିଶନର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟ୍‌କା, ଦଳର ସମ୍ପାଦକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍
  • ||

ସମୁଦ୍ରରୁ ମିଳିଲା ଏଭଳି ବହି, କୋରାନ କି ବାଇବେଲ ଏହାକୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି ହଇଚଇ, ଜାଣନ୍ତୁ ସତ୍ୟତା…

ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ କିଛି ସମୟ ହେବ ଗୋଟିଏ ବହିର ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ବହିର ପୃ​‌ଷ୍ଠା ଦେଖିବା ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଦ୍ବନ୍ଦ୍ବ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ବହିଟି ବହୁ ସମୟ ଧରି ସମୁଦ୍ରର ଅତଳ ଜଳ ଭିତରେ ପଡ଼ିରହିଥିଲା। ଏହାକୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଲୋକମାନେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଦାବି ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।

ଏହି ବହିର ଲିପିକୁ ଦେଖିବା ପରେ କିଏ କହୁଛି ଏହା କୋରାନ ତ କିଏ କହୁଛି ବାଇବେଲ। ଯଦିଓ ସେମାନେ ଏହାକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିପାରିନାହାନ୍ତି ପ୍ରକୃତରେ ଏହା କେଉଁ ପ୍ରକାର ବହି। ତଥାପି ଏହି ବହିକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଥର ସେୟାର କରିସାରିଲାଣି।

କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର ସତ୍ୟତା ସାମ୍ନାକୁ ଆସି ସାରିଛି। ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଏହି ବହି କୈାଣସି ଧାର୍ମିକ ପୁସ୍ତକ ନୁହେଁ। ବରଂ ଆମେରିକାର କଳାକାର କୈଥରୀନ ମୈକଏବରଙ୍କ ଏକ ରଚନା ବହି। ୨୦୧୪ରେ ଲେଖାଯାଇଥିବା ଏହି ପୁସ୍ତକର ଗୋଟିଏ ଧାଡ଼ିରେ ପ୍ରମାଣ କରାଯାଇଛି ଯେ, କିଭଳି ସେ ଗୋଟିଏ ପୁସ୍ତକରେ କ୍ରିଷ୍ଟଲ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି ଆଉ ଏଥିରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି।

ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ପୁସ୍ତକ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଯେ, ଏହା ବାଇବେଲ ହେଉ କି କୋରାନ କିଭଳି ଏତେ ସମୟ ଧରି ପାଣିରେ ପଡ଼ିରହିଛି। ତଥାପି ବହିଟି ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛି। ଏହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚଯ୍ୟ କରିଛି। ନଭେମ୍ବର ୨୦୧୮ରେ ଫେସବୁକରେ ଏହି ପୁସ୍ତକର ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ୪ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏହାକୁ ସେୟାର କରିଥିଲେ। ଏହି ଫଟୋ ସହିତ ଗୋଟିଏ ଶିରୋନାମା ଲେଖାଯାଇଥିଲା ‘ଏହା ଏକ ଚମତ୍କାର ଅଟେ’

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର