PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆପଡା ସାଲେଭଟା ଛକରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକ-ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାରେ ଗୁରୁତର ତ୍ରୁଟି, ହେଲିକପ୍ଟର ଉଡାଣ ଭରିବା କ୍ଷଣି ମଝି ଆକାଶରେ ଦେଖାଗଲା କଳା ବେଲୁନ୍, ୪ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଭିତରକୁ ଧସେଇ ପଶିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ପୋଲିସ-ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆପଡା ଉଦ୍ୟାନବନ୍ଧ କ୍ରିଷ୍ଣା ଛକରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : କଣ୍ଟାମାଳ ବ୍ଲକ୍ ମନମୁଣ୍ଡା ରେଞ୍ଜ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରତାଖଣ୍ଡି ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଫାଶରେ ପଡ଼ି ଏକ ଭାଲୁର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କୋଲକାତା : ମାତ୍ର ୭୫ ଟଙ୍କା ପାଉଣା ଫେରସ୍ତ ଦାବିରେ ଦେଖାଦେଇଥିଲା ଅଶାନ୍ତି, ନମାଜ ପଢ଼ି ଫେରିବା ବାଟରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୨୦୧୯ ରୁ ୨୦୨୨ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି ୧୦ ହଜାର ୧୨୯ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା : ଗୃହରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜୁଲାଇ ୬ରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ଘୋଷଣା । ଦିନ ୧ଟାରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇପ ରେଜଲ୍ଟ । ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ରଞ୍ଜନ ଦାଶଙ୍କ ସୂଚନା ।
  • ||
  • ଗୋଚ୍ଛାପଡ଼ା/ଫୁଲବାଣୀ : ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଯୋଡ଼ାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ ଜଗାର ଖପୁରି ୩ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିରୋପଣ କରାଯିବ । ଦିଲ୍ଲୀ ଏମସ୍‌ ନ୍ୟୁରୋ ସର୍ଜରୀ ଡାକ୍ତର ଦୀପକ ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ସୂଚନା ।
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ଅଲ୍ଲୁରୀ ସୀତାରାମ ରାଜୁଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି କରିବେ ଉନ୍ମୋଚନ
  • ||
  • କୋଟପାଡ଼ : କୋଟପାଡ଼ ମୀନାବଜାରରେ ଦୋଳି ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ନାବଳିକାଙ୍କ ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିରେ ପୁଣିଥରେ ଏକନାଥଙ୍କ ବାଜିମାତ୍। ଫ୍ଳୋର ଟେଷ୍ଟରେ ବହୁମତ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ସିନ୍ଦେ। ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ୧୬୪ ସଦସ୍ୟ ସମର୍ଥନ କରିଥିବା ସୂଚନା।
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଚଞ୍ଚରମୁଣ୍ଡା ଛକ ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ଜଣେ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କୁଲ୍ଲୁରେ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କ ସମେତ ୧୬ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୱାର୍ଲ୍ଡ ୨୦୨୨ : ବିଜୟ ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧିଲେ ସିନି ଶେଟ୍ଟୀ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାଙ୍ଗିଗଲା ଆଲପାଇନ୍ ଗ୍ଲାସିୟରର ବିଶାଳ ଖଣ୍ଡ, ୫ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ ନେଇ ବୋର୍ଡର ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ, ସଚିବାଳୟରେ ଆଜି ନିଆଯିବ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବାଲିଘାଟକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଯୁବକଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡାମାଡ଼, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେ ଲାଲୁ ଯାଦବ, ପଡ଼ିଯିବା କାରଣରୁ ହୋଇଥିଲେ ଆହତ
  • ||
  • ଡେନମାର୍କ : ଡେନମାର୍କର ସପିଂ ମଲରେ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି, ୩ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||

ମଞ୍ଚ ଉପରକୁ ଯିବାକୁ ଡରୁଥିଲେ ଲତା ଦିଦି, ଖୁଲାସା କଲେ ସୋନୁ ନିଗମ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୦୫: ସ୍ୱର କୋକିଳା ଲତା ମଙ୍ଗେଶକର ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ସର୍ବଦା ପ୍ରେରଣା ହୋଇ ରହିବେ। ଗାୟିକାଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ପରେ ତାଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ଏକ ଶୋ’ ‘ନାମ ରେହ ଜାୟେଗା’ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ଶୋ’ରେ ଅନେକ ମହାନ କଳାକାର ଲତା ଦିଦିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଗୀତ ମାଧ୍ୟମରେ ମନେ ପକାଉଛନ୍ତି। ଭାରତର ସ୍ୱର କୋକିଳା ନାମରେ ଜଣାଶୁଣା ଏହି ଗାୟିକା ଜଣେ ମହାନ କଳାକାର ଥିଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ବି ସେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିଲେ, ସେବେ ମଞ୍ଚରେ ତାଙ୍କର ସ୍ୱାମିତ୍ୱ ରହୁଥିଲା। କିନ୍ତୁ କୁହାଯାଏ ସାମ୍ନାରେ ଦେଖାଯାଉଥିବା ସଫଳତା ବିଷୟରେ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ସଂଘର୍ଷ ନୁହେଁ। ଲତା ଦିଦିଙ୍କ ସହ ସମାନ ଥିଲା, ଖୁବ୍ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ସଫଳତାର ଯାତ୍ରା ଏତେ ସହଜ ନଥିଲା। ସେ ଜଣେ ଏପରି କଳାକାର ଥିଲେ, ଯିଏକି ତାଙ୍କ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଅନେକ ବଳିଦାନ ଏବଂ ଭୟକୁ ଦୂର କରିଥିଲେ।

ଲତା ମଙ୍ଗେଶକରଙ୍କ ମଞ୍ଚର ଡର ବିଷୟରେ ଏକ କାହାଣୀ ସେୟାର କରି ଗାୟକ ସୋନୁ ନିଗମ୍ କହିଛନ୍ତି, ଲତା ଜୀ ମଞ୍ଚକୁ ଯିବାକୁ ଡରୁଥିଲେ। ଡେଟ୍ରୋଇଟ୍ ରେ ଏକ ଷ୍ଟେଜ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କୁ ମୁକେଶ ଜୀଙ୍କ ସହ ଗାଇବାର ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଲତା ଜୀଙ୍କୁ ଏହା ଜଣା ନଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ, ମଞ୍ଚ ଉପରକୁ ଯିବାକୁ ସେ ଡରୁଥିଲେ। ତେବେ ପରେ ଅନୁଭବ କଲେ, ଯଦି ସେ ଭୟଭୀତ ହେବେ ତେବେ ତାଙ୍କଠାରୁ ମଞ୍ଚ ଛଡାଇ ନିଆଯିବ। ଯାହାପରେ ତାଙ୍କ ଡର ଦୁର ହୋଇଥିଲା। ମୁକେଶ ଜୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଲତା ମଙ୍ଗେଶକର ଉପରେ ଏକ ଦୁଃଖଦ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥିଲା ଏବଂ ଲତାଜୀ ପୁନର୍ବାର ମଞ୍ଚ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର