PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ବାଘମାରୀ ନିକଟରେ ରାସ୍ତାକଡକୁ ଖସିଲା ଲିଙ୍ଗରାଜ ବସ୍, ୨୦ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ମିଳିବ ଆଡ଼ପ ଅବଢ଼ା
  • ||
  • ମହିଳା ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ଆଜି ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଭେଟିବ ଭାରତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଭଦ୍ରକରେ ଦୁଇ କିନ୍ନର ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ: ୫ ଜଣ ଗୁରୁତର, ୪ ଅଟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପଥରଗାଡ଼ିଆରେ ଅଦ୍ଭୂତ ବାଛୁରୀ ଜନ୍ମ, ଦେଖିବାକୁ ଲୋକଙ୍କ ଲାଗିଲା ଭିଡ଼
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ବଢ଼ିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୪୬ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||

ଏବେ ବି ଆତଙ୍କରେ ପାକିସ୍ତାନ, ଜୈଶର ଗଡ ବାହାଓ୍ବଲପୁରରେ ବନ୍ଦ ରହିଛି ବିମାନବନ୍ଦର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୯।୩: ବାଲକୋଟ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପରେ ଭୟ ଏବେ ବି ପାକିସ୍ତାନ ମନରୁ ଲିଭିନାହିଁ। ସେଥିପାଇଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାକିସ୍ତାନରେ ବିମାନ ସେବା ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇପାରିନାହିଁ। ପାକିସ୍ତାନ ପୁଣିଥରେ ବାହାଓ୍ବଲପୁର, ରହିମ ୟାର ଖାନ୍ ଓ ସିୟାଲକୋଟ ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି।  ପାକିସ୍ତାନ ସିଭିଲ ଆଭିଏସନ୍ ଅଥରିଟି(ସିଏଏ) ଏହାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାର ନ୍ୟୁଜ ଓ୍ବେବସାଇଟ୍ ଡନ୍ ସିଏଏ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଦେଶର ପୂର୍ବ ଭାଗର ଏୟାରସ୍ପେସ୍ ସେତେବେଳେ ଖୋଲାଯିବ ଯେତେବେଳେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ସିକ୍ୟୁରିଟି କ୍ଲିୟରାନ୍ସ ମିଳିବ।

ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ଗତ ୨୬ ଫେବୃଆରୀରେ ବାଲକୋଟରେ ଭାରତର ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପରେ ସେଠାରେ ଉତ୍ତେଜନା ଜାରି ରହିଛି। ପାକିସ୍ତାନ ୨୭ ଫେବୃଆରୀ ପରେ ସିୟାଲକୋଟ, ବହାଓ୍ବଲପୁର ସହିତ ନିଜର ୭ଟି ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ଗତ ୧୦ ଦିନ ହେବ ବନ୍ଦ କରିକି ରଖିଛି। ଏୟାରସ୍ପେସ୍ ବନ୍ଦ ହେବା କାରଣରୁ ପାକିସ୍ତାନର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଡଲାର କ୍ଷତି ହେଉଛି। ବହୁ ବିମାନର ସେବାକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିଥିବା ବେଳେ କିଛି ବିମାନର ଗତି ବଦଳାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ସିୟାଲକୋଟ, ରହିମୟାର ଖାନ୍, ସୁକୁର, ସୁକାର୍ଦୁ ଓ ଗିଲଗିତ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡା କହି କରି ଦିଆଯାଇଛି। ଏହା ଭିତରୁ ବହୁ ବିମାନବନ୍ଦର ଭାରତୀୟ ସୀମାକୁ ଲାଗି ରହିଚି। ଯଦିଓ କରାଚୀ, ଇସଲାମାବାଦ, ଲାହୋର ଓ ପେଶାଓ୍ବର ଭଳି ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ପାକିସ୍ତାନ ୫ରେ ଖୋଲି ସାରିଛି। ଗତ ୨୬ ଫେବୃଆରୀରେ ଭାରତର ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ପାକିସ୍ତାନର ବାଲକୋଟରେ ଥିବା ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦର କ୍ୟାମ୍ପରେ ଥିବା ୩୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର