PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦୁଝର ସଦର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ଥାନା ସୁଆକାଠି ନିକଟରୁ ଦୁଇଟି ବଳଦ ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ି ଜବତ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟ୍
  • ||

ଜିମ୍‌ରେ ୱାର୍କଆଉଟ୍‌ ସମୟରେ କାହିଁକି ହୃଦଘାତରେ ଯାଉଛି ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ଜୀବନ? ସୁନିଲ ଶେଟ୍ଟୀ କଲେ ଖୁଲାସା

ମୁମ୍ବାଇ ୧୯/୧୧: ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଜିମରେ ୱାର୍କଆଉଟ୍ ସମୟରେ ହୃଦଘାତ ହେତୁ ଅନେକ ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ନିକଟରେ ସାଉଥ ସୁପରଷ୍ଟାର ପୁନୀତ ରାଜକୁମାର, ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ରାଜୁ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ, ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ବଡି ଡବଲ ସାଗର ପାଣ୍ଡେ ଏବଂ ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ସୂର୍ଯ୍ୟବଂଶୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଜିମରେ ୱାର୍କଆଉଟ୍ ଏବଂ ହୃଦଘାତକୁ ଆଲୋଚନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ସମ୍ପ୍ରତି ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ବିବେକ ଅଗ୍ନିହୋତ୍ରୀ ଜିମ୍‌ରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିନା ପରାମର୍ଶ ଏବଂ ତାଲିମ ବିନା ଜିମରେ ୱାର୍କଆଉଟ୍ କରିବା ଏହାର କାରଣ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁନୀଲ ଶେଟ୍ଟୀ ଏହି ମାମଲାରେ ନିଜର ପକ୍ଷ ରଖିଛନ୍ତି।

ସୁନୀଲ ଶେଟ୍ଟୀ ନିଜେ ଜଣେ ଫିଟନେସ୍ ଫ୍ରୀକ୍ । ସେ ଏକ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ, ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟ ଏବଂ ଷ୍ଟେରଏଡ ଦାୟୀ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ସମସ୍ୟା ସେମାନେ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟ ଏବଂ ସେମାନେ ଖାଉଥିବା ଷ୍ଟେରଏଡରେ ରହିଛି। ୱାର୍କ ଆଉଟ୍ ସମସ୍ୟା ନୁହେଁ। ସେମାନେ ନିଜକୁ ନିଜ ଲିମିଟରୁ ଆଗକୁ ବଢାଉ ନାହାଁନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ କେହି ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟ ଏବଂ ଷ୍ଟେରଏଡ ନିଅନ୍ତି, ଏହା ଦ୍ୱାରା ହାର୍ଟ ଫେଲ୍ ହୋଇଥାଏ ।’

ସୁନୀଲ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ‘ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଭଲ ଖାଇବା ଏବଂ ସଠିକ୍ ପରିମାଣର ଶୋଇବା ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ଏହି ସମସ୍ତ ଜିନିଷ ଏକ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ। ସଠିକ୍ ଖାଇବାର ଅର୍ଥ ଡାଏଟିଂ ନୁହେଁ। ସଠିକ୍ ଖାଇବା ଅର୍ଥ ପୁଷ୍ଟିକର। ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଜିମ୍ ତାହା କରୁଛି ଯାହା ଆବଶ୍ୟକ ।’

ଏଥିସହିତ ଅଭିନେତା କହିଛନ୍ତି, ‘COVID-19 ପରେ, ଆମକୁ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ ଆମ ରକ୍ତ ଜମାଟ ବାନ୍ଧୁଛି କି ନାହିଁ। କାରଣ କୋଭିଡ ରକ୍ତ ଜମାଟ ବାନ୍ଧୁଛି ଏବଂ ଏହା ବିପଜ୍ଜନକ ହେଉଛି।’