PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦୁଝର ସଦର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ଥାନା ସୁଆକାଠି ନିକଟରୁ ଦୁଇଟି ବଳଦ ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ି ଜବତ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟ୍
  • ||

ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ ଫାଇନାଲ୍ ରାଉଣ୍ଡରେ ଇଂରାଜୀ ପ୍ରଶ୍ନ ବୁଝିପାରିନଥିଲେ ସୁସ୍ମିତା, ଏପରି ଉତ୍ତର ଦେଇ ଜିତିଥିଲେ ଜଜ୍‌ଙ୍କ ହୃଦୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୧୧: ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୁସ୍ମିତା ସେନ୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ। ସୁସ୍ମିତା ଭାରତର ପ୍ରଥମ ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛନ୍ତି। ଅଭିନେତ୍ରୀ ଆଜି ଭଲଭାବେ ଇଂରାଜୀ କହୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସେ ଇଂରାଜୀରେ ଦୁର୍ବଳ ଥିଲେ ଏବଂ ଅଧିକ ଇଂରାଜୀ ବୁଝିପାରୁନଥିଲେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି କାରଣରୁ ସେ ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନରେ ଅଟକି ଯାଇଥିଲେ।

ସୁସ୍ମିତା ୧୯୯୪ ମସିହାରେ ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ ଭାବରେ ଚୟନ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ଟାଇଟଲ୍ ପାଇଥିବା ଭାରତର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ଥିଲେ ସେ। କିନ୍ତୁ ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ସମୟରେ ସେ ଶେଷ ପ୍ରଶ୍ନରେ ଅଟକି ଯାଇଥିଲେ। ଯାହା ଅଭିନେତ୍ରୀ ନିଜେ ଏକ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।

ଏକ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ ସୁସ୍ମିତା କହିଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ସମୟରେ ଶେଷ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଗଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ତାହାକୁ ଠିକ୍ ଭାବରେ ବୁଝିପାରି ନଥିଲେ। ଜଜ୍‌ମାନେ ତାଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଜଣେ ମହିଳା ହେବାର ସାର କ’ଣ? ଯେଉଁଥିରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଉତ୍ତର ଦେଇ କହିଥିଲେ, ‘ଜଣେ ମହିଳା ହେବା ଈଶ୍ୱରଙ୍କଠାରୁ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଉପହାର, ଯାହାକୁ ଆମେ ସମସ୍ତେ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ଉଚିତ୍ । ଜଣେ ମହିଳା ସନ୍ତାନ ପ୍ରସବ କରି ମା ହୁଅନ୍ତି। ଜଣେ ମହିଳା ପୁରୁଷକୁ ଯତ୍ନ ନେବା, ସେୟାର କରିବା ଏବଂ ଭଲ ପାଇବା କ’ଣ ଦେଖାଏ। ଏହା ହେଉଛି ଜଣେ ମହିଳା ହେବାର ମୂଳ ବିଷୟ।’

ସୁସ୍ମିତାଙ୍କ ଏହି ଉତ୍ତର ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଥିଲା ​। ସୁସ୍ମିତା ତାଙ୍କ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଆହୁରି କହିଥିଲେ, ମୁଁ ହିନ୍ଦୀ ମାଧ୍ୟମରୁ ପାଠ ପଢିଛି, ତେଣୁ ମୁଁ ସେତେବେଳେ ଅଧିକ ଇଂରାଜୀ ଜାଣି ନଥିଲି। ସେହି ସମୟରେ ମୁଁ କେବଳ ସାରର ଅର୍ଥ ବୁଝିଥିଲି ଏବଂ ମୁଁ ନିଜର ଅଭିଜ୍ଞତାରୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲି।