PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରିଜେଣ୍ଟ ମାର୍କେଟ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ, ଫାଙ୍କା ଗୁଳି ଚାଳନା କରି ୧୦ ଅଟକ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟେନ୍ସା ଗୀତାରାଣୀ ମାଇନ୍ସ ସମ୍ମୁଖରେ ଅଘଟଣ, ହାଇଓ୍ୱା ସହ ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ବାମେବାରୀ ଥାନା ବସନ୍ତପୁର ମାଝୀ ସାହିରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ମୁଣ୍ଡଗଣ୍ଡି ଅଲଗା କରିଦେଲା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବାରିପଦା ଷ୍ଟେସନ ଠାରେ ଗଛ ପଡ଼ି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ତାର ଛିଡି ଅଟକିଲା ଟ୍ରେନ, ବିଳମ୍ବରେ ଚାଲିବ ଟ୍ରେନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ଲାଗି ଛୁଟି ବାତିଲ, ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଓଡ୍ରାଫ-ଏନ୍‌ଡିଆରଏଫ୍‌-ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବିଶୋଇ ଥାନା ଲୋହାକାନି ଭୋଳ ବେଡା ଗ୍ରାମରେ ବିଳମ୍ୱିତ ରାତିରେ ଭୁଷୁଡିଲା ଘରର କାନ୍ଥ, ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସମେତ ୟୁପିର କେତେକ ଜିଲ୍ଲା , କୌଣସି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ବେକରେ ବ୍ଲେଡ୍‌ ମାରି ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ ଫେଲ୍, ଧରାପଡି ଛେଚା ଖାଇଲେ ୩ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ୬୨୧.୦୨ ଫୁଟ୍‌କୁ ଖସିଲା ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଜଳସ୍ତର, ୨୦ ଗେଟ ଦେଇ ଚାଲିଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୧ରୁ ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତ କରିବ ପିସିସି ଟିମ୍‌, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଦେବେ ରିପୋର୍ଟ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ତିଲୋରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ସିମନବାଡ଼ି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ପୋଲର ପାର୍ଶ୍ଵ ରାସ୍ତା ଧସି ଯାଇଛି, ବସ୍ ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠପ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ବ୍ଲକ ମହାଦେଇଯୋଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଟିକରପଡ଼ାରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କାନ୍ଥ ଭୁଷୁଡ଼ି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ୱାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜୟପୁର/ଦିଲ୍ଲୀ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଜୀବନ : ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଙ୍କ ବିହାରୀ ମନ୍ଦିରରେ ବଡ଼ ଧରଣ ଅଘଟଣ, ମଙ୍ଗଳା ଆରତୀ ସମୟରେ ଦଳା ଚକଟାରେ ଦୁଇ ମୃତ
  • ||

ଓଡ଼ିଆ ଯୁବକଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍‌ର ଜବାବ ଦେଲେ ସୁଷମା; ମୁଁ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରୁଛି, ମୋର ଭୂତ ନୁହେଁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୩୧ ।୩(ଏଜେନ୍ସି): ଭାରତର ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଷମା ସ୍ୱରାଜ ଅନେକ ସମୟରେ ନିଜର କିଛି ଟ୍ୱିଟ୍‌କୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥାନ୍ତି । ଏବେ ଜଣେ ଓଡ଼ିଆ ଯୁବକଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଜବାବରେ ସେ କରିଥିବା ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍‌କୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ସୁଷମା କହିଛନ୍ତି କି ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତୁ! ସମସ୍ତ ଟ୍ୱିଟ୍‌ ମୁଁ କରୁଛି, ମୋର ଭୂତ ନୁହେଁ । ତେବେ ସୁଷମା ଏପରି କାହିଁକି କହିଲେ? ପୂରା ଘଟଣାଟି ହେଉଛି ଏହିପରି…

ସୁଷମା ନିକଟରେ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ଜର୍ମାନୀର ମ୍ୟୁନିକ୍‌ରେ ଏକ ଭାରତୀୟ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଏବଂ ସେଥିରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାର ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ସେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ କି ମୃତକଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ ସେଠାକୁ ପଠାଯିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି ଏବଂ ଜର୍ମାନୀ ସ୍ଥିତ ଭାରତୀୟ ଦୂତାବାସକୁ ପ୍ରଭାବିତ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସବୁ ପ୍ରକାର ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହାପରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସୁଷମାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ କି ଆପଣ ତ ଏତେ ସମ୍ବେଦନଶୀଳତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି । ତାହାହେଲେ ଆପଣ ନିଜ ନାମ ପୂର୍ବରୁ ଅନ୍ୟ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ଭଳି ଚୌକିଦାର କାହିଁକି ଲେଖିଛନ୍ତି? ଏହାର ଜବାବରେ ସୁଷମା କହିଥିଲେ କି ମୁଁ ବିଦେଶରେ ଭାରତ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥର ଚୌକିଦାରୀ କରୁଛି ।

ଏହାପରେ ଜଣେ ଓଡ଼ିଆ ଯୁବକ ସମିତ ପାଢ଼ୀ ସୁଷମାଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଗ୍‌ କରି ଲେଖିଥିଲେ କି ଏସବୁ ଟ୍ୱିଟ୍‌ ବୋଧହୁଏ ସୁଷମା ନିଜେ କରୁନାହାନ୍ତି । ତାଙ୍କର ସହାୟକ ଭାବେ କାମ କରୁଥିବା କେହି ଜନସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରୁଛନ୍ତି । ଏହାପରେ ସୁଷମା ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ କି ନିଶ୍ଚିତ ରୁହନ୍ତୁ । ମୁଁ ହିଁ ସବୁ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରୁଛି ମୋର ଭୂତ ନୁହେଁ ।