PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଇଡା ବ୍ଲକର ଫଟାଟାଙ୍ଗର ଆଶ୍ରମ ଛାତ୍ରୀ ନିବାସରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ୧୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଛାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ୫ମ ଟେଷ୍ଟ: ଜୋ ରୁଟ୍‌ ଏବଂ ଜନି ବୈୟାରିଷ୍ଟୋଙ୍କ ଶତକୀୟ ଇନିଂସ, ଭାରତକୁ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ହରାଇ ସିରିଜ ବରାବର୍‌ କଲା ଇଂଲଣ୍ଡ
  • ||
  • ପୁଣି ରାଜଧାନୀରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍ଥିତ ଆଚାର୍ଯ୍ୟବିହାର ନିକଟ ଏକ ଭଡାଘରୁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଉତ୍କଟ ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା, ମୁଲତବୀ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ବିରୋଧୀ
  • ||
  • ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ : ମୋବାଇଲ୍ ଗେମ୍ ହେଲା କାଳ, ଅନଲାଇନ୍ ଗେମ୍ ଖେଳି ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ହାରିଯିବାରୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ସମ୍ଵଲପୁର : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଅଜଣା ଟ୍ରକ୍, ୨ ମୃତ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ୫୫ଟି ନୂତନ ବାତ୍ୟା ଓ ବନ୍ୟା ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀ, ଦ୍ଵିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିରୁ ୨୯ କୋଟି ୩୬ ଲକ୍ଷ ମଞ୍ଜୁର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ପୋଲିସ ପଞ୍ଝାରେ ଦୁଇ ନକଲି ମାଓବାଦୀ, ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ ଦେଇ ମାଗୁଥିଲେ ୫ ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରୁ ବାପା ଓ ଝିଅ-ପୁଅଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ: କମାଣ୍ଡର ଜିପ୍‌ରୁ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ହେରାପଞ୍ଚମୀ, ନନ୍ଦିଘୋଷ ରଥ ଭାଙ୍ଗି ରାଗ ଶୁଝାଇବେ ଅଭିମାନିନୀ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସାଆନ୍ତାଣୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶାରେ ଲଘୁଚାପ ବଳୟ ସୃଷ୍ଟି, ୪ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା: ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ
  • ||

ରବି, ଗୌତମ, କୃଷ୍ଣଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ହେବ ବିକାଶ: ତାରା

ଜୟପୁର,୨୫ା୫(ବ୍ୟୁରୋ): ଜୟପୁର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିକାଶ କରାଯିବ । ଜଗନ୍ନାଥ ସାଗର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହେବ । ରାସ୍ତାଘାଟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଶିକ୍ଷା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ପ୍ରତିଟି କ୍ଷେତ୍ରକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯିବ । ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଗୌତମ ସାମନ୍ତରାୟ, ବିଜେଡିର ରବିନାରାୟଣ ନନ୍ଦ, ବିଏସ୍‌ପିର କୃଷ୍ଣ ସଗରିଆଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ସହଯୋଗ ରହିବ । ଜୟପୁର ବିଧାୟକ ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହେବା ପରେ ତାରାପ୍ରସାଦ ବାହିନୀପତି ଏହା କହିଛନ୍ତି । ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକୁ କେହି ରୋକିପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।
ଶନିବାର ଟାଉନ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ରଜାନଅର ଛକରେ ସାଧାରଣ ସଭାର ଆୟୋଜନ ହୋଇଥିଲା । ଶ୍ରୀ ବାହିନୀପତି କହିଛନ୍ତି, ସେ ପୂର୍ବରୁ ଏଠାରେ ବିଧାୟକ ଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ରାସ୍ତାଘାଟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଶିକ୍ଷାକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେଇ ଆସୁଥିଲେ । ଏପରିସ୍ଥଳେ, ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲୁ ରହିବା ସହ ନୂଆ ଯୋଜନାମାନ କରାଯାଇ ବିକାଶ ତ୍ୱାରାନ୍ୱିତ କରାଯିବ । ପ୍ରାଥମିକତା ଭିତ୍ତିରେ ଜଗନ୍ନାଥ ସାଗରର ପୁନରୁଦ୍ଧାର କରାଯିବ । ଏହି ଉଦ୍ୟମ ପୂର୍ବରୁ ଚାଲିଥିଲା । କୌଣସି କାରଣରୁ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏହି ଐତିହାସିକ ସାଗର ନିଶ୍ଚିତ ଝଲସିବ । ଏଠାରେ ଲୋକେ କିପରି ଶାନ୍ତିରେ ରହିବେ ତାହାକୁ ପ୍ରାଧ୍ୟାନ୍ୟ ଦେବେ । ସହରରେ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳା ରକ୍ଷା ଓ ଅପରାଧ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ପୁଲିସ୍‌ର ପଦକ୍ଷେପକୁ ସେ ସ୍ୱାଗତ କରି ଜାରି ରଖିବାକୁ କହିଛନ୍ତି । ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ପଛଘୁଞ୍ଚା କେବେ ବି ଦେବେନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଜଣେ ବିଧାୟକ ଚାହିଁଲେ ଅଞ୍ଚଳର ବିକାଶ ହୋଇପାରି ନାହିଁ । ଏଥିପାଇଁ ଲୋକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଦରକାର । ଦଳବଳ, ଜାତିଗତ ନିର୍ବିଶେଷରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନେଇ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଜିଲ୍ଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଭାନେତ୍ରୀ ମିନାକ୍ଷୀ ବାହିନୀପତି, ନଗର କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ନରି ମହାନ୍ତି ପ୍ରମୁଖ ମଞ୍ଚାସୀନ ଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର