PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ଆଗରେ ଲାଗିଲା ତିନି ରଥ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ରଥଟଣାବେଳେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା କଲା ପିଶାଚ ସ୍ଵାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ନିଅଣ୍ଟିଆ ଜୁନ, ଆସୁଛି ଦୁଇଟି ଲଘୁଚାପ, ୪ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ପୁରୀ : ସୁଦର୍ଶନଙ୍କ ବାଲୁକାକଳା ରେକର୍ଡ, ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ତିଆରି କଲେ ୧୨୫ ବାଲି ରଥ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢ଼ିଲା କରୋନା, ୨୦୦ ଟପିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଧାରେ ରହିଗଲା ପୁରୀ ଯାତ୍ରା, ରଥଯାତ୍ରାରେ ଆରପାରିକୁ ଚାଲିଗଲେ ବରିଷ୍ଠ ଫଟୋଗ୍ରାଫର ଅଶୋକ ପଣ୍ଡା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ପବିତ୍ର ରଥଯାତ୍ରା ଅବସରରେ ଓଡ଼ିଶାବାସୀଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନ ଚା’ ଦୋକାନରେ ଲାଗିଲା ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ଫଟୋ; ଦୋକାନୀ କହିଲେ-‘ଏମିତି ଚା’ ଯିଏ ଶତ୍ରୁକୁ ବି ମିତ୍ର କରିଦେବ’, ଜାଣନ୍ତୁ କାରଣ…

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ ୧୩।୩: ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଓ୍ବିଙ୍ଗ୍ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ବର୍ତମାନ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିସାରିଛନ୍ତି। ଏହାର ପ୍ରମାଣ ଦେଉଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନର ଏକ ଚା’ ଦୋକାନୀ। ଏହି ଦୋକାନୀ ଜଣଙ୍କ ଓ୍ବିଙ୍ଗ୍ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କର ଚା’ ପିଉଥିବା ଫଟୋ ନିଜ ଦୋକାନରେ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ଫଟୋ ସହିତ ଏହା ଲେଖିଛନ୍ତି ‘ଏମିତି ଚା’ ଯିଏ ଶତ୍ରୁକୁ ବି ମିତ୍ର କରିଦିଏ‘।

ଏହି ଫଟୋକୁ ଦେଖିଲେ କେହି କହିବେନି ଅଭିନନ୍ଦନ ପାକିସ୍ତାନର ଶତ୍ରୁ ବୋଲି। ବରଂ ଏହି ଫଟୋଟି ଦେଖିଲେ ଲାଗୁଛି ଅଭିନନ୍ଦନ ସେହି ଦୋକାନୀଜଣଙ୍କର ମିତ୍ର ବୋଲି। ଏହି ଦୋକାନଟି ପାକିସ୍ତାନର କେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି ତାହା ଜଣାନାହିଁ ମାତ୍ର ଟ୍ବିଟରରେ ଉମର ଫରୁକ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ଫଟୋକୁ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାକୁ ଲାଗିଛି।

ଫଟୋର ପ୍ରମାଣିକତା ଉପରେ ଏନେଇ କେହି କୈାଣସି ଦାବି କରିନାହାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଯଦି ଏହି ଫଟୋ ସତରେ ସେଠା​‌ରେ ଲାଗିଥିବ ତେବେ ଏହି ଫଟୋ ମାଧ୍ୟମରେ ହିଁ ପାକିସ୍ତାନ ଓ ଭାରତ ଭିତରେ ଶତ୍ରୁତା କମ୍ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଆଉ ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା କି, ପାକିସ୍ତାନର ଏକ ଚା’ର ବହୁତ ପ୍ରଚାର କରାଯାଉଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଓ୍ବିଙ୍ଗ୍ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ବର୍ତମାନ କହୁଛନ୍ତି, ଏହା ହେଉଛି ‘ସାନଦାର ଚା’, ଧନ୍ୟବାଦ’। ମାତ୍ର ପରେ ଜଣାପଡ଼ିଲା କି ଏହା ଥିଲା ନକଲି ଭିଡ଼ିଓ। ଏହାକୁ ଫଟୋସପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ତିଆରି କରାଯାଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର