ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡି ଛାଡ଼ିଲେ ଦେବାଶିଷ ନାୟକ । ପୂର୍ବତନ ବରୀ-ଡେରାବିସ୍ ବିଧାୟକ
  • ||
  • ୩୪ ନୂଆ ଏନ୍‌ଏସି ଘୋଷଣାରେ ଲୋଇସିଂହା ବାଦ୍, ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିିରି: ଛତିଶଗଡ଼ କାଙ୍କେରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ଯବାନଙ୍କ ଗୁଳିରେ ୩ ମାଓବାଦୀ ନିହତ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା ଥାନା ଭିତରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଛେଚିଲେ, ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗା, ୧୦ ବାଇକ ସହ ୩୦ ଯାତ୍ରୀ ଫସିଲେ
  • ||
  • ଯୁକ୍ତ ୨ ପରୀକ୍ଷା ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ରରେ ତ୍ରୁଟି: ୭୦ ମାର୍କର ପରୀକ୍ଷାରେ ୨୭ ମାର୍କର ସିଲାବସ୍‌ ବାହାର ପ୍ରଶ୍ନ
  • ||
  • ଡବ୍ଲ୍ୟୁପିଏଲ୍‌- ୨୦୨୪: ରୋମାଞ୍ଚକ ମୁକାବିଲା, ୟୁପି ୱାରିୟର୍ସଠୁ ୨ରନ୍‌ରେ ଜିତିଲା ରୟାଲ୍‌ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ
  • ||
  • ‘ଦିଲ୍ଲୀ ଚଲୋ’ ସ୍ଥଗିତ ରହିବା ପରେ ଖୋଲିଲା ଦିଲ୍ଲୀ-ହରିଆଣା ସୀମା, ଶମ୍ଭୁ ସୀମାରେ ଚାଷୀଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରା
  • ||
  • ବାଙ୍ଖିଡି ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଗଛରେ ପିଟି ହୋଇ ବାଇକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ବର୍ଷିଲା ପରେ ଖସିଲା ତାତି: ୨୭ ଯାଏ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଜିଲ୍ଲାରେ ପାଗ କୋହଲା
  • ||
  • ଗୁଜରାଟ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ: ଆଜି ‘ସୁଦର୍ଶନ ସେତୁ’ ଲୋକାର୍ପଣ, ସୌରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ଦେବେ ୫୨,୨୫୦ କୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭେଟି
  • ||

କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍‌ ବିପକ୍ଷରେ ଘରୋଇ ମାଟିରେ ଭାରତର ସର୍ବନିମ୍ନ ସ୍କୋର, ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ସହ ଯୋଡି ହେଲା ଏହି ରେକର୍ଡ

ବିଶାଖାପଟ୍ଟନମ୍‌ ୧୯/ ୦୩: ଭାରତ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଭାଇଜାଗ୍‌ରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମୁକାବିଲାରେ ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରାଜୟ ବରଣ କରିଛି ଘରୋଇ ଦଳ । ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ମାତ୍ର ୧୧୭ ରନ୍‌ରେ ଅଲଆଉଟ୍ ହୋଇଯିବା ପରେ କଙ୍ଗାରୁ ଦଳ ବିନା ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତିନେଇଥିଲେ । ପରାଜୟ ସହିତ ଘରୋଇ ମାଟିରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ରେକର୍ଡ ଖରାପ ହୋଇଛି ।

ରବିବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ମୁକାବିଲାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଘରୋଇ ମାଟିରେ ଏହା (୧୧୭ ରନ) ସର୍ବନିମ୍ନ ସ୍କୋର । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ମାଟିରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଏତେ କମ୍‌ ସ୍କୋର କେବେ କରିନଥିଲା । ଆଜି ମ୍ୟାଚ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ଘରୋଇ ମାଟିରେ କଙ୍ଗାରୁ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ସ୍କୋର ଥିଲା ୧୪୮ ରନ୍‌ । ଯାହା କି ୨୦୦୭ ମସିହାରେ କରିଥିଲା ଭାରତ ।

କେବଳ ଘରୋଇ ମାଟିରେ ନୁହେଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଦିନିକିଆରେ ଏହା ଭାରତର ୩ୟ ସର୍ବନିମ୍ନ ସ୍କୋର । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୧୯୮୧ ମସିହାରେ ସିଡନୀରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମୁକାବିଲାରେ ଭାରତ ମାତ୍ର ୬୩ ରନରେ ଅଲଆଉଟ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ସେହିଭଳି ୨୦୦୦ ମସିହାରେ ସିଡନୀରେ ୧୦୦ ରନ୍‌ ଓ ଆଜି ଅର୍ଥାତ୍‌ ୨୦୨୩ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୯ ତାରିଖରେ ତୃତୀୟ ସର୍ବନିମ୍ନ ସ୍କୋର କରିଛି ।

ରବିବାର ମ୍ୟାଚ୍‌ ସାରାଂଶ

୨ୟ ଦିନିକିଆରେ ଘରୋଇ ଦଳ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ମାତ୍ର ୧୧୭ ରନ୍‌ରେ ଅଲଆଉଟ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଭାରତୀୟ ଦଳ ମାତ୍ର ୨୬ ଓଭର ଖେଳିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ବିଜୟ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା ୧୧୮ ରନ୍‌ । ମିଚେଲ୍‌ ଷ୍ଟାର୍କଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂକୁ ସାମ୍ନା କରି ନପାରି ଜଣେ ପରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟର୍‌ ପ୍ୟାଭିଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ । ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ବିରାଟ କୋହଲି ଏକମାତ୍ର ବ୍ୟାଟର୍‌ ଯିଏ କି ୩୦+ ରନ୍‌ କରିପାରିଥିଲେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପକ୍ଷରୁ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ମିଚେଲ୍‌ ଷ୍ଟାର୍କ ସର୍ବାଧିକ ୫ଟି ଓ୍ବିକେଟ୍‌ ନେଇଥିଲେ।

ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଓ ଶୁବମାନ ଗିଲ୍‌ ଇନିଂସ ଓପନ୍‌ କରିଥିଲେ । ଗିଲ୍‌ ଖାତା ଖୋଲିବା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ସହଜ କ୍ୟାଚ୍‌ ଦେଇ ପ୍ୟାଭିଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ । ସେହିଭଳି ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ୧୩ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବିରାଟ କୋହଲି କିଛି ସମୟ କ୍ରିଜ୍‌ରେ ତିଷ୍ଠି ରହିବା ସହିତ ୩୧ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ପୂର୍ବ ମ୍ୟାଚରେ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ବଲରେ ଆଉଟ ହୋଇଥିବା ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ପୁଣି ଫେଲ ମାରିଥିଲେ । ଦ୍ବିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ମଧ୍ୟ ସେ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ବଲରେ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚର ହିରୋ ଲୋକେସ ରାହୁଲ ମାତ୍ର ୯ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ହାର୍ଦ୍ଧିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୧ରନ, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ୧୬ ରନ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ୪ ରନ, ମହମ୍ମଦ ସାମି ଓ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଖାତା ମଧ୍ୟ ଖୋଲି ପାରିନଥିଲେ । ଅକ୍ଷର ପଟେଲ ଶେଷ ଯାଏଁ କ୍ରିଜରେ ରହି ୨୯ରନର ମହତ୍ତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ତାଙ୍କୁ କେହି ସହଯୋଗ କରିନଥିଲେ । ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ ପଡିବା ସହ ଶେଷରେ ସେ ନନ୍‌ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ରହିଯାଇଥିଲେ ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.