PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆପଡା ସାଲେଭଟା ଛକରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକ-ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାରେ ଗୁରୁତର ତ୍ରୁଟି, ହେଲିକପ୍ଟର ଉଡାଣ ଭରିବା କ୍ଷଣି ମଝି ଆକାଶରେ ଦେଖାଗଲା କଳା ବେଲୁନ୍, ୪ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଭିତରକୁ ଧସେଇ ପଶିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ପୋଲିସ-ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆପଡା ଉଦ୍ୟାନବନ୍ଧ କ୍ରିଷ୍ଣା ଛକରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : କଣ୍ଟାମାଳ ବ୍ଲକ୍ ମନମୁଣ୍ଡା ରେଞ୍ଜ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରତାଖଣ୍ଡି ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଫାଶରେ ପଡ଼ି ଏକ ଭାଲୁର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କୋଲକାତା : ମାତ୍ର ୭୫ ଟଙ୍କା ପାଉଣା ଫେରସ୍ତ ଦାବିରେ ଦେଖାଦେଇଥିଲା ଅଶାନ୍ତି, ନମାଜ ପଢ଼ି ଫେରିବା ବାଟରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୨୦୧୯ ରୁ ୨୦୨୨ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି ୧୦ ହଜାର ୧୨୯ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା : ଗୃହରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜୁଲାଇ ୬ରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ଘୋଷଣା । ଦିନ ୧ଟାରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇପ ରେଜଲ୍ଟ । ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ରଞ୍ଜନ ଦାଶଙ୍କ ସୂଚନା ।
  • ||
  • ଗୋଚ୍ଛାପଡ଼ା/ଫୁଲବାଣୀ : ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଯୋଡ଼ାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ ଜଗାର ଖପୁରି ୩ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିରୋପଣ କରାଯିବ । ଦିଲ୍ଲୀ ଏମସ୍‌ ନ୍ୟୁରୋ ସର୍ଜରୀ ଡାକ୍ତର ଦୀପକ ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ସୂଚନା ।
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ଅଲ୍ଲୁରୀ ସୀତାରାମ ରାଜୁଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି କରିବେ ଉନ୍ମୋଚନ
  • ||
  • କୋଟପାଡ଼ : କୋଟପାଡ଼ ମୀନାବଜାରରେ ଦୋଳି ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ନାବଳିକାଙ୍କ ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିରେ ପୁଣିଥରେ ଏକନାଥଙ୍କ ବାଜିମାତ୍। ଫ୍ଳୋର ଟେଷ୍ଟରେ ବହୁମତ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ସିନ୍ଦେ। ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ୧୬୪ ସଦସ୍ୟ ସମର୍ଥନ କରିଥିବା ସୂଚନା।
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଚଞ୍ଚରମୁଣ୍ଡା ଛକ ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ଜଣେ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କୁଲ୍ଲୁରେ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କ ସମେତ ୧୬ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୱାର୍ଲ୍ଡ ୨୦୨୨ : ବିଜୟ ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧିଲେ ସିନି ଶେଟ୍ଟୀ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାଙ୍ଗିଗଲା ଆଲପାଇନ୍ ଗ୍ଲାସିୟରର ବିଶାଳ ଖଣ୍ଡ, ୫ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ ନେଇ ବୋର୍ଡର ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ, ସଚିବାଳୟରେ ଆଜି ନିଆଯିବ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବାଲିଘାଟକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଯୁବକଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡାମାଡ଼, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେ ଲାଲୁ ଯାଦବ, ପଡ଼ିଯିବା କାରଣରୁ ହୋଇଥିଲେ ଆହତ
  • ||
  • ଡେନମାର୍କ : ଡେନମାର୍କର ସପିଂ ମଲରେ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି, ୩ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||

ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରୁ ଆଇଏସର ୧୫ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସମୁଦ୍ରପଥରେ ଲକ୍ଷାଦ୍ବୀପକୁ ଆସିଥିବା ଖବର, ହାଇଆର୍ଲଟରେ କେରଳ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୬।୫: ଇସଲାମିକ୍ ଷ୍ଟେଟ୍(ଆଇଏସ୍ଆଇଏସ୍) ପାଇଁ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ୧୫ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନୌକାରେ ବସି ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରୁ ଲକ୍ଷାଦ୍ବୀପ ଅଭିମୁଖେ ଆସିଛନ୍ତି। ଗୁଇନ୍ଦା ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ କେରଳର ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ହାଇଆର୍ଲଟ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ବିଭାଗରେ ଉଚ୍ଚ ବିଭାଗରେ ଉଚ୍ଚ ପଦସ୍ଥ ସୁତ୍ର ଅନୁସାରେ ତଟରକ୍ଷୀ ପୋଲିସ ଥାନା ଓ ତଟବର୍ତ୍ତୀ ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ ପ୍ରମୁଖଙ୍କୁ ସତର୍କ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ପୋଲିସର ଜଣେ ଶୀର୍ଷ ଶ୍ରେଣୀର ସୁତ୍ରରୁ କୁହାଯାଇଛି ’ଏଭଳି ଆର୍ଲଟ ସାଧାରଣ ରହିଛି, କିନ୍ତୁ ଏଥର ଆମ ପାଖରେ ସଂଖ୍ୟାକୁ ନେଇ ବିଶେଷ ସୂଚନା ରହିଛି।

ଏଭଳି କୌଣସି ମଧ୍ୟ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ନୌକାକୁ ଦେଖିବାର ସ୍ଥିତିରେ ଆମେ ତଟରକ୍ଷୀ ପୋଲିସ ଥାନା ଓ ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ ପ୍ରମୁଖଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ କହିଛନ୍ତି ’ତଟରକ୍ଷୀ ପୋଲିସ ବିଭାଗ କହିଛି ଯେ  ସେ ୨୩ ମଇରୁ ହିଁ ଆର୍ଲଟ କରିସାରିଛି। ଏହି ଦିନ ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରୁ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା। ତଟରକ୍ଷୀ ବିଭାଗର ସୁତ୍ର ଏହାର ସୂଚନା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ’ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ପରେ ଆମେ ଲୋକଙ୍କୁ ସତର୍କ କରିଛୁ। ଆମେ ମାଛ ଧରିଥିବା ନୌକାର ମାଲିକ ଓ ସମୁଦ୍ରକୁ ଯାଉଥିବା ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ କୌଣସି ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଗତିବିଧିକୁ ନେଇ ସତର୍କ ରହିବାକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ଇଷ୍ଟରରେ ଏହି ଅବସରରେ ହୋଇଥିବା ସିରିଜ୍ ବୋମା ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ କେରଳ ହାଇଆଲର୍ଟରେ ରହିଛି।

ଏନଆଇଏଙ୍କ ତଦନ୍ତରେ ଏହି ଖୁଲାସା ହୋଇଛି ଯେ, ଆଇଏସ୍ଆଇଏସର ଆତଙ୍କବାଦୀ ରାଜ୍ୟରେ ଆକ୍ରମଣର ଷଡଯନ୍ତ୍ର ରଚିଛନ୍ତି। ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନସିର କହିବା ଅନୁସାରେ ଏବେ ମଧ୍ୟ କେରଳରେ ବହୁ ଲୋକଙ୍କର ଆଇଏସ୍ଆଇଏସ୍ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି। ନିକଟରେ ଇରାକ ଓ ସିରିୟାରୁ ଆଇଏସ୍ଆଇଏସର ସଫେଇ କରାଯାଇ ସାରିଛି। ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ୨୧ ଅପ୍ରେଲରେ ୮ଟି ସିରିଜ୍ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୨୫୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି। ଇସଲାମିକ୍ ଷ୍ଟେଟ୍ ଏହି ଘଟଣାର ଦାୟିତ୍ବ ନେଇଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର