PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରିଜେଣ୍ଟ ମାର୍କେଟ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ, ଫାଙ୍କା ଗୁଳି ଚାଳନା କରି ୧୦ ଅଟକ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟେନ୍ସା ଗୀତାରାଣୀ ମାଇନ୍ସ ସମ୍ମୁଖରେ ଅଘଟଣ, ହାଇଓ୍ୱା ସହ ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ବାମେବାରୀ ଥାନା ବସନ୍ତପୁର ମାଝୀ ସାହିରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ମୁଣ୍ଡଗଣ୍ଡି ଅଲଗା କରିଦେଲା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବାରିପଦା ଷ୍ଟେସନ ଠାରେ ଗଛ ପଡ଼ି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ତାର ଛିଡି ଅଟକିଲା ଟ୍ରେନ, ବିଳମ୍ବରେ ଚାଲିବ ଟ୍ରେନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ଲାଗି ଛୁଟି ବାତିଲ, ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଓଡ୍ରାଫ-ଏନ୍‌ଡିଆରଏଫ୍‌-ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବିଶୋଇ ଥାନା ଲୋହାକାନି ଭୋଳ ବେଡା ଗ୍ରାମରେ ବିଳମ୍ୱିତ ରାତିରେ ଭୁଷୁଡିଲା ଘରର କାନ୍ଥ, ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସମେତ ୟୁପିର କେତେକ ଜିଲ୍ଲା , କୌଣସି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ବେକରେ ବ୍ଲେଡ୍‌ ମାରି ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ ଫେଲ୍, ଧରାପଡି ଛେଚା ଖାଇଲେ ୩ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ୬୨୧.୦୨ ଫୁଟ୍‌କୁ ଖସିଲା ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଜଳସ୍ତର, ୨୦ ଗେଟ ଦେଇ ଚାଲିଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୧ରୁ ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତ କରିବ ପିସିସି ଟିମ୍‌, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଦେବେ ରିପୋର୍ଟ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ତିଲୋରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ସିମନବାଡ଼ି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ପୋଲର ପାର୍ଶ୍ଵ ରାସ୍ତା ଧସି ଯାଇଛି, ବସ୍ ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠପ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ବ୍ଲକ ମହାଦେଇଯୋଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଟିକରପଡ଼ାରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କାନ୍ଥ ଭୁଷୁଡ଼ି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ୱାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜୟପୁର/ଦିଲ୍ଲୀ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଜୀବନ : ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଙ୍କ ବିହାରୀ ମନ୍ଦିରରେ ବଡ଼ ଧରଣ ଅଘଟଣ, ମଙ୍ଗଳା ଆରତୀ ସମୟରେ ଦଳା ଚକଟାରେ ଦୁଇ ମୃତ
  • ||

୧୦ ମିନିଟରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଘରେ ନ ପହଞ୍ଚିବାରୁ ଫୋନରେ ତିନ୍ ତଲାକ୍ ଦେଲା ସ୍ବାମୀ

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ: ମୁହଁରେ ନୁହେଁ କି କୈାଣସି କାଗଜ ପତ୍ରରେ ନୁହେଁ ସିଧାସଳଖ ଫୋନରେ କହିଲା ତିନ୍ ତଲାକ୍। ଦେଇଥିବା ସମୟ ଭିତରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଘରେ ନ ପହଞ୍ଚିବାରୁ ସ୍ବାମୀ ଦେଇଛି ଛାଡ଼ପତ୍ର। ଏମିତି  ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଏଟା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୂଆଗାଁରେ।

 ଅଲିପୁର ବାସିନ୍ଦା ଶୁମ୍ବୁଲ ବେଗମ (ସ୍ତ୍ରୀ)ର ଜେଜେମାଙ୍କ ଦେହ ଖରାପ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ବାପାଘର ଯାଇଥିଲା। ଅଧଘଣ୍ଟାରେ ଘରକୁ ଆସିଯିବା ପାଇଁ ସ୍ବାମୀ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ସ୍ତ୍ରୀକୁ କହିଥିଲା। ମାତ୍ର ଘରକୁ ଆସିବା ପାଇଁ ଦେଇଥିବା ସମୟଠାରୁ ୧୦ମିନିଟ୍ରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଲାଗିଯାଇଥିଲା। ସେହି ସମୟ ଭିତରେ ହିଁ ଶୁମ୍ବୁଲର ଦିଅର ଫୋନ୍ ନେଇ ତାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲେ। ଦିଅର ଶୁମ୍ବୁଲକୁ ଫୋନ୍ ଦେଲା ଏବଂ କହିଲା କି, ଭାଇ ତୁମ ସହ କଥା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଯେମିତି ଶୁମ୍ବୁଲ କାନରେ ଫୋନଟି ଦେଇଛି ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ସ୍ବାମୀ କହିଦେଲା- ତଲାକ୍ ତଲାକ୍ ତଲାକ୍। ମୋବାଇଲରେ ତିନ୍ ତଲାକ୍ ଶୁଣିବା ପରେ ଶୁମ୍ବୁଲ ଯାଇ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ପୁଲିସ ଥାନାରେ। ଶ୍ବଶୁର ଘର ବିରୋଧରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି ପୀଡ଼ିତା।

ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, ଦେଢ଼ ବର୍ଷ ହେଲା ତାଙ୍କ ବାହାଘର ଅଫରୋଜ ହୁସେନଙ୍କ ସହିତ ହୋଇଥିଲା। ବାହାଘର ପରେ ଶାଶୁଘର ଲୋକେ ଯୈାତୁକ ମାଗୁଥିଲେ। ମାତ୍ର ତାଙ୍କ ବାପା ଯୈାତୁକ ଦେବାକୁ ସକ୍ଷମ ନ ଥିଲେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଶାଶୁ ଘର ଲୋକେ ବାହାଘର ଦିନଠାରୁ ସବୁବେଳେ ମାଡ଼ ମାରୁ ଥିଲେ। ଏମିତି କି ମାରିବା ସମୟରେ ପେଟରେ ଥିବା ପ୍ରଥମ ଛୁଆ ବି  ନଷ୍ଟ ହୋଇସାରିଛି। ଦିନେ ଶାଶୁ, ଜାଆ ଏମିତି ମାଡ଼ ମାରି ମାରି ଘରୁ ବାହାର କରିଦେଇଥିଲେ। ଏବଂ ଘରକୁ ନ ଆସିବା ପାଇଁ ଧମକ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ଏଟାର ଏସ୍ଏସପି ଆଶିଷ ତିଓ୍ବାରୀ କହିଛନ୍ତି, ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ରହୁଛନ୍ତି। ଯଥାଶୀଘ୍ର ତାଙ୍କଠାରୁ ମଧ୍ୟ ରେକର୍ଡ଼ ବୟାନ କରାଯିବ ଓ ପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ପୁଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି।