PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣା ଥାନା ଗଣ୍ଡବେଡ଼ା ଗାଁରେ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ପଛପଟୁ ଜ୍ୱାଇଁର ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବସ୍ତା : ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ବସ୍ତା-ଅମର୍ଦା ରୋଡ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ବ୍ରାହ୍ମଣଦା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ରେଳ ଧାରଣା ପାର୍ଶ୍ଵରୁ ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରଘୁନାଥପୁର ଗାଁ ପଡ଼ିଆରେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିବା ବେଳେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଜଣେ ମୃତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଭାପୁର ଫାଣ୍ଡି ଗଙ୍ଗାଧର ପ୍ରସାଦ ଗାଁ ପଶ୍ଚିମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ ଓ ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଡ୍ରାଇଭର୍ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦୁଇ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ୱ, ରାଉରକେଲା ପାଇଁ ଭୂପେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ପୁନିଆ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ରଘୁ ଜି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ପାଳିତ ହେଲା ବଲାଙ୍ଗୀରର ବଏଲ ଯାତ୍ରା, ସମାଜର ମଙ୍ଗଳ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦେବୀଙ୍କ ଆରାଧନା କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡ଼ା : ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଅମ୍ବାଦଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାମାରି ଗାଁ ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ନିଖୋଜ ମହିଳାଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉପକୂଳରେ ନବମୀ ଓ ଦଶମୀରେ ବର୍ଷିବ ବୋଲି ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି ପାଣିପାଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ପୀଠରେ ଦଶମୀ ; ମଣ୍ଡପରେ ମହାନବମୀ, ଚଣ୍ଡୀପାଠରେ କମ୍ପୁଛି ପୂଜା ମଣ୍ଡପ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ସୋମବାର ରାତିରୁ କୋଣାର୍କରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇ ସୂର୍ଯ୍ୟମନ୍ଦିରରେ ଜମିଲା ପାଣି, ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିରାଶ
  • ||

ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ ବଦଳିଲା ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ଖାଦ୍ୟ ତାଲିକା, ଏଥିରେ କ’ଣ ରହିଛି ଜାଣନ୍ତୁ

927002008

ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ କମ୍ପାନୀ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଖାଦ୍ୟ ତାଲିକାରେ ଆଣିଲା ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ। ଏବେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର ପ୍ରାତଃକାଳୀନ ଭୋଜନ ଓ ଖାଇବା ଦିଆଯିବ। ଏହା ସହିତ ପ୍ୟାକେଟ ବନ୍ଦ ଏବଂ ତେଲଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ। ଏହି ନୂଆ ଖାଦ୍ୟ ତାଲିକା ଏପ୍ରିଲ ୧ରୁ ସମସ୍ତ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଏବଂ ଘରୋଇ ଭାବେ ଉଡୁଥିବା ବିମାନରେ ଲାଗୁହେବ।

ଏବେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିମାନରେ ବସିବା କ୍ଷଣି ହିଁ ପାନୀୟଜଳ ଭାବେ କୋଲ୍ଡଡ୍ରିଂକ୍ କିମ୍ବା ଡବା ବନ୍ଦ ଥିବା ଜୁସ୍ ବଦଳରେ ଆମ୍ବ ପଣା, ମସଲା ଲସୀ ଏବଂ ଛାଛ୍ ଦିଆଯିବ। କାଜୁ ଓ ବାଦାମ ବଦଳରେ ଏବେ ମୁଗ ଡାଲି ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଖାଦ୍ୟ ଦିଆଯିବ।

ଏହା ସହିତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଥମରୁ କଟା ଫଳ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ। ଅଧିକ ଦୂର ସ୍ଥାନକୁ ଯିବାକୁ ଥିଲେ ଚଟଣୀ ଏବଂ ଘରେ ବନାଯାଇଥିବା ଆଚାର ମିଳିବ। ଅପରାହ୍ନ ଓ ରାତିରେ ଚାଉଳର ସହିତ ସ୍ଟଫର୍ଡ ପରାଠା, ୟୋଗର୍ଟ ବି ଦିଆଯିବ।

ପ୍ରାତଃ ଭୋଜନରେ ବର୍ଗର, ବ୍ରେଡ୍ ରୋଲ ବଦଳରେ ପୋହା, ଉପମା ଏବଂ ପାଓ୍ବଭାଜୀ ଦିଆଯିବ। ବିମାନରେ ଦୂରରୁ ଯିବାକୁ ଥିଲେ ସେଥିରେ ଆମ୍ବ, ଅଦାରସ, ପୁଦିନା ଚଟଣୀ ଏବଂ ଘରେ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ଅଦା ଓ ଲେମ୍ବୁ ଆଚାର, ଲଙ୍କା ଆଚାର, ପାମ୍ପଡ଼ ମିଳିବ। ଖରାଦିନେ ଦହି ଭାତ ଦିଆଯିବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର