PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାବୁଲ ସ୍ଥିତ ଏକ ମସଜିଦ୍‌ରେ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ , ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୨୦ ମୃତ , ୪୦ ଆହତ , ଆହତଙ୍କୁ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଦିନ ଏଭଳି ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି ରହିବ, ଆଗାମୀ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଆମ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ଏସଆରସିଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ଭେଜିଗୋରା ଗ୍ରାମରେ ପାଣି ଘେରରେ ଥିବା ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ କାସିମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ହେମେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ହାଇସ୍କୁଲରେ କ୍ଲାସ ରୁମ୍‌ରେ ପଶିଲା ବନ୍ୟା ପାଣି, ବାତିଲ ହେଲା ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ସୋର : ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ନୀଳଗିରି ଅଧିନ ଔପଦା ବ୍ଲକର ବିଡ଼ିଓ ଅଭିଷେକ ଦାସଙ୍କର ବଦଳିକୁ ନେଇ ବୁଧବାର ଔପଦା ବ୍ଲକ୍ ସମ୍ମୁଖରେ ସରପଞ୍ଚ, ସମିତି ସଭ୍ୟ/ସଭ୍ୟା, ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ, ଔପଦାର ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବ୍ଲକର ଗୋତିଆକୁଦ ଗାଁରେ ହଠାତ ପାଣି ବଢିଯିବାରୁ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ ଜଣ ଫଶି ରହିଥିଲେ, ବୁଧବାର ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚି ଉଦ୍ଧାର କରିଛି
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀରେ କମୁଛି ଜଳସ୍ତର, ତଥାପି ଵିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ମହାନଦୀ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ଧନୁଆ ନଦୀରେ ବନ୍ୟା, ବାଲିପାଟଣା ବ୍ଲକ୍‌ର ୫ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ଗାଁ ଜଳମଗ୍ନ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ଆଇଟିଆଇ କଲେଜରେ ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ଘଟଣା, ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • କଣାସ : ମକରା ନଦୀରେ ୫୦ ଫୁଟର ଘାଇ, ୨୦ ରୁ ଅଧିକ ଗାଁରେ ପଶିଲା ବନ୍ୟାଜଳ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ତ୍ରୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ମାଲବାହୀ ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୪ ଗୁରୁତର
  • ||

ଉଦୟପୁର ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା : କୋର୍ଟ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ଦିନର NIA ରିମାଣ୍ଡରେ ପଠାଇଲେ

ଉଦୟପୁର : ନ୍ୟାସନାଲ ଇନଭେଷ୍ଟିଗେସନ ଏଜେନ୍ସି (NIA) କୋର୍ଟ ଉଦୟପୁର ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ଗିରଫ ୪ଜଣ ଅପରାଧି ମହମ୍ମଦ ରିୟାଜ ଅଖତରୀ, ଗୌସ୍‌ ମହମ୍ମଦ ଓ ତାଙ୍କ ସାଥି ଆସିଫ୍‌ ଓ ମୋହସିନ୍‌ଙ୍କୁ ୧୦ ଦିନର NIA ରିମାଣ୍ଡରେ ପଠାଇଛନ୍ତି।

ଏନଆଇଏ ଓ ଆଣ୍ଟି ଟେରୋରିଜିମ୍‌ ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌ (ଏଟିଏସ୍‌)ର ଏକ ଟିମ୍‌ ଉଦୟପୁରରେ ଟେଲର କହ୍ନୈୟାଲାଲଙ୍କର ନୃଶଂସ ହତ୍ୟାର ୪ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ଶନିବାର ଜୟପୁର ଏନଆଇଏ କୋର୍ଟରେ ଉପସ୍ଥାପିତ କରିଥିଲେ। କୋର୍ଟରେ ଉପସ୍ଥାପିତ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ନେଇ ପୁଲିସ୍‌ ଟିମ୍‌ ଏଟିଏସ୍‌ର ସ୍ପେଶାଲ ଅପରେସନ ଗ୍ରୁପ୍‌ (ଏସ୍ଓଜି)ର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି ।

ଏନଆଇଏ , ଏଟିଏସ୍‌ରୁ ସବୁ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ଏହାପରେ କହ୍ନୈୟାଲାଲ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ଦୁଇ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମହମ୍ମଦ ରିୟାଜ ଅଖତରୀ , ଗୌସ ମହମ୍ମଦ ଓ ତାଙ୍କର ସାଥି ଆସିଫ୍‌ ଓ ମୋହସିନଙ୍କ ସହିତ ୪ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଏନଆଇଏ ଓ ଏଟିଏସ୍‌ର ଦଳ କୋର୍ଟରେ ଉପସ୍ଥାପିତ କରିଛନ୍ତି। ସୁରକ୍ଷା କାରଣରୁ କୋର୍ଟ ଓ ସହରର ଅଞ୍ଚଳରେ ଅତିରିକ୍ତ ପୁଲିସ୍‌ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ରିୟାଜ ଅଖତରୀ ଓ ଗୌସ୍‌ ମହମ୍ମଦ କଥିତ ଭାବେ ୨୮ ଜୁନ୍‌ରେ ବିଜେପିର ନିଲମ୍ୱିତ ପ୍ରବକ୍ତା ନୁପୂର ଶର୍ମାଙ୍କର ସମର୍ଥନ କରିବା ପାଇଁ ଟେଲର କହ୍ନୈୟାଲାଲଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଦୋକାନରେ ଛୁରୀରେ ବେକକୁ କାଟି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ଏହି ନୃଶଂସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ପରେ ଏହି ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ପୋଷ୍ଟ କରି କହିଥିଲେ କି, ସେମାନେ ଇସଲାମର ଅପମାନର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଉଛନ୍ତି ।