PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏବେ ପାକିସ୍ତାନର ଦୁର୍ବଳ ଅର୍ଥନୀତିକୁ ବଞ୍ଚାଇବେ ଗଧ ଓ କୁକୁର ! ଚୀନ୍‌କୁ ଯୋଗାଇବାକୁ ଶହବାଜ୍ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତୁତି…
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ସିଂହାସନ ଉପରେ କେସିଆର୍‌ଙ୍କ ଆଖି; ନିଜ ଆଂଚଳିକ ଦଳକୁ ଭାଙ୍ଗି ଗଢିଲେ ଜାତୀୟ ଦଳ, TRS ବଦଳରେ ରଖିଲେ BRS…
  • ||
  • ସମ୍ଵଲପୁର : ବଙ୍ଗାଲିପଡାରେ ଧୁମଧାମ୍‌ରେ ଚାଲିଛି ମାଆଙ୍କ ସିନ୍ଦୂର ଖେଳ ପର୍ବ, ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଦୀର୍ଘାୟୁ କାମନା କରୁଛନ୍ତି ସଧବା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟରେ ଲାଗିରହିଛି ବର୍ଷା, ୧୦ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପାଳନ ହେଉଛି ଦଶହରା, ରାଜରାଜଶ୍ୱେର ବେଶରେ ସୁସଜ୍ଜିତ ହେବେ ମହାପ୍ରଭୁ
  • ||
  • ହରଭଙ୍ଗା : ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଆଘାତରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ ସଦସ୍ୟ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜୟାଦଶମୀ ଅବସରରେ ମୋହନ ଭାଗବତଙ୍କ ଚେତାବନୀ : ‘ଦେଶର ଜନସଂଖ୍ୟା ଅସନ୍ତୁଳିତ ହେଲେ ବିଗିଡ଼ିବ ଭୌଗୋଳିକ ରୂପରେଖ’
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଚୋରକୁ କାବୁ କରି ଉତ୍ତମ ମଧ୍ୟମ ଦେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍
  • ||

ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ କହିଲେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାମମନ୍ଦିର ବିବାଦର ସମାଧାନ କରିପାରିବେ

source:indianexpress.com

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୨୭/୧: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ କହିଛନ୍ତି ରାମ ମନ୍ଦିର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଲୋକଙ୍କ ଧର୍ଯ୍ୟ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ବସିଲାଣି । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏହି ବିବାଦର ସମାଧାନ କରନ୍ତୁ କିମ୍ବା ମାମଲା ଆମକୁ ପ୍ରଦାନ କରିଦିଅନ୍ତୁ । ରାମ ମନ୍ଦିର ମାମଲା ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ସମାଧାନ ହୋଇଯିବ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପିକୁ ୨୦୧୪ରୁ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ସିଟ୍ ମିଳିବ ।

ଶନିବାର ଏକ ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲର ପ୍ରଶ୍ନରେ ଉତ୍ତରରେ ଯୋଗୀ କହିଥିଲେ, ‘ଲୋକଙ୍କ ଧର୍ଯ୍ୟର ସୀମା ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ବସିଲାଣି । ମୁଁ କହିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଅଦାଲତ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଏହାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାନ୍ତୁ । ଯଦି ଏପରି କରିବାରେ ବିଫଳ ହେଉଛନ୍ତି ତେବେ ଆମକୁ ଏହା ପ୍ରଦାନ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଆମେ ଏହି ବିବାଦର ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାଇଦେବୁ । ଆମକୁ ୨୫ ଘଣ୍ଟା ବି ଲାଗିବନି ।’

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଏସପି-ବିଏସପି ମେଣ୍ଟ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି ଯୋଗି ଆଦିତ୍ୟନାଥ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୭୦ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାତା ବିଜେପି ସହିତ ଅଛନ୍ତି ବାକି ୩୦ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ୍ ପାଇଁ ମେଣ୍ଟ ହୋଇଛି । ସେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ରାଜନୀତିକୁ ପ୍ରେବଶକୁ ନେଇ କହିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ପୁଣି ପ୍ରମାଣ କରିଦେଲା ଯେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ପରିବାର ହେଉଛି ପାର୍ଟି । ସେ ପରିବାର ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କିଛି ବାହାର ଦୁନିଆକୁ ଦେଖିପାରୁନାହାଁନ୍ତି ।