PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ, ଶପଥ ପାଠ କରାଇଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ
  • ||
  • ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍ ହେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ , ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ସୂଚନା ଦେଲେ ଜେପି ନଡ୍ଡା
  • ||
  • ପୁଣି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ, କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ବଢ଼ିବାରୁ କଟକଣା ଜାରି । ମଲ୍ , ଦୋକାନ, ସରକାରୀ ଓ ଘରୋଇ ଅଫିସରେ କଟକଣା ପାଳନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ୨ ମିଟର ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ହେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ , ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍‌ରେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍‌ଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅଟକିଛି ପେଟା ନାଳର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଓ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ, ନାଳ ଭିତରେ ପଶି ପ୍ରତିବାଦ କଲେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା, କୋଭିଡ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବେଡ୍
  • ||
  • ମୋରଡ଼ା : ମୋରଡ଼ାରେ ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ମୃତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳାକୁ ବିଜେ ହେଲା ଆଜ୍ଞାମାଳ, ସିଂହଦ୍ଵାର ସମ୍ମୁଖକୁ ଆସିବେ ୩ ରଥ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଟ୍ରାଫିକ୍ ଓ ପାର୍କିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ମାଳତିପାଟପୁର ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ରହିବେ ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀବାହି ବସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବିଏମସିର ଡ୍ରାଇ ଡେ ପାଳନ, ମଶା ବଂଶ ବୃଦ୍ଧିକୁ ନାଶ କରିବାକୁ ରାଜଧାନୀବାସୀଙ୍କୁ ଆହ୍ଵାନ କଲେ ବିଏମସି କମିଶନର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟ୍‌କା, ଦଳର ସମ୍ପାଦକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍
  • ||

ଚିକିଟିରୁ ଉଷା ଦେବୀ ଓ ସୁନ୍ଦରଗଡ ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ କୁସୁମ ଟେଟେ ବିଜୟୀ, ଦେଖନ୍ତୁ ତାଲିକା

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୩/୫: ଗଂଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚିକିଟି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳିରୁ ପୁଣି ଉଷା ଦେବୀ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେ ତାଙ୍କ ନିକଟତମ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀ ମନୋରଞ୍ଜନ ଦ୍ୟାନସାମନ୍ତରାୟଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରି ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି ।  ସେହିଭଳି ପରଜଂଗରେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ନୃସିଂହ ସାହୁ ତାଙ୍କ ନିକଟମ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଠାରୁ ମାତ୍ର ୯୫୦ଖଣ୍ଡ ଭୋଟରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି ।

କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାର ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଚମ୍ପୁଆ ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ମିନାକ୍ଷୀ ମହାନ୍ତ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେ ତାଙ୍କ ନିକଟତମ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀ ବିଜେପିର ମୁରଲୀ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ସୁକିନ୍ଦା ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ବିଜେଡିର ବିଜୟ । ବିଜେଡିର ପ୍ରୀତିରଞ୍ଜନ ଘଡାଇ ବିଜେପିର ପ୍ରଦୀପ ବଳସାମନ୍ତଙ୍କୁ ହରାଇଲେ । ବରୀରେ ବିଜେଡିର ସୁନନ୍ଦା ଦାସ ବିଜୟୀ । ବିଜେପିର ବିଶ୍ୱରଞ୍ଜନ ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ହରାଇଲେ ସୁନନ୍ଦା ।

ସୁନ୍ଦରଗଡ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ବିଜେପିର କୁସୁମ ଟେଟେ ବିଜୟୀ । ଢେଙ୍କାନାଳ ବିଧାନସଭାରେ ବିଜେଡିର ସୁଧୀର ସାମଲ ବିଜୟୀ । ଝାରସୁଗୁଡା ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ବିଜେଡିର ନବ ଦାସ ବିଜୟୀ । ଭଦ୍ରକ ବିଧାନସଭାରେ ଆସନରେବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ସଞ୍ଜୀବ ମଲ୍ଲିକ୍ ବିଜୟୀ । ଧର୍ମଶାଳାରେ ବିଜେଡିର ପ୍ରଣବ ବଳବନ୍ତରାୟ ବିଜୟୀ । ବାସୁଦେବପୁରରେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଷ୍ଣୁପଦ ରାଉତରାୟ ବିଜୟୀ । ଜଟଣୀରେ କଂଗ୍ରେସର ସୁରେଶ କୁମାର ରାଉତରାୟ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ଭଣ୍ଡାରୀପୋଖରୀ ବିଧାନସଭାରେ ବିଜେଡିର ପ୍ରଫୁଲ ସାମଲ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନଙ୍କୁ ହରାଇ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ ୧୩ଟି ଲୋକସଭା ଆସନରେ ବିଜେଡି ଓ ୮ଟିରେ ବିଜେପି ଆଗୁଆ, ଦେଖନ୍ତୁ ତାଲିକା

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ ଆଠଗଡ ଓ ବଡଚଣା ବିଧାନସଭାରେ ବିଜେଡିର ବିଜୟ

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର