PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : ସିମେଣ୍ଟ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ବିଭତ୍ସ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରୁ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ଗିରଫ, ୧୭୧ ଗ୍ରାମର ସୁନା ଜବତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କପି ଯାଞ୍ଚ୍ ବାହାନାରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ଅଭିଯୋଗ, ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ସମ୍ମୁଖରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ଏସଏମସି ପାୱାର ଜେନେରେସନ କାରଖାନାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ି ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ କୁଲତା ସମାଜ, ନୃସିଂହନାଥ ପୀଠର ଉନ୍ନତିକରଣ ପଦକ୍ଷେପ ପାଇଁ ଦେଲେ ଧନ୍ୟବାଦ
  • ||
  • ମାର୍ଶାଘାଇ : ଦିନ ଦ୍ଵିପ୍ରହରେ ଲୁଟ୍, ମହିଳାଙ୍କୁ ଭୁଜାଲି ଦେଖାଇ ଅଳଙ୍କାର ଲୁଟିନେଲେ ୨ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫି: ଇତିହାସ ରଚିଲେ ଋତୁରାଜ, ଗୋଟିଏ ଓଭରରେ ମାରିଲେ ୭ ଛକା
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : ସିମେଣ୍ଟ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ବିଭତ୍ସ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା: ବାଲିଆ ବାଣ ବିସ୍ଫୋରଣ ଅଘଟଣ: ଏସ୍‌ସିବିରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଆହୁରି ୧୧ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଟକ: ଡିସେମ୍ବର ୯ରୁ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ଏସ୍‌ଏ-୧ ଖାତା ଦେଖା, ୫୬ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଶୀତ ଲହରୀ ଅସମ୍ଭାଳ: ୧୦ ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ ୭ ସହର, ସେମିଳିଗୁଡା ସବୁଠୁ ଥଣ୍ଡା
  • ||

ନର୍ସିଂ ହୋମ୍‌ ଆଢୁଆଳରେ ଚାଲିଥିଲା ମଦ କାରବାର, ଚଢାଉ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ଟିମ୍ ମଧ୍ୟ ହୋଇଗଲା ଚକିତ

ହାଜିପୁର,୩୦।୯: ବିହାରରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ମଦ ବନ୍ଦ ନୀତି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ଏକ ଘରୋଇ ନର୍ସିଂ ହୋମ୍‌ ବିଷୟରେ ଖୁଲାସା ହୋଇଛି  ଯେଉଁଠି ଚିକିତ୍ସା କରିବାକୁ ରୋଗୀ ଆସୁନଥିଲେ, ବଂର ମଦ ପିଇବାକୁ ଓ ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ଲୋକ ଆସୁଥିଲେ। ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ଏକ ଟିମ୍ ଏଭଳି ଏକ ମଦ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିର ସନ୍ଧାନ କରିଥିଲେ, ଯାହାକୁ ଜଣେ ଡାକ୍ତର ଚଳାଉଥିଲେ। ତାହା ପୁଣି ଔଷଧ ଦୋକାନ ଓ ନର୍ସିଂ ହୋମ୍‌ ଆଢୁଆଳରେ ଚାଲିଥିଲା। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ବହୁ ପ୍ରକାର ବିଦେଶୀ ମଦ ମଧ୍ୟ ତିଆରି କରାଯାଉଥିଲା। ଏହାର ପର୍ଦାଫାଶ ହେବାପରେ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ମଧ୍ୟ ଚକିତ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ହାଜିପୁର ଅବକାରୀ ବିଭାଗକୁ ଗୁପ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିଛି ଯେ, ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶୁଭଇ ସ୍ଥିତ ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଘରେ ମଦ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି ଚଳାଯାଉଥିଲା। ଏହି ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ପୋଲିସ ସହିତ ଅବକାରୀ ଟିମ୍‌ ଚଢାଉ କରି ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଁଞ୍ଚିଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ଅବକାରୀ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀ ଓ ଅଧିକାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଭାବିନଥିଲେ ଯେ, ଏହି ଅନୁଭବ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ଓ ପୁରା ନୂଆ ହେବ। ଯେଉଁଠିକୁ ସେମାନେ ଚଢାଉ କରିବାକୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ସେହି ମଦ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି ଆଗରେ ଏକ ଔଷଧ ଦୋକାନ ଥିଲା।

କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିର ମୁଖ୍ୟ ଗେଟ୍‌ରେ ଏକ ଘରୋଇ କ୍ଲିନିକର ବ୍ୟାନର ଲଗାଯାଇଥିଲା। ଏହାକୁ ଦେଖି ଯେ କେହି ଭାବୁଥିଲେ ସେଠାରେ ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ହେଉଛି। ଯେତେବେଳେ ଅଗକାରୀ ବିଭାଗର ଟିମ୍ ରୁମ୍ ଭିତରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଶତାଧିକ ବିଦେଶୀ ମଦ ବୋତଲର ରାପର, ବୋତଲ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ମଦ, ଟେଟ୍ରା ପ୍ୟାକ୍‌ ମଦର ରାପର, ଏପରିକି ପଞ୍ଚିଂ ମେସିନ୍‌ ଓ ଔଷଧ ମଧ୍ୟ ଥିଲା, ଯେଉଁଥିରୁ ବିଦେଶୀ ମଦ ତିଆରି କରାଯାଏ। ଏହାଛଡା ବ୍ୟାନ୍ ହୋଇଥିବା ୩ ଡ୍ରମ୍‌ ସ୍ପିରିଟ୍‌ ମଧ୍ୟ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର