PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ : ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ରୋଷଘର ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗି ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ, ଆସିବ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ; ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ବିମାନ କ୍ୟାବିନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଧୁଆଁ; ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କଲା ସ୍ପାଇସଜେଟ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୪ରେ ଲଘୁଚାପ, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ଜଗା ଦର୍ଶନ ସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୋଲେରୋକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ: ଜଣେ ମୃତ, ୯ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଦାରୁବ୍ରହ୍ମଙ୍କ ପତିତପାବନ ଯାତ୍ରା: ଆଜି ଜନ୍ମବେଦିକୁ ବିଜେ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବାରିପଦା: ଆଜି ଗଡ଼ିବ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ରଥ, ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ରଥକୁ ଟାଣିବେ ମହିଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • କଟକ: ଆଜିଠୁ ମିଳିତ ପୁଲିସ୍‌ ସେବା ପରୀକ୍ଷା, ୩୪ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୨୯ ହଜାର ୬୪୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ
  • ||

ଜୀବନରେ ସଫଳତା ଆଣିଥାଏ ସ୍ନେକ୍ ପ୍ଲାଣ୍ଟ,ଜାଣନ୍ତୁ ଘରର କେଉଁ ଦିଗରେ ଓ କେମିତି ଲଗାଇବେ ?

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଗଛ ଲଗାଇବାକୁ ନେଇ ଅନେକ ନିୟମ ରହିଛି। ବାସ୍ତୁବିତ୍‌ଙ୍କ ମତରେ କିଛି ଗଛ ଘରେ ଲଗାଇବା ଲାଭଦାୟକ ହେବ, ତେବେ କିଛି ଗଛ ଘର ବାହାରେ ଲାଗିବା ପରେ ସକରାତ୍ମକ ପରିଣାମ ଦେଇଥାଏ। ସେଭଳି କିଛି ଗଛ ଘରେ ନଲାଗିବାର ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଥାଏ। ସେଥିପାଇଁ ଘରେ ଗଛ ଲଗାଇବାର ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ବାସ୍ତୁ ନିୟମକୁ ପୁଣିଥରେ ଜାଣି ନିଅନ୍ତୁ। ଆଜି ଆମେ ଏଭଳି ଏକ ଗଛ ବିଷୟରେ ଜାଣିବୁ, ଯାହାକି ଘରେ ସୁଖ-ସମୃଦ୍ଧି ଓ ଶାନ୍ତି ଆଣିଥାଏ। ଏହା ସହିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର କ୍ୟାରିୟରରେ ଆଗକୁ ବଢିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ।

ଏଭଳି ଏକ ଗଛ ରହିଛି ତାହା ହେଲା ସ୍ନେକ ପ୍ଲାଣ୍ଟ, ଯାହାକି ବ୍ୟକ୍ତିର ଘରେ ବହୁ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ। ଏହା ସହିତ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ହୋଇପାରିବ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସ୍ନେକ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାଇବା ପୂର୍ବରୁ କେଉଁ ସବୁ କଥା ଧ୍ୟାନ ରଖିବା ଦରକାର। ଏହାକୁ ଘରର କେଉଁ ଦିଗରେ ଓ କେଉଁଠି ଲଗାଯିବ, ଯେପରି ସକାରତ୍ମକ ପରିମାଣ ମିଳିପାରିବ।

ଘରେ ଯନି ସ୍ନେକ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାଇବାକୁ ଚାହାନ୍ତି, ତେବେ ଟେବଲ ଉପରେ ଲଗାନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହି ଗଛକୁ ଘର ବାହାରେ ନଲଗାଇ ଭିତରେ ଲଗାନ୍ତୁ। ଅନ୍ୟ ଇନଡୋର ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଭିତରେ ଲଗାନ୍ତୁ ନହିଁ। ଅଲଗା ଲଗାନ୍ତୁ। ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ, ଯଦି ଏହା ଅନ୍ୟ ଗଛକୁ ଘେରି ହୋଇ ରୁହେ ତେବେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିବ। ସ୍ନେକ ପ୍ଲାଣ୍ଟକୁ ଷ୍ଟଡି ରୁମ୍‌ରେ ରଖନ୍ତୁ। ଅଫିସ କିମ୍ବା କାର୍ଯ୍ୟସ୍ଥଳର ଟେବଲ, ଝରକା କିମ୍ବା ବୁକ୍ ସେଲଫ୍ ଉପରେ ଲଗାଇ ପାରିବେ। ବାଥ୍‌ ରୁମ୍ କିମ୍ବା ବେଡ୍‌ ରୁମ୍‌ରେ ଏହାକୁ ଲଗାନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଲିଭିଂ ରୁମ୍‌ରେ ଏଭଳି ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ ଯେଉଠି ଯିବା ଆସିବା କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କର ସିଧା ନଜର ନପଡୁ।