PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ହେଲା ଅମୁଲ ଓ ମଦର ଡାଏରୀ କ୍ଷୀର ଦାମ୍, ଲିଟର ପ୍ରତି ବଢିଲା ୨ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ୩୯ ଜଣ ଆଇଟିବିପି ଯବାନଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ବସ୍‌ ନଦୀରେ ଖସିଲା, ୭ ମୃତ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ହେମଗିର ବ୍ଲକ, ଭାଙ୍ଗିଗଲା ୧୨ ଘର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ୧୦ଟି ଜିଲ୍ଲାର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ସରକାର, ୭ଦିନ ଯାଏଁ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଛୁଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ୩ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ- ଏସଆରସି
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ନୟାଗଡ଼ର ୩୦ଟି ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଛୁଟି ଘୋଷଣା
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ନିକଟରେ ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଟପିଲା ମହାନଦୀର ଜଳସ୍ତର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବୈତରଣୀରେ ବନ୍ୟା, ଧାମନଗର ଓ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକର ୩୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗାଁ ଜଳବନ୍ଦୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୨୫୫ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା, ମାଆ ସମ୍ମୁଖରେ ପୁଅକୁ ଖଣ୍ଡାରେ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ଭଲ ଭାବରେ ଦେଖନ୍ତୁ, ଖବର ପଢୁଥିବା ଏହି ମହିଳା ଜଣକ ମଣିଷ ନୁହଁନ୍ତି…

ବେଜିଂ,୪।୩: ସାରା ବିଶ୍ବରେ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି କେତେ ଆଗକୁ ପହଁଞ୍ଚି ସାରିଛି ତାହା ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି। ଆଜି ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଯୋଗେ  ନିଜର କାମ କରୁଛନ୍ତି।   ମଣିଷର କାମ ରୋବର୍ଟ କରୁଛି। ଚୀନର ଏକ ନ୍ୟୁଜ ଏଜେନ୍ସି ଠିକ୍ ମଣି​‌ଷ ଭଳି ଦେଖାଯାଉଥିବା ରୋବର୍ଟର ଆବିଷ୍କାର କରିଛି।  ରବିବାର ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ମଣି​‌ଷ ଭଳି ଦେଖା ଯାଉଥିବା ଏହି ରୋବୋଟ ନ୍ୟୁଜ ଆଙ୍କରର ବ୍ୟବହାର ବେଜିଂରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବାର୍ଷିକ ସଂସଦର ବୈଠକକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ କରାଯାଇଛି।  ନ୍ୟୁଜ ପଢୁଥିବା ଏହି ରୋବର୍ଟକୁ ଦେଖି ଯେ କେହି ସହଜରେ ଜାଣିପାରିବେ ନାହିଁ ଯେ ଏହା ମଣିଷ ନୁହେଁ ରୋବର୍ଟ।

ଶିନ୍ ଶିଓମିଙ୍ଗ ନାମକ ଏହି ରୋବର୍ଟ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଦୁନିଆକୁ ଆଗକୁ ଆହୁରି ବଢାଇ ନେଇଛି। ଏକ ନ୍ୟୁଜ ଏଜେନ୍ସି ଦ୍ବାରା ୧ ମିନିଟର ଏକ ଭିଡିଓ ଜାରି କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଛୋଟ କେଶ ଥିବା, କାନରେ ଝୁମକା ପିନ୍ଧି ଏକ ରୋବର୍ଟ ପୁରାପୁରି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଭଳି ଦେଖାଯାଉଛି। ଏହି ଟେକ୍ନୋଲୋଜିର ବିକଶିତ କରିବା ପାଇଁ ଆର୍ଟିଫିସିଆଲ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ସିଷ୍ଟମର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଛି।

 ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ନିଜର ଏକ ନ୍ୟୁଜ ଆଙ୍କର ଭଳି ଏହି ରୋବର୍ଟକୁ ଶିହୁଂଆ ଓ ସୋଗୋ ଇଙ୍କ ଏକାଠି ମିଶି ତିଆରି କରିଛନ୍ତି। ଗତ ବର୍ଷ ନଭେମ୍ବରରେ ଏହି ନ୍ୟୁଜ ଏଜେନ୍ସି ଭୁଜେନରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିବା ବିଶ୍ବ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସମ୍ମିଳନୀରେ ପୁରୁଷଙ୍କ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ଦୁଇଟି ଆର୍ଟିଫିସିଆଲ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ଥିବା ନ୍ୟୁଜ ଆଙ୍କରଙ୍କୁ ଉପସ୍ଥାପିତ କରିସାରିଛି। ଚୀନ ଏବେ ଏଆଇ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଉପରେ କାମ କରୁଛି। ଆର୍ଟିଫିସିଆଲ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ସିଷ୍ଟମ ଜରିଆରେ ନ୍ୟୁଜ ଆଙ୍କର ଦେବା ପରେ ଚୀନ ସ୍ବୟଂଚାଳିକ କାର ତିଆରି କରିବା ନେଇ କାମ କରୁଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର