PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୋବେଲ ଶାନ୍ତି ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା: ମାନବାଧିକାର ପ୍ରବକ୍ତା ଆଲେସ୍ ବାଲିଆସ୍କି ସହ ଦୁଇଟି ସଂଗଠନକୁ ମିଳିବ ପୁରସ୍କାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶା ଲଳିତ କଳା ଏକାଡେମୀ ଉପସଭାପତି ତଥା ବିଶିଷ୍ଟ ଶିଳ୍ପୀ ଶ୍ରୀନିବାସ ପଢ଼ିଆରୀଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ମୁରିବାହାଲ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ମୁରିବାହାଲ ବ୍ଲକ APO ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ଦାସ, ୪୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ
  • ||
  • ବାଙ୍ଗିରିପୋଷି : ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆକ୍ରମଣ କଲା ଦନ୍ତା, ଯୁବକ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ସମ୍ଭାବନା, ୨୫ ପୂର୍ବରୁ ଓଡ଼ିଶା ଛାଡ଼ିବନି ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ନଭେମ୍ୱର ୩ରେ ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ, ଆଜିଠୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ଶୁଝି ପାରିଲେନି କିସ୍ତି, ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଅସହାୟ ଟ୍ରକ ମାଲିକ
  • ||
  • ମୋହନା : ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର କାଠ ଗଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୬୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

‘ଭୋଟ୍‌ ଆଖଡ଼ା’ ଭେହିକିଲ୍ ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୭ ।୪(ବ୍ୟୁରୋ): ନ୍ୟୁଜ୍‌-୭ ପକ୍ଷରୁ ‘ଭୋଟ୍‌ ଆଖଡ଼ା’ ଭେହିକିଲ୍‌ର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ରବିବାର ନ୍ୟୁଜ୍‌-୭ ପରିସରରେ ଏକ ନିରାଡ଼ମ୍ବର ଉତ୍ସବରେ ନ୍ୟୁଜ୍‌୭ର ସିଇଓ ସୁନିଲ କୁମାର ଦାସ ଏହି ଭେହିକିଲର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ‘ପ୍ରମେୟ’ ଓ ‘ନ୍ୟୁଜ୭’ର ଗ୍ରୁପ୍‌ ଏଡିଟର ଗୋପାଳକୃଷ୍ଣ ମହାପାତ୍ର, ନ୍ୟୁଜ-୭ ଏଡିଟର ଅର୍ଦ୍ଧେନ୍ଦୁ ଦାସ, ବିଜ୍ଞାପନ ବିଭାଗ ଭିପି ଲିଙ୍ଗରାଜ ଲେଙ୍କା, କେଏଚ୍‌ପିଏଲ୍‌ର ଏରିଆ ସେଲ୍‌ସ ମ୍ୟାନେଜର ଶ୍ରୀ ରୂପେଶ, ନ୍ୟୁଜ-୭ର ଆଙ୍କର ମନୋଜ କୁମାର ମହାପାତ୍ର ଏବଂ ଅମର ପଟ୍ଟନାୟକ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

ଏହି ଭେହିକିଲ୍‌ ୨୧ଟି ଯାକ ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ରକୁ ଯାତ୍ରା କରିବା ସହିତ ସେଠିକାର ସମସ୍ତ ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଭେଟିବ । ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ଭାବବିନିମୟ କରିବା ସହିତ ନ୍ୟୁଜ୍‌-୭ର ଆଙ୍କରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏକ ଘଣ୍ଟିକିଆ ଲାଇଭ୍‌ ସୋ ମଧ୍ୟ ଆୟୋଜିତ ହେବ । ଏହି କ୍ରମରେ ‘ଭୋଟ୍‌ ଆଖଡ଼ା’ ଭେହିକିଲ୍‌ ସୋମବାର ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଆସିକା ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ର ଯାତ୍ରା କରିବ । ସେଠାରେ ତିନି ପ୍ରମୁଖ ଦଳରୁ ଆଶାୟୀ ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଏକଜୁଟ୍‌ କରିବା ସହ ଏକ ମଞ୍ଚ ଜରିଆରେ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଭାବ ବିନିମୟ କରାଯିବ । ଏହା ସହିତ ଆସିକା ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ନ୍ୟୁଜ-୭ର ଆଙ୍କର ମନୋଜ ଭାବ ବନିମିୟ କରେିବ । ସୂଚନାରୁ ପ୍ରକାଶ, ଏହି ଭେହିକିଲ୍‌ ମଧ୍ୟ କେତେକ ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ର ଯାତ୍ରା କରିବ ।