PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାବୁଲ ସ୍ଥିତ ଏକ ମସଜିଦ୍‌ରେ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ , ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୨୦ ମୃତ , ୪୦ ଆହତ , ଆହତଙ୍କୁ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଦିନ ଏଭଳି ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି ରହିବ, ଆଗାମୀ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଆମ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ଏସଆରସିଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ଭେଜିଗୋରା ଗ୍ରାମରେ ପାଣି ଘେରରେ ଥିବା ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ କାସିମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ହେମେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ହାଇସ୍କୁଲରେ କ୍ଲାସ ରୁମ୍‌ରେ ପଶିଲା ବନ୍ୟା ପାଣି, ବାତିଲ ହେଲା ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ସୋର : ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ନୀଳଗିରି ଅଧିନ ଔପଦା ବ୍ଲକର ବିଡ଼ିଓ ଅଭିଷେକ ଦାସଙ୍କର ବଦଳିକୁ ନେଇ ବୁଧବାର ଔପଦା ବ୍ଲକ୍ ସମ୍ମୁଖରେ ସରପଞ୍ଚ, ସମିତି ସଭ୍ୟ/ସଭ୍ୟା, ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ, ଔପଦାର ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବ୍ଲକର ଗୋତିଆକୁଦ ଗାଁରେ ହଠାତ ପାଣି ବଢିଯିବାରୁ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ ଜଣ ଫଶି ରହିଥିଲେ, ବୁଧବାର ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚି ଉଦ୍ଧାର କରିଛି
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀରେ କମୁଛି ଜଳସ୍ତର, ତଥାପି ଵିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ମହାନଦୀ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ଧନୁଆ ନଦୀରେ ବନ୍ୟା, ବାଲିପାଟଣା ବ୍ଲକ୍‌ର ୫ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ଗାଁ ଜଳମଗ୍ନ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ଆଇଟିଆଇ କଲେଜରେ ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ଘଟଣା, ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • କଣାସ : ମକରା ନଦୀରେ ୫୦ ଫୁଟର ଘାଇ, ୨୦ ରୁ ଅଧିକ ଗାଁରେ ପଶିଲା ବନ୍ୟାଜଳ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ତ୍ରୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ମାଲବାହୀ ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୪ ଗୁରୁତର
  • ||

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ ୟୁଏଇ ଏମିତି କଣ କଲା ଯେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଅସହ୍ୟ ଲାଗିଲା …

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ  : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କର ସଂଯୁକ୍ତ ଆରବ ଏମିରଟ ଗସ୍ତରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଅସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥିତି ଅନୁଭବ ହେଉଛି। ଏହାକି ମୁସଲିମ୍‌ ଦେଶ ଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ଦୂରତା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି , ଆଉ ଭାରତର ନିକଟତା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି ।

ପିଏମ୍ ମୋଦିଙ୍କୁ ଆବୁ ଧାବୀ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ସ୍ୱାଗତ କରିବାକୁ ପ୍ରୋଟୋକଲ୍‌ ଭାଙ୍ଗି ନିଜେ ୟୁଏଇ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଶେଖ ମହମ୍ମଦ ବିନ୍‌ ଯାୟଦ ଅଲ ନାହୟାନ ପହଞ୍ଚି ଥିଲେ। ହେଲେ ଯେବେ ମଇ ମାସରେ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶେହବାଜ ଶରିଫ୍‌ ୟୁଏଇ ଯାଇ ଥିଲେ , ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ସ୍ୱାଗତ ପାଇଁ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ୟୁଏଇର ନ୍ୟାୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ପହଞ୍ଚି ଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଲାଗିଛି କି, ସେ ଅଲଗା ଭାବେ ପଡ଼ି ରହିଛି।

ପାକିସ୍ତାନର ବିଦେଶ ନୀତିକୁ ନେଇ ନ୍ୟାସନାଲ ଆସେମ୍ୱଲିରେ ବିଦେଶ ରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ହିନା ରବ୍ବାନୀ ଖାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଛି କି ପାକିସ୍ତାନୀ କଣ ଅଲଗା ପଡ଼ିଯାଇଛି କି ? ଜବାବରେ ସେ କହିଛନ୍ତି କି , ପାକିସ୍ତାନର ବିଦେଶ ନୀତି ସଠିକ୍‌ ଦିଗରେ ରହିଛି ଏବଂ ସେ ଅଲଗା ଭାବେ ରହିନାହିଁ । ରବ୍ବାନୀଙ୍କର ଏହି ଜବାବରେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ କୂଟନୀତିଜ୍ଞ ଓ ଭାରତରେ ପାକିସ୍ତାନର ହାଇ କମିଶନର ରହିଥିବା ଅବଦୁଲ୍‌ ବାସିତ୍‌ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି କି ,ଯେବେ ଶେହବାଜ ଶରିଫ୍‌ଙ୍କର ସରକାର ବିରୋଧୀ ଭାବେ ଥିଲେ , ସେତେବେଳେ ଏହି ଲୋକେ କହୁଥିଲେ କି, ପାକିସ୍ତାନ ଅଲଗା ପଡ଼ି ଯାଇଛି  ଏବଂ ଏବେ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିବା ପରେ ପିଟିଆଇର ଉପଲବ୍ଧି ଗୁଡ଼ିକର ସାହାଯ୍ୟ ନେଇ ଏହା କହୁଛନ୍ତି କି ଆମେ ଅଲଗା ରହି ଯାଇଛୁ ।