PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଇଡକୋ ସହକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ରେଡ୍, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ଼ : ସମ୍ଵଲପୁରୀ ଗୀତର ତାଳେତାଳେ ଝୁମିଲେ ଟିଟିଲାଗଡ଼ ଉପ-ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ପାଦରେ ପାଦ ମିଶାଇ ନାଚିଲେ ରଙ୍ଗବତୀ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ମୋଟର ସାଇକେଲ୍ ଓ ବଳଦ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଯୁବକ ମୃତ
  • ||
  • କଟକ : ଆଠଗଡ଼କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେଲା ଜଗତପୁରରେ ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜ୍ କରାଯାଇଥିବା ହାତୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ହୋଟେଲରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||

ଭାରତରେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଲଞ୍ଚ ହେବ ‘ହ୍ବାଟସଆପ୍ ପେମେଣ୍ଟ,ଏବେ ମେସେଜ ଭଳି ସହଜରେ ପଠାଇ ପାରିବେ ଟଙ୍କା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୫।୭: ହ୍ବାଟସଆପର ଗ୍ଲୋବାଲ ହେଡ୍ ଓ୍ବିଲ୍ କ୍ୟାଥେକାର୍ଟ କହିଛନ୍ତି କମ୍ପାନୀ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଭାରତରେ ନିଜର ହ୍ବାଟସଆପ୍ ପେ ସେବାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିପାରେ। ସେ କହିଛନ୍ତି, ହ୍ବାଟସଆପ ପେ ଦ୍ବାରା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଟ୍ରାଞ୍ଜାକସନ୍ କରିବା ସହଜ ହେବ ଓ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେ​‌ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହାକୁ ଲଞ୍ଚ କରିଦିଆଯିବ।

ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ହ୍ବାଟସଆପର ଗ୍ଲୋବାଲ ହେଡ୍ ଓ୍ବିଲ୍ କ୍ୟାଥକାର୍ଟ ଓ ନୀତି ଆୟୋଗର ଚେୟାରମ୍ୟାନ ଅମିତାଭ କାନ୍ତ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। କ୍ୟାଥକାର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତରେ ହ୍ବାଟସଆପ ଜରିଆରେ କଷ୍ଟମରଙ୍କ ସହିତ କନେକ୍ଟ ହେଉଛନ୍ତି। ଆମେ ହ୍ବାଟସଆପ୍ ପେକୁ ଭାରତରେ ସ୍ବାଗତ କରୁଛୁ। କମ୍ପାନୀ ବହୁତ ସମୟ ଧରି ଭାରତରେ ରେଗୁଲେସନ୍ ସହିତ ଜୁଝୁଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଭାରତରେ ହ୍ବାଟସଆପର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ୟୁଜର ରହିଛନ୍ତି ଓ କମ୍ପାନୀକୁ ଏଠାରେ ’ହ୍ବାଟସଆପ ପେ’ ଆରମ୍ଭ କରିବା ଦରକାର।’

କ୍ୟାଥକାର୍ଟ କହିଛନ୍ତି, କମ୍ପାନୀ ଚାହୁଁଛି ଏହି ପ୍ଳାଟଫର୍ମରୁ ମେସେଜ ପଠାଇଲା ଭଳି ସହଜରେ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ପଠେଇ ହେବ। ଯଦି ତାଙ୍କର କମ୍ପାନୀ ଏଭଳି କରିବାରେ ସଫଳ ହୁଏ ତେବେ ଏହାଦ୍ବାରା ଆର୍ଥିକ ସମାବେଶକୁ ଗତି ଦେବାରେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ ମିଳିପାରିବ। ହ୍ବାଟସଆପ୍ର ଏହି ସେବା ଯଦି ଆରମ୍ଭ ହୁଏ ତେବେ ଏହାର ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପେଟିଏମ, ଫୋନପେ ଓ ଗୁଗୁଲ ପେ ଭଳି କମ୍ପାନୀ ସହିତ ହେବ। କମ୍ପାନୀ ଭାରତରେ ହ୍ବାଟସଆପ୍ ବିଜନେସ୍ ଉପରେ ଅଧିକ ଫୋକସ୍ କରୁଛି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କିଛି ଛୋଟ ବିଜନେସ୍ ହେଡଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଡକାଯାଇଛି, ଯେଉଁମାନେ କହିଛନ୍ତି ହ୍ବାଟସଆପ ତାଙ୍କର ବିଜନେସକୁ କିଭଳି ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି।