PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏଟିଏମରେ ଟଙ୍କା ଭରିବା ନେଇ ଗାଡିରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ୫୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଧରି ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାଁରେ ଜମି ବିକ୍ରି ଘଟଣାରେ ତହସିଲଦାର ଓ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମଣ୍ଡଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମୁକ୍ତାର ଆବ୍ବାସ ନକଭି
  • ||
  • ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତା ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାଁରେ ରାଜଧାନୀ ମିଡ଼ିଆ ହାଉସ୍ ସିଇଓ ଥାନାରେ କଲେ ଅଭିଯୋଗ , ଯାତ୍ରା ରାଜିନାମା ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନକରିବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଔପଦା ଥାନାରେ ରୁଜୁ ହୋଇଛି ମାମଲା, ପାର୍ବତୀ ଗଣନାଟ୍ୟ ଠାରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ ଅଗ୍ରୀମ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନରେ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରସବ କରାଇଲେ ଟିଟିଇ,ଚାରିଆଡୁ ମିଳିଲା ପ୍ରଶଂସା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୪।୬: ବହୁବାର ଆପଣମାନେ ଶୁଣିଥିବେ କିମ୍ବା ପଢିଥିବେ ଟଙ୍କା ନେଇ ଟିଟିଇ ଟ୍ରେନର ବର୍ଥ ବିକ୍ରି କରିଦେଇଥାନ୍ତି ତ କିମ୍ବା କୌଣସି ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଖରାପ ବ୍ୟବହାର ଦେଖାଉଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଯେଉଁ ଖବର ଦେବାକୁ ଯାଉଛୁ ତାହା ସବୁଠାରୁ ଭିନ୍ନ। ଟିଟିଇ ଦ୍ବାରା ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପକୁ ଜାଣିକି ଆପଣ କେବଳ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବେ ତାହା ନୁହେଁ ରେଲଓ୍ବେର ଦିଲ୍ଲୀ ଡିଭିଜନର ଟିଟିଇ ଏଚଏସ୍ ରାଣା ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନରେ ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ପ୍ରସବ କରାଇଛନ୍ତି।

ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରିବା ବେଳେ ଜଣେ ମହିଳା ଅଚାନକ ଭାବରେ ପ୍ରସବ ପୀଡା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି ଲୋକମାନେ ଟ୍ରେନର ଟିଟିଇଙ୍କ ଏଚଏସ ରାଣାଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ଯାହାପରେ ସେ ତୁରନ୍ତ ଟିକେଟ୍ ଲିଷ୍ଟ ଦେଖି ଟ୍ରେନରେ କେହି ଡାକ୍ତର ଅଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ତାହା ତଲାସୀ ନେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଜଣେ ମଧ୍ୟ ଡାକ୍ତର ମିଳିନଥିଲେ। ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ଥିତି ଦେଖି ଟିଟିଇ ବିଳମ୍ବ ନକରି ନିଜେ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରସବ କରାଇଥିଲେ।

ଅନ୍ୟ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସାହାର୍ଯ୍ୟ ନେଇ ଟିଟିଇ ଜଣକ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରସବ କରାଇଥିଲେ। ସବୁଠାରୁ ବଡ କଥା ହେଉଛି ଟ୍ରେନରେ ପ୍ରସବ ହେବାପରେ ମଧ୍ୟ ମା’ ଓ ଶିଶୁ ଦୁହେଁ ସୁସ୍ଥ ଏବଂ ଭଲ ଅଛନ୍ତି। ଟ୍ରେନରେ ଶିଶୁଟି ଜନ୍ମହେବା ପରେ ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖୁସିର ଲହରୀ ଖେଳି ଯାଇଥିଲା।ଲୋକମାନେ ତାଳି ବଜାଇ ଟିଟିଇଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ଏପରିକି ରେଲଓ୍ବେ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ଟିଟିଇଙ୍କୁ ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଖୁବ୍ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର