ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡି ଛାଡ଼ିଲେ ଦେବାଶିଷ ନାୟକ । ପୂର୍ବତନ ବରୀ-ଡେରାବିସ୍ ବିଧାୟକ
  • ||
  • ୩୪ ନୂଆ ଏନ୍‌ଏସି ଘୋଷଣାରେ ଲୋଇସିଂହା ବାଦ୍, ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିିରି: ଛତିଶଗଡ଼ କାଙ୍କେରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ଯବାନଙ୍କ ଗୁଳିରେ ୩ ମାଓବାଦୀ ନିହତ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା ଥାନା ଭିତରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଛେଚିଲେ, ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗା, ୧୦ ବାଇକ ସହ ୩୦ ଯାତ୍ରୀ ଫସିଲେ
  • ||
  • ଯୁକ୍ତ ୨ ପରୀକ୍ଷା ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ରରେ ତ୍ରୁଟି: ୭୦ ମାର୍କର ପରୀକ୍ଷାରେ ୨୭ ମାର୍କର ସିଲାବସ୍‌ ବାହାର ପ୍ରଶ୍ନ
  • ||
  • ଡବ୍ଲ୍ୟୁପିଏଲ୍‌- ୨୦୨୪: ରୋମାଞ୍ଚକ ମୁକାବିଲା, ୟୁପି ୱାରିୟର୍ସଠୁ ୨ରନ୍‌ରେ ଜିତିଲା ରୟାଲ୍‌ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ
  • ||
  • ‘ଦିଲ୍ଲୀ ଚଲୋ’ ସ୍ଥଗିତ ରହିବା ପରେ ଖୋଲିଲା ଦିଲ୍ଲୀ-ହରିଆଣା ସୀମା, ଶମ୍ଭୁ ସୀମାରେ ଚାଷୀଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରା
  • ||
  • ବାଙ୍ଖିଡି ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଗଛରେ ପିଟି ହୋଇ ବାଇକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ବର୍ଷିଲା ପରେ ଖସିଲା ତାତି: ୨୭ ଯାଏ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଜିଲ୍ଲାରେ ପାଗ କୋହଲା
  • ||
  • ଗୁଜରାଟ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ: ଆଜି ‘ସୁଦର୍ଶନ ସେତୁ’ ଲୋକାର୍ପଣ, ସୌରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ଦେବେ ୫୨,୨୫୦ କୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭେଟି
  • ||

ଜାଣନ୍ତୁ ଖଲିସ୍ତାନର ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖୁଥିବା ଅମୃତପାଲ୍‌ ସିଂହ କିଏ ? ଦୁବାଇରେ ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ ବିଜନେସ୍‌ରୁ ଏବେ ‘ୱାରିସ ପଞ୍ଜାବ ଦେ’ ସଂସ୍ଥାର ମୁଖ୍ୟ

ଚଣ୍ଡୀଗଡ,୧୮।୩: ଖଲିସ୍ତାନୀ ସମର୍ଥକ ଅମୃତପାଲ ସିଂହ ସହିତ ତା’ର ୬ଜଣ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଶନିବାର ପଞ୍ଜାବ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ଶିଖ ଧର୍ମ ପ୍ରଚାରକ ତଥା ‘ୱାରିସ ପଞ୍ଜାବ ଦେ’ ସଂସ୍ଥାର ମୁଖ୍ୟ ହେଉଛି ଅମୃତପାଲ ସିଂହ। । ନିଜକୁ ଶିଖ୍ ଗୁରୁ ଭାବେ ପରିଚୟ ଦେଇଥାଏ । ଏହାସହ ଖାଲିସ୍ତାନର ସବୁଠାରୁ ବଡ ସମର୍ଥକ ହେଉଛି ଅମୃତପାଲ। ଗତ ମାସ ଫେବୃଆରୀରେ ଅମୃତପାଲ  ସିଂହଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ପ୍ରବଳ ହଙ୍ଗାମା କରିଥିଲେ। ଅମୃତପାଲଙ୍କ ସହକର୍ମୀ ଲଭପ୍ରୀତ ତୁଫାନଙ୍କ ଗିରଫଦାରୀକୁ ବିରୋଧ କରି ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ଅଜନାଲା ପୁଲିସ ଷ୍ଟେସନ ବାହାରେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାରୁ ଉତ୍ତେଜନା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଏଥିସହ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ସହ ସରକାରୀ ଗାଡ଼ିକୁ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିଲେ।

{"id":548666,"sizeSlug":"large","linkDestination":"none"}

ମୃତପାଲ ସିଂହ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ ଖୁଲମଖୁଲା ଧମକ ଧମକ ଦେଇସାରିଛି। ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଭଳି ଶାହଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ହତ୍ୟା କରାଯିବ ବୋଲି ସେ ଧମକ ଦେଇଥିଲା। ଖାଲିସ୍ତାନକୁ ବିରୋଧ କରି ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ଏହାର ପରିଣାମ ଭୋଗିସାରିଛନ୍ତି। ଏବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି, ଅମିତ ଶାହା କିମ୍ବା ଭଗୱନ୍ତ ମାନ ହୁଅନ୍ତୁ ଆମକୁ କେହି ଅଟକାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଅମୃତପାଲ ପୂର୍ବରୁ କଡା ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି। ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ଦୀପ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ସଂଗଠନ ହେଉଛି ‘‘ୱାରିସ ଦେ ପଞ୍ଜାବ’ର । ଗତ ବର୍ଷ ଫେବୃଆରୀମାସରେ ଏକ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ଦୀପ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ପରେ ଅମୃତପାଲ ସିଂହ ‘ୱାରିସ୍ ପଞ୍ଜାବ ଦେ’ର ମୁଖ୍ୟ ହୋଇଥିଲା।

ଅମୃତପାଲ ସିଂହର ଜନ୍ମ ପଞ୍ଜାବର ଜଲ୍ଲୁପୁର ଖେରାରେ ହୋଇଥିଲା। ସେ ନିଜକୁ ଶିଖ୍ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ପ୍ରତିନିଧି ବୋଲି କୁହେ। ସେ କିଛି ବର୍ଷ ତଳେ ବ୍ରିଟେନ୍‌ରେ ରହୁଥିବା ଏନ୍‌ଆରଆଇ କିରନଦୀପ କୌରକୁ ବିବାହ କରିଥିଲା। ଦୁବାଇରେ ନିଜ ପରିବାରର ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ ବିଜନେସ୍‌ରେ ୧୦ ବର୍ଷ କାମ କରିଥିଲା। ତିନୋଟି କୃଷି ଆଇନ୍‌ ବିରୋଧରେ କୃଷକଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଆସି ଅମୃତପାଲ ଖୁବ୍ ଚର୍ଚ୍ଚାର ପରିସରକୁ ଆସିଥିଲା। ସେ ଖଲିସ୍ତାନୀ ସମର୍ଥକ ଜେନେରାଲ ସିଂହ ଭିଣ୍ଡରଓ୍ବାଲଙ୍କୁ ନିଜର ଆଦର୍ଶ ଭାବରେ ମାନିଥାଏ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.