PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏଟିଏମରେ ଟଙ୍କା ଭରିବା ନେଇ ଗାଡିରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ୫୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଧରି ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାଁରେ ଜମି ବିକ୍ରି ଘଟଣାରେ ତହସିଲଦାର ଓ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମଣ୍ଡଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମୁକ୍ତାର ଆବ୍ବାସ ନକଭି
  • ||
  • ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତା ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାଁରେ ରାଜଧାନୀ ମିଡ଼ିଆ ହାଉସ୍ ସିଇଓ ଥାନାରେ କଲେ ଅଭିଯୋଗ , ଯାତ୍ରା ରାଜିନାମା ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନକରିବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଔପଦା ଥାନାରେ ରୁଜୁ ହୋଇଛି ମାମଲା, ପାର୍ବତୀ ଗଣନାଟ୍ୟ ଠାରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ ଅଗ୍ରୀମ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ମରି ଯିବୁ , କିନ୍ତୁ ବିଜେପି ସହ ସରକାର ଗଠନ କରିବୁ ନାହିଁ : ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲା

ଶ୍ରୀନଗର,୧୧।୩: ନ୍ୟାସନାଲ କନଫ୍ରେନ୍ସସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଓ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଡକ୍ଟର ଫାରୁକ ଅବଦୁଲା ବିଜେପି ସହିତ ମେଣ୍ଟ ଗଠନ କରିବାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ମନାକରି ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ମରି ଯିବୁ କିନ୍ତୁ ବିଜେପି ସହ କେବେ ସରକାର ଗଠନ କରିବୁ ନାହିଁ। କଶ୍ମୀରରେ ବିଜେପିର କାୟା ବିସ୍ତାର କରିବା ପାଇଁ ସେ ପିଡିପିକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ବିଜେପିକୁ ଏଠାକୁ ଆଣି ବହୁତ ବଡ ଭୁଲ ହୋଇଛି।

 ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପୁଫତି ମହମ୍ମଦ ସଇଦଙ୍କୁ ମୁଁ ଏଥିପାଇଁ ବହୁବାର କହିଛି, ସେ ଏଭଳି ଭୁଲ ନକରନ୍ତୁ। ଏହା ସହ ଫାରୁକ କହିଛନ୍ତି ଆମେ ଚାହୁଁଛୁ ନିର୍ବାଚନ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ହେବା ଦରକାର। ଦେଶବାସୀଙ୍କ ପାଖରେ ବହୁତ କିଛି ସମସ୍ୟା ରହିଛି। ଯାହାର ସମାଧାନ ଏକ ଭଲ ସରକାର ହିଁ କରିପାରିବ। ନିର୍ବାଚନ କମିଶନକୁ ଦରକାର ସେ ସେ ଭଲ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ କରିବା ସହ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ କରନ୍ତୁ। ଯଦି ଏଠାରେ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ କରାଯାଉଛି ତେବେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ କରିବାରେ ଅସୁବିଧା କଣ?

 ଜମ୍ମୁ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ହୋଇଥିବା ଗ୍ରେନେଡ୍ ଆକ୍ରମଣ ନେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ଯୁବପୀଢିଙ୍କ ସହ ଯେଉଁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଥା ହେବେନି ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପରିସ୍ଥିତି ଭଲ ହୋଇପାରିବନି। ଏହାସହ ଫାରୁକ୍ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କୁ ଜାଣିଛି। ଯଦି ଇମ୍ରାନ ପାକିସ୍ତାନରେ ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁ​‌ଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି ତେବେ ତାହା ଭଲ କଥା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର