PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆପଡା ସାଲେଭଟା ଛକରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକ-ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାରେ ଗୁରୁତର ତ୍ରୁଟି, ହେଲିକପ୍ଟର ଉଡାଣ ଭରିବା କ୍ଷଣି ମଝି ଆକାଶରେ ଦେଖାଗଲା କଳା ବେଲୁନ୍, ୪ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଭିତରକୁ ଧସେଇ ପଶିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ପୋଲିସ-ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆପଡା ଉଦ୍ୟାନବନ୍ଧ କ୍ରିଷ୍ଣା ଛକରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : କଣ୍ଟାମାଳ ବ୍ଲକ୍ ମନମୁଣ୍ଡା ରେଞ୍ଜ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରତାଖଣ୍ଡି ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଫାଶରେ ପଡ଼ି ଏକ ଭାଲୁର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କୋଲକାତା : ମାତ୍ର ୭୫ ଟଙ୍କା ପାଉଣା ଫେରସ୍ତ ଦାବିରେ ଦେଖାଦେଇଥିଲା ଅଶାନ୍ତି, ନମାଜ ପଢ଼ି ଫେରିବା ବାଟରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୨୦୧୯ ରୁ ୨୦୨୨ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି ୧୦ ହଜାର ୧୨୯ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା : ଗୃହରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜୁଲାଇ ୬ରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ଘୋଷଣା । ଦିନ ୧ଟାରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇପ ରେଜଲ୍ଟ । ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ରଞ୍ଜନ ଦାଶଙ୍କ ସୂଚନା ।
  • ||
  • ଗୋଚ୍ଛାପଡ଼ା/ଫୁଲବାଣୀ : ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଯୋଡ଼ାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ ଜଗାର ଖପୁରି ୩ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିରୋପଣ କରାଯିବ । ଦିଲ୍ଲୀ ଏମସ୍‌ ନ୍ୟୁରୋ ସର୍ଜରୀ ଡାକ୍ତର ଦୀପକ ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ସୂଚନା ।
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ଅଲ୍ଲୁରୀ ସୀତାରାମ ରାଜୁଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି କରିବେ ଉନ୍ମୋଚନ
  • ||
  • କୋଟପାଡ଼ : କୋଟପାଡ଼ ମୀନାବଜାରରେ ଦୋଳି ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ନାବଳିକାଙ୍କ ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିରେ ପୁଣିଥରେ ଏକନାଥଙ୍କ ବାଜିମାତ୍। ଫ୍ଳୋର ଟେଷ୍ଟରେ ବହୁମତ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ସିନ୍ଦେ। ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ୧୬୪ ସଦସ୍ୟ ସମର୍ଥନ କରିଥିବା ସୂଚନା।
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଚଞ୍ଚରମୁଣ୍ଡା ଛକ ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ଜଣେ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କୁଲ୍ଲୁରେ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କ ସମେତ ୧୬ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୱାର୍ଲ୍ଡ ୨୦୨୨ : ବିଜୟ ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧିଲେ ସିନି ଶେଟ୍ଟୀ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାଙ୍ଗିଗଲା ଆଲପାଇନ୍ ଗ୍ଲାସିୟରର ବିଶାଳ ଖଣ୍ଡ, ୫ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ ନେଇ ବୋର୍ଡର ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ, ସଚିବାଳୟରେ ଆଜି ନିଆଯିବ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବାଲିଘାଟକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଯୁବକଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡାମାଡ଼, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେ ଲାଲୁ ଯାଦବ, ପଡ଼ିଯିବା କାରଣରୁ ହୋଇଥିଲେ ଆହତ
  • ||
  • ଡେନମାର୍କ : ଡେନମାର୍କର ସପିଂ ମଲରେ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି, ୩ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||

ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଥାନାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲେ ପୁଲିସ୍‌

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

ନବରଙ୍ଗପୁର/ପାପଡାହାଣ୍ଡି, ୧୬ା୬(ଆପ୍ର): କୁକୁଡ଼ାଗାଲିରୁ ଥାନାକୁ ଉଠାଇ ନେଇ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼ ମାରିଛି ପୁଲିସ୍‌ । ଏଥିରେ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ପୁଲିସ୍‌ ବିରୋଧରେ ଏଭଳି ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ଆଜି ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଥାନା ଭିତରେ ପଶିଥିଲେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ । ଢେଲା ପଥର ମାଡ଼ କରି ବ୍ୟାପକ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିଲେ । ଲୋକଙ୍କୁ ଘଉଡ଼ାଇବାକୁ ଯାଇ ଲାଠିଚାର୍ଜ କରିଥିଲା ପୁଲିସ୍‌ । ପରେ ଟିୟର ଗ୍ୟାସ୍‌ (ଲୁହବୁହା ବାଷ୍ପ) ପ୍ରୟୋଗ କରିଥିଲା । ପୁଲିସ୍‌ ଲାଠିମାଡ଼ରେ ଖଣ୍ଡିଆ ଖାବରା ହୋଇଛନ୍ତି ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ । ଏହାକୁ ନେଇ ଚାପା ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ କୋଡିଙ୍ଗା ଗାଁରେ ମୁତୟନ କରାଯାଇଥିଲା ୩ ପ୍ଲାଟୁନ ଫୋର୍ସ । ଗାଁରେ ଫ୍ଲାଗମାର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା । ପୁଲିସ୍‌ର ଲାଠିଚାଳନା ପରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା କୋଡିଙ୍ଗା ଅଞ୍ଚଳର ଦୋକାନ ବଜାର । ଶବ ଫେରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ । ଥାନାଠାରୁ ମାତ୍ର କିଛି ମିଟର ଦୂରରେ ବସି ରହିଥିଲେ । ପୁଲିସ୍‌ର ଏଭଳି ବର୍ବରକାଣ୍ଡକୁ ଦୃଢ଼ ବିରୋଧ କରିବା ସହିତ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କରିଥିଲେ । ଉତ୍ତେଜନା ବଢିବା ପରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ନବରଙ୍ଗପୁର ଏସ୍‌ପି ନୀତିନ କୁସଲକର, ଏଏସ୍‌ପି ଶାନ୍ତନୁ ମହାନ୍ତି, ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ କରୁଣାକର ରାଇକା ପ୍ରମୁଖ । ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ । ପରେ ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମାଞ୍ଚଳ ଡିଆଇଜି ହିମାଂଶୁ ଲାଲ୍‌ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । କୋଡିଙ୍ଗା ଥାନାରେ ପୁଲିସ୍‌ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ପୁଲିସ୍‌ ମାଡ଼ରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ ହେଲେ କୋଷାଗୁମୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ବଡ଼ପାଞ୍ଜିଆଗୁଡ଼ା ଗାଁର ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ବିନ୍ଧାଣୀ ।

ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଖୁଟିଗୁଡାରେ ଚାଲିଥିବା କୁକୁଡ଼ାଗାଲି ଓ ଖୁଡ୍‌ଖୁଡି ଖେଳ ଉପରେ ଚଢ଼ଉ କରିଥିଲା କୋଡିଙ୍ଗା ପୁଲିସ୍‌ । ଲାଠି ମାଡ଼ କରି ଲୋକଙ୍କୁ ଘଉଡ଼ାଇଥିଲା । ଏଥିସହ କୁକୁଡ଼ାଗାଲିରୁ ୧୮ଟି କୁକୁଡ଼ା, ୭ଟି ବାଇକ୍‌କୁ ଜବତ କରିଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ କୁକୁଡ଼ାଗାଲି ନିକଟ ବଜାରକୁ ସାମଗ୍ରୀ କିଣିବାକୁ ଯାଇଥିବା ପଙ୍ଗାଲଗୁଡାର କମଳୁ ହରିଜନ ଓ ବଡପାଞ୍ଜିଆଗୁଡ଼ା ଗାଁର ଗୋବର୍ଦ୍ଧନଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲା ପୁଲିସ୍‌ । ଥାନା ହାଜତରେ ରଖି ନିସ୍ତୁକ ପିଟିଥିଲା । ପୁଲିସ୍‌ ମାଡ଼ରେ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ଓ କମଳୁ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ।

ଆହତ କମଳୁ କହିଛନ୍ତି, ରାତି ୮ଟା ବେଳେ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଇଥିଲା । ପୁଲିସ୍‌ ମାଡ଼ରେ ସେ ଚେତାଶୂନ୍ୟ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ । ପରେ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନବରଙ୍ଗପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନଙ୍କୁ ଚେତାଶୂନ୍ୟ ଅବସ୍ଥାରେ ବିଶାଖାପାଟଣା ନେବା ଲାଗି ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲା ଡାବୁଗାଁ ପୁଲିସ୍‌ । ରାତି ପ୍ରାୟ ଗୋଟାଏ ବେଳେ ବଡ଼ପାଞ୍ଜିଆଗୁଡ଼ା ଗାଁରେ ପହଞ୍ଚି ଗୋବର୍ଦ୍ଧନଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ନୀଳା, ଝିଅ ଡମଣୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ସଂପର୍କୀୟ ମଙ୍ଗଳୁ ବିନ୍ଧାଣୀଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇଯାଇଥିଲା ।

ରାତି ପ୍ରାୟ ୨ଟା ବେଳେ ଗାଁରେ ଥିବା ଗୋବର୍ଦ୍ଧନଙ୍କ ଜ୍ୱାଇଁ ତିଲକ ରାମଙ୍କୁ ଫୋନ୍‌ କରିଥିଲେ କମଳୁ । ଗୋବର୍ଦ୍ଧନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଥିବା ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ତା ପରେ ଆଉ ମୋବାଇଲ୍‌ରେ ଯୋଗାଯୋଗ ହୋଇପାରିନଥିଲା । କମଳୁଙ୍କଠାରୁ କେହି ଜଣେ ଫୋନ୍‌ ଛଡ଼ାଇ ନେଇଥିଲେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ତିଲକ । ରାତି ୨ଟାରୁ ଆଜି ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସଂପର୍କରେ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିନଥିଲା ପୁଲିସ୍‌ । ଏମିତିକି ଗୋବର୍ଦ୍ଧନଙ୍କ ପରିବାରର ୩ଜଣ ସଦସ୍ୟ କେଉଁଠି ଅଛନ୍ତି, ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ବି କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଇନଥିଲା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ । ଦୀର୍ଘ ୮ରୁ ୯ ଘଣ୍ଟା ଧରି ପୁଲିସ୍‌ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ଅନ୍ଧାରରେ ରଖିଥିଲା । ସମୟ ଯେତିକି ଗଡି ଗଡି ଯାଉଥିଲା, ପୁଲିସ ଉପରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସନ୍ଦେହ ସେତିକି ବଢି ବଢି ଚାଲିଥିଲା । କାରଣ ରାତି ୨ଟାରେ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଥିବା ଖବର ପାଇସାରିଥିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ । କିନ୍ତୁ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଶବକୁ ପୁଲିସ୍‌ ବିଶାଖାପାଟଣା କାହିଁକି ପଠାଇଲା, ତାକୁ ନେଇ ସନ୍ଦେହ ଘନୀଭୂତ ହୋଇଥିଲା । ତାତି ଉଠିଥିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ । ଥାନା ଭିତରେ ପଶି ବ୍ୟାପକ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିବା ପରେ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିଲା ପୁଲିସ୍‌ । ବିଶାଖାପାଟଣାରୁ ତାଙ୍କ ଶବ ଫେରୁଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା ।
 

ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ପୁଲିସ୍‌ ସଫେଇ ଦେଇ କହିଛି, ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଖୁଣ୍ଟିଗୁଡା ଗାଁରେ ଚାଲିଥିବା କୁକୁଡ଼ାଗାଲିରେ ଚଢଉ କରାଯାଇ କମଳୁ ଓ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା । ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍‌ ଇସ୍ୟୁ କରାଯାଇ ଛାଡି଼ବା ସମୟରେ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ହଠାତ୍‌ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ପଡ଼ିଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ କୋଷାଗୁମୁଡା, ପରେ ନବରଙ୍ଗପୁର ଏବଂ ଶେଷରେ ବିଶାଖାପାଟଣା ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା । ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ।