PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ବିବାହ ବେଦୀରୁ ଶିଶୁପାଳ ହୋଇ ଫେରିଲେ ମଦ୍ୟପ ବର, ମଦ୍ୟପର ହାତ ଧରିବାକୁ ମନାକଲେ କନ୍ୟା

କଳାହାଣ୍ଡି ୨୪/୨: ମଦ୍ୟପ ବରର ହାତ ଧରିବାକୁ ମନାକଲା କନ୍ୟା । ବିବାହ ପାଇଁ କନ୍ୟା ମନା କରିବାରୁ ଶିଶୁପାଳ ହୋଇ ଫେରିଛି ମଦ୍ୟପ ବର ।  ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ୍ ଦୁନ୍ଦେଲମାଲ ଗ୍ରାମରେ  ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏଭଳି ଘଟଣା ।

ଧର୍ମଗଡ ସହରର  ତ୍ରୀନାଥ ନାଏକଙ୍କ  ପୁଅ ଅମିତ ନାଏକଙ୍କ  ସହିତ ଦୁନ୍ଦେଲମାଲ ଗ୍ରାମର  ସଧର୍ମ  ନାଏକଙ୍କ ଝିଅ  ଦିପୀଞ୍ଜଳି ନାଏକଙ୍କ ବିବାହ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା । ଗତ ୨୨ ତାରିଖ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଧର୍ମଗଡ ସହରରୁ ଅମିତଙ୍କ  ବରଯାତ୍ରୀ  ଦୁନ୍ଦେଲମାଲରେ ରାତି ସାଢେ ଆଠଟାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ପରେ ବରଯାତ୍ରୀ ଦଳ ବରକୁ ବାଜା ବଜେଇ ବାଣ ଫୁଟାଇ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ନେଇ କନିଆଁ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଆଗରୁ ବର ମାତାଲ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବାବେଳେ ବିବାହ ବେଦିରେ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ ମଦ ନିଶା ଯୋଗୁଁ ଚେତାଶୁନ୍ୟ ହୋଇପଡିଥିଲେ । ବରଙ୍କ  ଏଭଳି କାରନାମା ଦେଖି ବିବାହ ବେଦିରେ ହାତଗଣ୍ଠି ପଡିବା ପୁର୍ବରୁ କନିଆଁ ମାତାଲ ବରକୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ରୋକଠୋକ୍ ମନା କରି ଦେଇଥିଲା ।

ବର ପକ୍ଷ ଲୋକ ଅନେକ ବୁଝାସୁଝା କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଝିଅ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ମନା କରିଦେଇଥିଲା । ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ବର ଶିଶୁପାଳ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଯାଇଥିଲା । ପୁଣିଥରେ ବର ପକ୍ଷରୁ  ଝିଅ ଘରେ ଯାଇ ଆପୋଷ ବୁଝାମଣା ପାଇଁ ଏକ ସାମାଜିକ ସଭା କରାଯାଇଥିଲା । ଶେଷରେ ସଭାରେ  ମଧ୍ଯ ବିବାହ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ ଦୀପାଞ୍ଜଳୀ ।