PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ସିଏମ୍ ପଦରୁ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ କଣ ରହିଛି ବିଜେପିର ପ୍ଲାନ୍? ଫଡନବୀସ-ସିନ୍ଦେ ମେଣ୍ଟ ସରକାର ଗଠନ ନେଇ ଜୋରଦାର ଚର୍ଚ୍ଚା
  • ||
  • ‘ଦେଶରୁ କଂଗ୍ରେସ ମୂଳପୋଛ ହୋଇଯିବା ଉଚିତ, ଖାସ୍‌ ସେହି ଦଳ ପାଇଁ ଦୁଇଦୁଇ ଥର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେଣି ମୋଦି’: ଅସଦୁଦ୍ଦିନ ଓଓ୍ବେସୀ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ମିଳିଲା ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ୬ରେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ, ଜୁଲାଇ ୧୭ ନାମାଙ୍କନର ଶେଷ ତାରିଖ : ଭାରତୀୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବିଜ୍ଞପ୍ତି
  • ||
  • ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଯବାଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ପରକୀୟା ପ୍ରୀତି ସନ୍ଦେହ କରି ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିଲା କରୋନା ମାମଲା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୬୧ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛପଟୁ ପିଟିଲା କାର୍, ୮ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||
  • ପାଟଣା : ଦୁଇ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଲୁଟେରା, ଝିଅ ବାହାଘର ପାଇଁ ରଖିଥିଲେ ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ବିଜାପୁରରେ ମାଓ ହିଂସା, ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା
  • ||

ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ; ଏଏସ୍ଆଇଙ୍କ ସମେତ ୨ ଗିରଫ

ବରଗଡ଼,୧୧/୨: ବରଗଡ଼ ଜଣେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ନାବାଳିକାଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ଅସଦାଚରଣ ଅଭିଯୋଗରେ ସୋହେଲା ଥାନାର ଏଏସ୍ଆଇ ବନମାଳି କୁଅଁର ଓ ମେଲଛା ମୁଣ୍ଡାର କୈବଲ୍ୟ ନାଗ୍ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକକୁ ପୁଲିସ ଗିରଫ୍ କରି କୋର୍ଟ  ଚାଲାଣ କରିଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ମେଲଛା ମୁଣ୍ଡା ଥାନା ଅନ୍ତଗର୍ତ ଝୁନୁଙ୍ଗା ପାଲିରେ ନିଜ ମାମୁଁ ଘରେ ରହି ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପଢ଼ୁଥିବା ଜଣେ ନାବାଳିକା ଗତ ୮ ତାରିଖ ଦିନ ସକାଳେ ସାଇକେଲ ଯୋଗେ ନିକଟସ୍ଥ ଦିପ୍ତୀ ପୁର ଗାଁକୁ ଟିଉସନ୍ ପଢ଼ିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ। ସେହି ଗ୍ରାମର ଟଙ୍କଧର ନାଗଙ୍କ ପୁଅ କୈବଲ୍ୟ ନାଗ ନାବାଳିକା ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରିନେଇଥିଲା। କୈବଲ୍ୟ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ସୋହେଲା ଥାନା ଏଏସ୍ ଆଇ ବନମାଳି କୁଅଁରଙ୍କ ଭଡ଼ା ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା।

ସେଠାରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ କୈବଲ୍ୟ ଦୁଷ୍ମର୍ମ କରିଥିଲା। ଏହାପରେ ସେଠାରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବାହାରୁ ଚାବି ପକାଇ ଫେରାର୍ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏଏସ୍ଆଇ କୁଅଁର ନିଜ ଭଡ଼ା ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ସହ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଥାନା ପରିସରରେ ଥିବା ନିଜ କ୍ବାର୍ଟରକୁ ନେଇଯାଇଥିଲେ।

ସେତବେଳକୁ ନାବାଳିକା ଠିକ୍ ହୋସରେ ନଥିଲେ। ନାବାଳିକାଙ୍କ ସହ ଏଏସ୍ ଆଇ କୁଅଁର ରାତିସାରା ଅସଦାଚରଣ କରିଥିଲେ। ପରଦିନ ସକାଳେ ବସରେ ବସାଇ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବରଗଡ଼ ପଠାଇ ଦେଇଥିଲେ।  ଅପରପକ୍ଷରେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ବାପା ମା ଥାନାରେ କୈବଲ୍ୟ ଝିଅକୁ ଅପହରଣ କରିନେଇଥିବା ନେଇ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ।

ଏହି ଖବର ଏଏସ୍ଆଇଙ୍କ ଜରିଆରେ କୈବଲ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲା। ସେ ଫୋନ୍ ଯୋଗେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲା ଯେ, ତାଙ୍କ ବାପା ମା ଥାନାରେ ଅଛନ୍ତି ତେଣୁ ସେ ତୁରନ୍ତ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚି ତାଙ୍କୁ ଦେଖା କରନ୍ତୁ। ଏହାପରେ ନାବାଳିକା ପୁଣି ବରଗଡ଼ରୁ ସୋହେଲାରେ ପହଞ୍ଚି ଏଏସ୍ ଆଇ ଙ୍କ ଘରପାଖକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଜଣେ ଲୋକ ପଠାଇ ସେଠାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ଆଣିଥିଲେ ଏଏସ୍ଆଇ କୁଅଁର।

 ଝିଅକୁ ପାଇବା ପରେ ତାଠାରୁ ସମସ୍ତ କଥା ଶୁଣି ନାବାଳିକାଙ୍କ ପିତା କୈବଲ୍ୟ ଓ ଏଏସ୍ଆଇ ବନମାଳି କୁଅଁର ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ କୈବଲ୍ୟ ନାଗ ଓ ଏଏସ୍ ଆଇ ବନମାଳି କୁଅଁରଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିବା ସହ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ପିଡ଼ୀତା ନାବାଳିକାଙ୍କ ଡାକ୍ତରୀ ମାଇନା କରାଯାଇଛି।