PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୋବେଲ ଶାନ୍ତି ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା: ମାନବାଧିକାର ପ୍ରବକ୍ତା ଆଲେସ୍ ବାଲିଆସ୍କି ସହ ଦୁଇଟି ସଂଗଠନକୁ ମିଳିବ ପୁରସ୍କାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶା ଲଳିତ କଳା ଏକାଡେମୀ ଉପସଭାପତି ତଥା ବିଶିଷ୍ଟ ଶିଳ୍ପୀ ଶ୍ରୀନିବାସ ପଢ଼ିଆରୀଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ମୁରିବାହାଲ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ମୁରିବାହାଲ ବ୍ଲକ APO ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ଦାସ, ୪୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ
  • ||
  • ବାଙ୍ଗିରିପୋଷି : ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆକ୍ରମଣ କଲା ଦନ୍ତା, ଯୁବକ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ସମ୍ଭାବନା, ୨୫ ପୂର୍ବରୁ ଓଡ଼ିଶା ଛାଡ଼ିବନି ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ନଭେମ୍ୱର ୩ରେ ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ, ଆଜିଠୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ଶୁଝି ପାରିଲେନି କିସ୍ତି, ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଅସହାୟ ଟ୍ରକ ମାଲିକ
  • ||
  • ମୋହନା : ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର କାଠ ଗଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୬୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

୧୫ ଅଗଷ୍ଟରେ ମାଗଣାରେ ବଣ୍ଟାଯିବ ହେଲମେଟ୍,କରିପାରିବେ ଅନଲାଇନ୍ ରେଜିଷ୍ଟେ୍ରସନ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୬।୭: ଆଜମେର ଯୁବକଙ୍କୁ ସମର୍ପିତ ସଂସ୍ଥା ଶହୀଦ ଭଗତ ସିଂ ଯୁବକ ସଭା ପକ୍ଷରୁ ଆଗାମୀ ୧୫ ଅଗଷ୍ଟରେ ୫ହଜାର ୫୫୫ଟି ହେଲମେଟ୍ ମାଗଣାରେ ବିତରଣ କରାଯିବ। ଏହି ଅବସରରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ସହରର ବିଭିନ୍ନ ମାର୍ଗରେ ରାଷ୍ଟ୍ରରକ୍ଷା ସଂକଳ୍ପ ରାଲି ମଧ୍ୟ ବାହାର କରାଯିବ। ସଂସ୍ଥାର ମୁଖ୍ୟ ବିଜୟ ତତ୍ବବେଦୀ, ସୁରେଶ ଶର୍ମା, ଏସପି ଗାନ୍ଧି ଓ ଚନ୍ଦ୍ରଭାନ ପ୍ରଜାପତି କହିଛନ୍ତି ଆଇଏସଆଇ ମାର୍କା ଥିବା ହେଲମେଟ ମାଗଣାରେ ପାଇବା ପାଇଁ www.bhagatsinghajmer.com ଓ୍ବେବସାଇଟରେ  ରେଜିଷ୍ଟେ୍ରସନ କରିବାକୁ ହେବ।

ରେଜିଷ୍ଟେ୍ରସନ୍ ଆରମ୍ଭ ୨୭ ଜୁଲାଇ ସକାଳ ୮ଟାରୁ ହେବ। ଅର୍ଥାତ ରାଲିରେ ଭାଗ ନେଉଥିବା ଦୁଇଚକିଆ ବାହନ ଚାଳକ ଓ୍ବେବସାଇଟକୁ ଲଗଇନ୍ କରି ନିଜର ରେଜିଷ୍ଟେ୍ରସନ୍ କରିପାରିବେ।  ଓ୍ବେବସାଇଟରେ ମଗାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ସୂଚନା ପୋଷ୍ଟ କରିବା ପରେ ରେଜିଷ୍ଟେ୍ରସନ ହୋଇପାରିବ।

୫,୫୫୫ଟି ରେଜିଷ୍ଟେ୍ରସନ୍ ହୋଇଯିବା ପରେ ରେଜିଷ୍ଟେ୍ରସନର କାମ ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ। ସେ କହିଛନ୍ତି ୩-୪ ଅଗଷ୍ଟରେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ସେମାନେ ନିଜର ପ୍ରବେଶ ପତ୍ର ପାପ୍ତ କରିପାରିବେ। ଏହି ପ୍ରବେଶ ପତ୍ର ଆଧାରରେ ୧୫ ଅଗଷ୍ଟ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୩ଟା ବେଳେ ରିଜିଓନାଲ କଲେଜ ନିକଟରେ ହେଲମେଟ୍ ଦିଆଯିବ। ହେଲମେଟ୍ ପାଇବାକୁ ଆସୁଥିବା ଲୋକଙ୍କର ନିଜର ଦୁଇଚକିଆ ବାହାନ ହେବା ଦରକାର। ଏହି ହେଲମେଟ ବିତରଣର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି ଲୋକଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରତି ସଚେତନ କରିବା।