PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ , ଗୁଳିମାଡ଼ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇ ଥିଲା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓଗଡ଼ରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୦ ଗରିବ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ବଣ୍ଟନ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନରେ ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ମାଡ଼, ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦାମରେ ୩୫ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼: ଛାତିରେ ବାଜିଛି ଗୁଳି, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ଫାଇନାଲ୍ ଫାଇଟ୍, ବେଲଜିୟମ-ଜର୍ମାନୀ ମଧ୍ୟରେ ଟାଇଟଲ ଟକ୍କର
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ୍, ୭ ମୃତ, ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ହାତୀମୃତ ଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୪ ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୨ ହାତୀଦାନ୍ତ ଜବତ…
  • ||
  • ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି: ଭାରତ ପାଇଁ ‘କର ବା ମର’, ସିରିଜ ଜିତି ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୦ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ! ସଜେଇ ହେଉଛି ରମାଦେବୀ ମହିଳା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଚିନାବାଦାମ ଚାଷର ନୂତନ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଶିଖିବେ ଓଡ଼ିଆ କୃଷକ, ୮୦ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଗୁଜରାଟ ପଠାଇଲା ସୋଆ
  • ||

ଥାନାରେ ପହଂଚିଲା ୬ ବର୍ଷର ଝିଅ, କହିଲା ବାପାଙ୍କ ଫୋନ୍ କଲ୍ ମା’ ଉଠାଇ ଦେଇଥିଲା.., ଆଉ ତା ପରେ କିଛି ନକହି ଝିଅ ଭୋ ଭୋ ହୋଇ କାନ୍ଦିଲା…

ଫାରୁକାବାଦ ଥାନାରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜସମଇର ଜଣେ ୬ବର୍ଷର ଛୋଟ ଝିଅ ପହଂଚଥିିଲା । ସେଠାରେ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କହିଲା ଯେ, ବାପାଙ୍କ ଫୋନ୍ କଲ୍ ଆସୁଥିଲା । ମା’ ବାପାଙ୍କ ଫୋନ୍ କଲ୍ ଉଠାଇ ଦେଇଥିଲା । ଏତିକି କହି ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆଗରେ ଭୋ ଭୋ କରି କାନ୍ଦିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲା । ମାତ୍ର ୬ ବର୍ଷ ବୟସର ଏହି କଅଁଳ ଝିଅର କଥା ଶୁଣି ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମନ ତରଳି ଯାଇଥିଲା ।
ଫାରୁକାବାଦ ଥାନା ଅଧିନରେ ଥିବା ଜସମଇଠାରେ ଘଟିଥିବା ଏକ ସାମାନ୍ୟ କଥାରେ ସ୍ୱାମୀ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ମାଡ ମାରି ମାରି ଗୁରୁତର ଆହତ କରିଦେଇଥିଲା । ସ୍ତ୍ରୀର ବାପାଘର ଲୋକ ଏହି କଥା ଜାଣିବା ପରେ ନିଜ ଝିଅକୁ ନେଇ ପୁଲିସ ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରିଥିଲେ । ବାପା ବିନୋଦ କୁମାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଅନୁପ ବାହାଘର ଦିନଠାରୁ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ସବୁବେଳେ ମାରୁଛି । ଶନିବାର ରାତିରେ ବି ଅନୁପ ମୋ ଝିଅକୁ ବହୁତ ମାରିଛି ବୋଲି ପୁଲିସ ଆଗରେ କହିଥିଲେ । ପରେ ପୁଲିସ ଝିଅକୁ ମେଡିକାଲ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପଠାଇଛନ୍ତି ।

କନୋଜ ଜିଲ୍ଲାର ସାରିଖ ବାସିନ୍ଦା ବିନୋଦ କୁମାରଙ୍କ ଝିଅ ପୂଜା ଦେବୀକୁ ଅନୁପ କୁମାରଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବାହାଘରକୁ ୧୫ବର୍ଷ ହେଲାଣି । ପୂଜାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଝିଅ ଓ ଗୋଟିଏ ପୁଅ ଅଛି । ରବିବାର ଦିନ ବିନୋଦ ନିଜ ଝିଅ ପୂଜାଙ୍କର ଏଭଳି ଖଣ୍ଡିଆ ଖାବରା ଅବସ୍ଥାରେ ଦେଖି ତାଙ୍କୁୁ ଥାନାକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ । ୬ବର୍ଷର ଝିଅ ମଧ୍ୟ ପୁଲିସ ଆଗରେ କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ସବୁ କଥା କହିଥିଲା । ବାପାଙ୍କ କଲ୍ ମା’ ଉଠାଇ ଦେଇଥିଲା । ଏହି କଥାରେ ବାପା ରାଗିଯାଇ ମା’ ସହିତ ଝଗଡ଼ା କରିଥିଲେ । ପରେ ତାକୁ ଜୋରରେ ମାରିଛନ୍ତି ବୋଲି କହଥିଲାି ।
ପୂଜାର ମା’ ଓମ୍ବତୀ ଓ ଭାଇ ଅନିଲଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, ପ୍ରଥମରୁ ହିଁ ଅନୁପ ପୂଜାଙ୍କୁୁ ବାରମ୍ବାର ବାରମ୍ବାର ମାରୁଥିଲା । ଏହି ବିଷୟରେ ପୁଲିସକୁ ପ୍ରଥମେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ମାତ୍ର ପୁଲିସ ଉଭୟଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରି ଘରକୁ ଛାଡ଼ିଦେଇଥିଲେ । ଅନୁପ କ୍ଷୀର ବିକ୍ରି କାମ କରେ । ଏସ୍ଓ ବେଦପ୍ରକାଶ ପାଣ୍ଡେ କହିଛନ୍ତି, ବର୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କୋଣସି କାରଣ ଜଣାପଡ଼ିନାହିଁ । କାରଣ ଜଣାପଡ଼ିଲା ପରେ ପୁଲିସ କାର‌୍ୟ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର