PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଇଡା ବ୍ଲକର ଫଟାଟାଙ୍ଗର ଆଶ୍ରମ ଛାତ୍ରୀ ନିବାସରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ୧୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଛାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ୫ମ ଟେଷ୍ଟ: ଜୋ ରୁଟ୍‌ ଏବଂ ଜନି ବୈୟାରିଷ୍ଟୋଙ୍କ ଶତକୀୟ ଇନିଂସ, ଭାରତକୁ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ହରାଇ ସିରିଜ ବରାବର୍‌ କଲା ଇଂଲଣ୍ଡ
  • ||
  • ପୁଣି ରାଜଧାନୀରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍ଥିତ ଆଚାର୍ଯ୍ୟବିହାର ନିକଟ ଏକ ଭଡାଘରୁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଉତ୍କଟ ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା, ମୁଲତବୀ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ବିରୋଧୀ
  • ||
  • ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ : ମୋବାଇଲ୍ ଗେମ୍ ହେଲା କାଳ, ଅନଲାଇନ୍ ଗେମ୍ ଖେଳି ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ହାରିଯିବାରୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ସମ୍ଵଲପୁର : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଅଜଣା ଟ୍ରକ୍, ୨ ମୃତ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ୫୫ଟି ନୂତନ ବାତ୍ୟା ଓ ବନ୍ୟା ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀ, ଦ୍ଵିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିରୁ ୨୯ କୋଟି ୩୬ ଲକ୍ଷ ମଞ୍ଜୁର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ପୋଲିସ ପଞ୍ଝାରେ ଦୁଇ ନକଲି ମାଓବାଦୀ, ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ ଦେଇ ମାଗୁଥିଲେ ୫ ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରୁ ବାପା ଓ ଝିଅ-ପୁଅଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ: କମାଣ୍ଡର ଜିପ୍‌ରୁ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ହେରାପଞ୍ଚମୀ, ନନ୍ଦିଘୋଷ ରଥ ଭାଙ୍ଗି ରାଗ ଶୁଝାଇବେ ଅଭିମାନିନୀ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସାଆନ୍ତାଣୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶାରେ ଲଘୁଚାପ ବଳୟ ସୃଷ୍ଟି, ୪ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା: ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ
  • ||

ମହାଶିବରାତ୍ରୀରେ ଦୋକାନରୁ ହୀରା କାନଫୁଲ ଚୋରି କଲା ମୂଷା,ମାଲିକ କହିଲେ ଭଗବାନ ଗଣେଷ ନିଜ ମା’ଙ୍କୁ ଉପହାର ଦେଇଛନ୍ତି

ପାଟନା,୯।୩: ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନି​‌ଷ ଚୋରି ହୋଇଯାଏ ତେବେ ଆପଣ କ’ଣ କରିବେ? ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଖବର ଦେବେ।  ହେଲେ ଚୋର ଯଦି ଏକ ମୂଷା ହୋଇଥାଏ, ତାହା ହେଲେ କଣ କରିବେ? ଏପରି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ବିହାରର ରାଜଧାନୀ ପାଟନାରେ। ସେଠାକାର ଜଣେ ଗହଣା ବ୍ୟବସାୟୀ ଧୀରଜ କୁମାରଙ୍କ ଶୋରୁମ୍‌ରୁ ଗତ ମହାଶିବରାତ୍ରୀରେ ଏକ ଦାମିକିଆ ହୀରା କାନଫୁଲ ଚୋରି ହୋଇ ଯାଇଥିଲା। ପର ଦିନ ସକାଳେ ଶୋରୁମ ଖୋଲିବା ପରେ ଦୋକାନ ମାଲିକ ଏହା ଜାଣିପାରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ସେ ଘଟଣାର ଖୋଳତାଡ ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଏହି ହୀରା କାନଫୁଲ ମୂଷା ଚୋରି କରିଛି ସେତେବେଳେ ରାଗିବା ବଦଳରେ ମୂଷାକୁ ଭଗବାନ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ଧୀରଜ କୁମାର ଦୋକାନ ନବରତ୍ନ ଜୁଏଲର୍ସ ଆଣ୍ଡ ବଦର୍ସରେ ଏଥର ମହାଶିବରାତ୍ରୀରେ ତାଙ୍କ ଦୋକାନରୁ ଏହି ହୀରା କାନଫୁଲ ହଜିଯାଇଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ସେ ଦୋକାନରେ କାମ କରୁଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କିଛି ସୁରାଗ ନମିଳିବା କାରଣରୁ ସିସିଟିଭିରେ ଦେଖିବା ବେଳେ ଏହା ଜାଣିପାରିଥିଲେ। ଧୀରଜ କହିଛନ୍ତି ଏହି ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କର ବିଶେ​‌ଷ କିଛି କ୍ଷତି ହୋଇନାହିଁ। କାନଫୁଲର ମୂଲ୍ୟ କେବଳ ୨୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ଥିଲା।  ମହାଶିବରାତ୍ରୀରେ ଏହା ହୋଇଛି, ତେଣୁ ମୋତେ ଲାଗୁଛି ଭଗବାନ ଗଣେଷ ତାଙ୍କ ମା’ ପାର୍ବତୀଙ୍କୁ ଏହି କାନଫୁଲ ବିବାହ ବାର୍ଷିକୀରେ ଉପହାର ଭାବରେ ଦେଇଛନ୍ତି। ଧୀରଜ କୁମାର ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ପୋଲିସ ନିକଟରେ କୌଣସି ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଦାଖଲ କରିନାହାଁନ୍ତି। ଏପରିକି ଚୋରି କାନଫୁଲ ମିଳିଲେ ସେ ତାକୁ କେଦାରନାଥ ମନ୍ଦିରକୁ ପଠାଇ ଦେବେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର