PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ , ଗୁଳିମାଡ଼ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇ ଥିଲା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓଗଡ଼ରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୦ ଗରିବ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ବଣ୍ଟନ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନରେ ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ମାଡ଼, ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦାମରେ ୩୫ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼: ଛାତିରେ ବାଜିଛି ଗୁଳି, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ଫାଇନାଲ୍ ଫାଇଟ୍, ବେଲଜିୟମ-ଜର୍ମାନୀ ମଧ୍ୟରେ ଟାଇଟଲ ଟକ୍କର
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ୍, ୭ ମୃତ, ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ହାତୀମୃତ ଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୪ ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୨ ହାତୀଦାନ୍ତ ଜବତ…
  • ||
  • ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି: ଭାରତ ପାଇଁ ‘କର ବା ମର’, ସିରିଜ ଜିତି ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୦ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ! ସଜେଇ ହେଉଛି ରମାଦେବୀ ମହିଳା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଚିନାବାଦାମ ଚାଷର ନୂତନ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଶିଖିବେ ଓଡ଼ିଆ କୃଷକ, ୮୦ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଗୁଜରାଟ ପଠାଇଲା ସୋଆ
  • ||

ଆପ୍‌ ମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ ବାରମ୍ବାର ମୋବାଇଲ ବଦଳାଇଛନ୍ତି, ପ୍ରମାଣ ନଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି: EDର ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ତଥ୍ୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦/ ୧୧: ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଦିଲ୍ଲୀ ମଦ ନୀତି ମହାଦୁର୍ନୀତି ଘଟଣାରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ତଥ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିଛି ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି) । ବୁଧବାର ଇଡି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଦିଲ୍ଲୀ ମଦ ନୀତି ଦୁର୍ନୀତିର ଅଭିଯୁକ୍ତ ତଥା ଆପ୍‌ ନେତା ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ଫୋନ ବଦଳାଇଛନ୍ତି । ଥରେ ନୁହେଁ ଏକାଧିକ ଥର ସେ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଫୋନ ବଦଳାଇଛନ୍ତି । ପ୍ରମାଣ ନଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ସେ ଏଭଳି କରିଥିବା ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ କରିଛି । କେବଳ ସେ ନୁହେଁ ଲିକ୍ୟୋର୍‌ ପଲିସି ସ୍କାମ୍‌ (ମଦ ନୀତି ଦୁର୍ନୀତି)ରେ ସଂପୃକ୍ତ ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବି ପ୍ରମାଣ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ବଦଳାଇଛନ୍ତି ।

ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ କୋର୍ଟରେ ଯାଞ୍ଚ ଏଜେନ୍ସି କହିଛି ଯେ, ଆମ୍‌ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ନେତା ତଥା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ ବାରମ୍ବାର ମୋବାଇଲ ଫୋନ୍‌ ବଦଳାଇଛନ୍ତି । ଦିଲ୍ଲୀର ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ବ୍ୟବସାୟୀ ଅମିତ ଆରୋରା ଯିଏକି ଗତ ବୁଧବାର ଗିରଫ ହୋଇଥିଲେ ସେ ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ କି ଦୁଇଟି ନୁହେଁ ୧୧ଟି ମୋବାଇଲ ଫୋନ୍‌ ବଦଳାଇଛନ୍ତି । ମଦ ମହାଦୁର୍ନୀତି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଅତି ଚତୁରତାର ସହ ଏଭଳି କରାଯାଇଛି । କେବଳ ଫୋନ ବଦଳାଇନାହାନ୍ତି ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ ଏବଂ ଅମିତ ଆରୋରା ପ୍ରମାଣ ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ କରିଥିବା କୋର୍ଟଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଇଡି ଅଧିକାରୀ ।

ଦିଲ୍ଲୀର ରାଉସ୍‌ ଏଭିନ୍ୟୁ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ କହିଛି ଯେ, ‘ଅବକାରୀ ମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହ ଥିବା କିଛି ବ୍ୟବସାୟୀ ପ୍ରମାଣ ନଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ଦୁର୍ନୀତିରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିବା ଏବଂ ନଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିବା ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଯନ୍ତ୍ର (ମୋବାଇଲ, ଲାପଟପ୍‌ ଇତ୍ୟାଦି)ର ଦାମ୍‌ ୧.୩୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ହେବ’।

ଦିଲ୍ଲୀ ମଦ ନୀତି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟବସାୟୀ ଅମିତ ଆରୋରାଙ୍କୁ ୭ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଆଣିଛି ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ । ଅମିତ ହେଉଛନ୍ତି ଆପ୍‌ ସରକାରରେ ଅବକାରୀ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ତଥା ମଦ ଦୁର୍ନୀତିର ଅନ୍ୟତମ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠ । ମଦ ନୀତି ଦୁର୍ନୀତି ଘଟଣାରେ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର