PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭଗବାନ ଚିତ୍ରଗୁପ୍ତଙ୍କ ଚରିତ୍ରକୁ ମଜାଳିଆ ଢଙ୍ଗରେ ଚିତ୍ରଣ କରିବାକୁ ନେଇ ଅଭିନେତା ଅଜୟ ଦେବଗନଙ୍କ ସମେତ କେତେକଙ୍କ ନାଁରେ ଏତଲା
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଆୟକର ଅଧିକାରୀ ସୁମନ ସୁନ୍ଦର ସାହୁଙ୍କ ବାସଭବନରେ ସିବିଆଇ ରେଡ୍, ଖୋର୍ଦ୍ଧାର ଶାନ୍ତି ଜୁଏଲର୍ସ ମାଲିକଙ୍କ ଠାରୁ ନେଉଥିଲେ ସୁନା ଓ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ଅମ୍ବାଭୋନା ବ୍ଲକର ଗୋବିନ୍ଦପୁରକୁ ପ୍ରଥମ ‘ପକ୍ଷୀଗ୍ରାମ’ ମାନ୍ୟତା, ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ ହେବେ ୩ ଗାଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବରମୁଣ୍ଡା ବସ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ୫୦କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୪ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣକାରୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହେଲେ ଓଲିଉଡ ଷ୍ଟାର ବାବୁସାନ ମହାନ୍ତି, ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଘରୋଇ ମେଡିକାଲରେ ହେଉଥିଲେ ଚିକିତ୍ସିତ
  • ||
  • କଟକ : କଟକ ପାରାଦୀପ ରାସ୍ତା ସୋମପୁର ବଜାର ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଗ୍ୟାରେଜ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରକ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : କୁଆଖିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟରେ ଯାଜପୁର ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଚଢ଼ାଉ, ୮୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||

କ୍ୟାବିନେଟ ବିସ୍ତାର ପରେ ସିନ୍ଦେ ଦଳର କିଛି ବିଧାୟକ ଆମ ସହ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଛନ୍ତି : ଆଦିତ୍ୟ ଠାକରେ

ମୁମ୍ୱାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ସରକାରକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି ଶିବସେନା । ଶିବସେନା ନେତା ତଥା ରାଜ୍ୟର ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆଦିତ୍ୟ ଠାକରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରକୃତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କିଏ ତାହା ଲୋକମାନେ ଜାଣିଛନ୍ତି ।  ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସଙ୍କୁ ଇସାରା କରି ସେ ଏହା କହିଛନ୍ତି । କ୍ୟାବିନେଟ ସମ୍ପ୍ରସାରଣକୁ ନେଇ ଆଦିତ୍ୟ ଠାକରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମନ୍ତ୍ରୀସ୍ତରୀୟ ଦଳ ନା ମୁମ୍ବାଇର ସ୍ୱର ଶୁଣିଛନ୍ତି ନା  ମହିଳା କିମ୍ବା ସ୍ବାଧୀନ ବିଧାୟକଙ୍କ ସ୍ୱର ଶୁଣିଛନ୍ତି ।  ଏଥି ସହ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ଦଳରେ ଫସି ରହିଥିବା କିଛି ଲୋକ ବର୍ତ୍ତମାନ କ୍ୟାବିନେଟ ବିସ୍ତାର ପରେ ଆମ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି । ଯେଉଁମାନେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆମର ଦ୍ୱାର ଖୋଲା ଅଛି । ଯିଏ ସେଠାରେ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁଛି, ସେମାନଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଆମକୁ ସାମ୍ନା କରନ୍ତୁ ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟକୁ ବିସ୍ତାର କରିଛନ୍ତି । ବିଦ୍ରୋହୀ ଶିବସେନା ଶିବିର ଏବଂ ତାଙ୍କ ସରକାରକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ବିଜେପି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ନେଇ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳ ଗଢିଛନ୍ତି । କ୍ୟାବିନେଟରେ କୌଣସି ମହିଳା ବିଧାୟକ କିମ୍ବା ସ୍ୱାଧୀନ ବ୍ୟକ୍ତି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇନଥିଲେ । କ୍ୟାବିନେଟ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବର୍ତ୍ତମାନ ୨୦ । ଜୁନ୍ ମାସରେ ଶିବସେନା ନେତୃତ୍ୱ ବିରୋଧରେ ବିଦ୍ରୋହ କରିବା ପରେ ପ୍ରଥମ ୧୪ ରୁ ୧୫ ଜଣ ବିଧାୟକ କ୍ୟାବିନେଟରେ ସ୍ଥାନ ପାଇନାହାଁନ୍ତି । ତେଣୁ ବିଶ୍ୱସ୍ତତା ପାଇଁ କୌଣସି ସ୍ଥାନ ନାହିଁ ବୋଲି ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆଦିତ୍ୟ ଠାକରେ ଥଟ୍ଟା କରି କହିଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର