PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆପଡା ସାଲେଭଟା ଛକରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକ-ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାରେ ଗୁରୁତର ତ୍ରୁଟି, ହେଲିକପ୍ଟର ଉଡାଣ ଭରିବା କ୍ଷଣି ମଝି ଆକାଶରେ ଦେଖାଗଲା କଳା ବେଲୁନ୍, ୪ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଭିତରକୁ ଧସେଇ ପଶିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ପୋଲିସ-ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆପଡା ଉଦ୍ୟାନବନ୍ଧ କ୍ରିଷ୍ଣା ଛକରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : କଣ୍ଟାମାଳ ବ୍ଲକ୍ ମନମୁଣ୍ଡା ରେଞ୍ଜ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରତାଖଣ୍ଡି ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଫାଶରେ ପଡ଼ି ଏକ ଭାଲୁର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କୋଲକାତା : ମାତ୍ର ୭୫ ଟଙ୍କା ପାଉଣା ଫେରସ୍ତ ଦାବିରେ ଦେଖାଦେଇଥିଲା ଅଶାନ୍ତି, ନମାଜ ପଢ଼ି ଫେରିବା ବାଟରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୨୦୧୯ ରୁ ୨୦୨୨ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି ୧୦ ହଜାର ୧୨୯ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା : ଗୃହରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜୁଲାଇ ୬ରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ଘୋଷଣା । ଦିନ ୧ଟାରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇପ ରେଜଲ୍ଟ । ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ରଞ୍ଜନ ଦାଶଙ୍କ ସୂଚନା ।
  • ||
  • ଗୋଚ୍ଛାପଡ଼ା/ଫୁଲବାଣୀ : ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଯୋଡ଼ାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ ଜଗାର ଖପୁରି ୩ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିରୋପଣ କରାଯିବ । ଦିଲ୍ଲୀ ଏମସ୍‌ ନ୍ୟୁରୋ ସର୍ଜରୀ ଡାକ୍ତର ଦୀପକ ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ସୂଚନା ।
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ଅଲ୍ଲୁରୀ ସୀତାରାମ ରାଜୁଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି କରିବେ ଉନ୍ମୋଚନ
  • ||
  • କୋଟପାଡ଼ : କୋଟପାଡ଼ ମୀନାବଜାରରେ ଦୋଳି ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ନାବଳିକାଙ୍କ ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିରେ ପୁଣିଥରେ ଏକନାଥଙ୍କ ବାଜିମାତ୍। ଫ୍ଳୋର ଟେଷ୍ଟରେ ବହୁମତ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ସିନ୍ଦେ। ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ୧୬୪ ସଦସ୍ୟ ସମର୍ଥନ କରିଥିବା ସୂଚନା।
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଚଞ୍ଚରମୁଣ୍ଡା ଛକ ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ଜଣେ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କୁଲ୍ଲୁରେ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କ ସମେତ ୧୬ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୱାର୍ଲ୍ଡ ୨୦୨୨ : ବିଜୟ ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧିଲେ ସିନି ଶେଟ୍ଟୀ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାଙ୍ଗିଗଲା ଆଲପାଇନ୍ ଗ୍ଲାସିୟରର ବିଶାଳ ଖଣ୍ଡ, ୫ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ ନେଇ ବୋର୍ଡର ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ, ସଚିବାଳୟରେ ଆଜି ନିଆଯିବ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବାଲିଘାଟକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଯୁବକଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡାମାଡ଼, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେ ଲାଲୁ ଯାଦବ, ପଡ଼ିଯିବା କାରଣରୁ ହୋଇଥିଲେ ଆହତ
  • ||
  • ଡେନମାର୍କ : ଡେନମାର୍କର ସପିଂ ମଲରେ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି, ୩ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||

ବଲିଉଡ ଏବଂ ସାଉଥ୍‌ ଫିଲ୍ମ ବିବାଦକୁ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର: କହିଲେ,’ଦେଶକୁ ବାଣ୍ଟିବା ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ,ସେ କାମ ଇଂରେଜ୍‌ କରୁଥିଲେ’

ମୁମ୍ବାଇ ୨୦/ ୦୫ : ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଅକ୍ଷର କୁମାର ଏବେ ତାଙ୍କର ଆଗାମୀ ଚଳଚିତ୍ର ‘ପୃଥ୍ବୀରାଜ’ର ପ୍ରମୋସନରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ମହାନ ଯୋଦ୍ଧା ପୃଥ୍ବୀରାଜଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି ଖିଲାଡୀ କୁମାର । ଅନ୍ୟପଟେ ଲିଡ୍‌ ରୋଲରେ ନଜର ଆସିବେ ମାନୁଷୀ ଚିଲ୍ଲର । ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପ୍ରମୋସନ ଉତ୍ସବରେ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ମୁଦ୍ଦା ଉଠାଇଛନ୍ତି ଅକ୍ଷୟ କୁମାର । ବଲିଉଡ ଏବଂ ସାଉଥ୍‌ ଚଳଚିତ୍ର ଶିଳ୍ପକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ସେ ନିଜ ମନ୍ତବ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି ।

ଗତ କିଛିଦିନ ହେଲା ବଲିଉଡ ଏବଂ ସାଉଥ୍‌ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିକୁ ନେଇ ବାକ୍‌ ଯୁଦ୍ଧ ଲାଗିରହିଛି । ଦକ୍ଷିଣୀ ଅଭିନେତା କିଚ୍ଚା ସୁଦୀପ ହିନ୍ଦୀ ଭାଷାକୁ ନେଇ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବାପରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆ ଓ୍ବାର୍‌ । ଅଭିନେତା ଅଜୟ ଦେବଗନ୍‌ ଟ୍ବିଟ୍‌ କରି ତାଙ୍କୁ କଡା ସମାଲୋଚନା କରିବା ସହିତ ଜବାବ୍‌ ରଖିଥିଲେ । ପରେ ହିନ୍ଦୀ ଏବଂ ସାଉଥ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ତୀବ୍ର ହୋଇଥିଲା ।

ଫିଲ୍ମ ପୃଥ୍ବୀରାଜର ପ୍ରମୋସନ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଅକ୍ଷୟ କୁମାର କହିଛନ୍ତି, ‘ଦେଶକୁ ବାଣ୍ଟିବା ବନ୍ଦ କରାଯାଉ । ସାଉଥ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ, ନର୍ଥ ଇଣ୍ଡିଆ କିମ୍ବା ବଲିଉଡ କୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ । ସେମାନେ ଯଦି ବି କହୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣମାନେ କାହିଁକି କହୁଛନ୍ତି? ସେମାନେ କଣ କହୁଛନ୍ତି ସେଥିରେ ମୋର କୌଣସି ମତଲବ୍‌ ନାହିଁ । କାରଣ ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଭାବେ ଯେ ଏହା ଭାରତୀୟ ଚଳଚିତ୍ର ଶିଳ୍ପ । ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଚାହେଁ ଯେ ସେମାନେ ବି ଭଲ ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତୁ ଆମେ ବି ଭଲ ବ୍ୟବସାୟ କରୁ। ଆଜି ଯାହା କିଛି ବି ଘଟୁଛି ତାହା ଦେଶ ସ୍ବାଧୀନ ବେଳେ ଘଟିଥିଲା । ଇଂରେଜ ମାନେ ବି ଏହା କରୁଥିଲେ । ସେମାନେ ଭାରତକୁ ଇଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଆ, ସାଉଥ ଇଣ୍ଡିଆ, ନର୍ଥ ଇଣ୍ଡିଆରେ ବାଣ୍ଟିଥିଲେ । ନିଜତ ଦେଶ ପାଇଁ କିଏ କଣ କରିପାରିବେ ତାହା ଚିନ୍ତା କରିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଆମେ ସମସ୍ତେ ଭାରତୀୟ । ତେଣୁ ଏକ୍‌ ହୋଇ କାମ କରିବା’।

ନିଜ ଚଳଚିତ୍ର ଓ ମାଇ ଗଡ୍‌ର ଉଦହାରଣ ଦେଇ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର କହିଛନ୍ତି । ସେ ଫିଲ୍ମ ମୁଁ କରିଥିଲି, ସେମାନେ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ରାଉଡି ରାଠୋର ସେମାନଙ୍କ ଚଳଚିତ୍ର ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ତାହା ହିନ୍ଦୀରେ ମଧ୍ୟ ମୁଁ କରିଥିଲି । ଏଥିରେ ଅସୁବିଧା କେଉଁଠି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଅକ୍ଷୟ କୁମାର । ତେଣୁ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ବିଭାଜନ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ବନ୍ଦ କରି ମିଳିମିଶି ହିଁ ସମସ୍ତେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ । ଏଠି ସମସ୍ତେ ଭାରତୀୟ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର