PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ସିଏମ୍ ପଦରୁ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ କଣ ରହିଛି ବିଜେପିର ପ୍ଲାନ୍? ଫଡନବୀସ-ସିନ୍ଦେ ମେଣ୍ଟ ସରକାର ଗଠନ ନେଇ ଜୋରଦାର ଚର୍ଚ୍ଚା
  • ||
  • ‘ଦେଶରୁ କଂଗ୍ରେସ ମୂଳପୋଛ ହୋଇଯିବା ଉଚିତ, ଖାସ୍‌ ସେହି ଦଳ ପାଇଁ ଦୁଇଦୁଇ ଥର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେଣି ମୋଦି’: ଅସଦୁଦ୍ଦିନ ଓଓ୍ବେସୀ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ମିଳିଲା ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ୬ରେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ, ଜୁଲାଇ ୧୭ ନାମାଙ୍କନର ଶେଷ ତାରିଖ : ଭାରତୀୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବିଜ୍ଞପ୍ତି
  • ||
  • ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଯବାଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ପରକୀୟା ପ୍ରୀତି ସନ୍ଦେହ କରି ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିଲା କରୋନା ମାମଲା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୬୧ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛପଟୁ ପିଟିଲା କାର୍, ୮ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||
  • ପାଟଣା : ଦୁଇ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଲୁଟେରା, ଝିଅ ବାହାଘର ପାଇଁ ରଖିଥିଲେ ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ବିଜାପୁରରେ ମାଓ ହିଂସା, ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା
  • ||

ହୃଦ୍‌ରୋଗ ଆଶଙ୍କା କମାଇଥାଏ ବାଦାମ

source:www.mnn.com

ବାଦାମ ଖାଇବା ଓ ରୋଗ ଆଶଙ୍କା ଉପରେ ନିକଟରେ ଏକ ଅଧ୍ୟୟନ ହୋଇଥିଲା । ସେହି ଅନୁସାରେ, ଦିନକୁ ଅତି କମ୍‌ରେ ୨୦ ଗ୍ରାମ୍‌ ବାଦାମ ଖାଇଲେ ହୃଦ୍‌ରୋଗ ଆଶଙ୍କା ହ୍ରାସପାଏ । ସେତିକି ନୁହେଁ, କର୍କଟ ଓ ଅପମୃତ୍ୟୁ ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ହୁଏ । ଗବେଷକଙ୍କ ଅନୁସାରେ, ପ୍ରତିଦିନ ୨୦ ଗ୍ରାମ୍‌ ବା ହାରାହାରି ମୁଠାଏ ବାଦାମ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା କୋରୋନାରୀ ହୃଦ୍‌ ସମସ୍ୟା ୩୦ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ କରାଯାଇପାରେ । ସେହିପରି ୧୫ ପ୍ରତିଶତ କର୍କଟ ଏବଂ ଅପମୃତ୍ୟୁ ଆଶଙ୍କା ୨୨ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇଥିଲା । ଶ୍ୱାସଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଅଧା ହ୍ରାସ ହୋଇଥିଲା । ସେହିପରି ମଧୁମେହ ପ୍ରାୟ ୪୦ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇଥିବା ଗବେଷଣାରୁ ଜଣାପଡ଼ିଲା । ଇମ୍ପିରିଆଲ୍‌ କଲେଜ ଲଣ୍ଡନ୍‌ ଓ ନରୱେର ୟୁନିଭର୍ସିଟି ଅଫ୍‌ ସାଇନ୍ସ ଆଣ୍ଡ ଟେକ୍ନୋଲୋଜରି ବୈଜ୍ଞାନକିମାନେ ବଶି୍ୱର ୨୯ଟି ପ୍ରକାଶିତ ଅଧ୍ୟୟନର ବିଶ୍ଳେଷଣ କରିଥିଲେ । ଏଥେିର ୧୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କୋରୋନାରୀ ହୃଦ୍‌ରୋଗୀ, ୯ ହଜାର ଷ୍ଟ୍ରୋକ୍‌ ପୀଡ଼ିତ, ୧୮ ହଜାର ହୃଦ୍‌ ଓ କର୍କଟ ରୋଗୀ ଏବଂ ୮୫ ହଜାର ଅପମୃତ୍ୟୁ ସମେତ ୮୧୯,୦୦୦ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନଶୈଳୀ, ବାସସ୍ଥାନ, ରୋଗ, ଲିଙ୍ଗ ମତଭେଦ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବାଦାମ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଅଧିକାଂଶ ରୋଗ ଆଶଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଲା । ସବୁ ପ୍ରକାର ବାଦାମକୁ ଅଧ୍ୟୟନରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଥିଲା । ଉଚ୍ଚ ଚର୍ବିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ବାଦାମରେ ଫାଇବର୍‌ ଓ ପ୍ରୋଟିନ ପ୍ରଚୁର ମାତ୍ରାରେ ରହିଛି । ଏହାର ମେଦ ହ୍ରାସକାରୀ ଗୁଣର ପ୍ରମାଣ ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି । ବିଏମ୍‌ସି ମେଡିସିନ୍‌ ପତ୍ରିକାରେ ଅଧ୍ୟୟନ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।