PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ, ଶପଥ ପାଠ କରାଇଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ
  • ||
  • ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍ ହେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ , ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ସୂଚନା ଦେଲେ ଜେପି ନଡ୍ଡା
  • ||
  • ପୁଣି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ, କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ବଢ଼ିବାରୁ କଟକଣା ଜାରି । ମଲ୍ , ଦୋକାନ, ସରକାରୀ ଓ ଘରୋଇ ଅଫିସରେ କଟକଣା ପାଳନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ୨ ମିଟର ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ହେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ , ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍‌ରେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍‌ଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅଟକିଛି ପେଟା ନାଳର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଓ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ, ନାଳ ଭିତରେ ପଶି ପ୍ରତିବାଦ କଲେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା, କୋଭିଡ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବେଡ୍
  • ||
  • ମୋରଡ଼ା : ମୋରଡ଼ାରେ ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ମୃତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳାକୁ ବିଜେ ହେଲା ଆଜ୍ଞାମାଳ, ସିଂହଦ୍ଵାର ସମ୍ମୁଖକୁ ଆସିବେ ୩ ରଥ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଟ୍ରାଫିକ୍ ଓ ପାର୍କିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ମାଳତିପାଟପୁର ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ରହିବେ ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀବାହି ବସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବିଏମସିର ଡ୍ରାଇ ଡେ ପାଳନ, ମଶା ବଂଶ ବୃଦ୍ଧିକୁ ନାଶ କରିବାକୁ ରାଜଧାନୀବାସୀଙ୍କୁ ଆହ୍ଵାନ କଲେ ବିଏମସି କମିଶନର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟ୍‌କା, ଦଳର ସମ୍ପାଦକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍
  • ||

ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା, କୋକେଇକୁ କାନ୍ଧେଇଲେ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ

ଆମେଥି,୨୬।୫: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଆମେଥିରେ ଗତକାଲି ରାତିରେ ନବନିର୍ବାଚିତ ସାଂସଦ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀଙ୍କ ନିକଟତମ ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିବା ବରେଲିୟା ଗାଁର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସିଂହଙ୍କୁ କିଛି ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତି ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏବେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏହି ମାମଲାରେ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି। ସୁରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ହତ୍ୟା ଖବର ପାଇବା ପରେ ସେଠାରେ ସ୍ମୃତି ପହଁଞ୍ଚିଥିଲେ। ସେ ତାଙ୍କର ଅନ୍ତିମ ଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ହେବା ସହ ତାଙ୍କ କୋକେଇକୁ ମଧ୍ୟ କାନ୍ଧେଇଥିଲେ।

ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ପୋଲିସ ଏସପି ଦୟାରାମ ଆଜି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବରୋଲିୟା ଗାଁର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସିଂହଙ୍କୁ ଗତକାଲି ରାତିରେ ୧୧ଟା ୩୦ ସମୟରେ କିଛି ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତି ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପଠାଯାଇଛି, ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଯୋତା ବିତରଣ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଖୁବ୍ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଥିଲେ। ସେ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀଙ୍କ ଖୁବ୍ ନିକଟତର ବୋଲି ମନେକରାଯାଏ। ବରେଲିଆ ଗାଁରେ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ ଯୋତା ବାଣ୍ଟିବା ଘଟଣା ଆମେଥି ଲୋକଙ୍କର ଅପମାନ ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ମହାସଚିବ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧି କହିଥିଲେ। ଏବେ ସୁରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯିବା ପରେ  ରାଜନୈତିକ ଉଷ୍ମତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ସୁରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ଘଟଣାରେ  ଏବେ କଂଗ୍ରେସକୁ ସିଧାସଳଖ ଦାୟୀ କରାଯାଉଛି। ମୃତ ସୁରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ପୁଅ ଅଭୟ କହିଛନ୍ତି ସ୍ମୃତିଙ୍କ ଜିତିବାର ଖୁସି ମନାଇବାର ମୂଲ୍ୟ ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପଡିଛି। ମୋ ବାପା ସ୍ମୃତି ଇରାନୀଙ୍କ ପ୍ରଚାରରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଲାଗି ରହିଥିଲେ। ସ୍ମୃତି ଇରାନୀଙ୍କ ବିଜୟ ପରେ ବିଜୟ ଯାତ୍ରା ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା ଓ ଏହି କଥା କଂଗ୍ରେସ ସମର୍ଥକଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିନଥିଲା, ବୋଧହୁଏ ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କର ହତ୍ୟା କରିଦିଆଯାଇଛି। ଆମକୁ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ସନ୍ଦେହ ରହିଛି।’

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର