PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଞ୍ଚଭୂତରେ ଲୀନ ହେଲେ ରାଇମୋହନ , ମୁଖାଗ୍ନି ହେଲେ ସାନଝିଅ ଉଦିତା ପରିଡ଼ା , ପୁରୀ ସ୍ୱର୍ଗଦ୍ୱାରରେ ରାଇଙ୍କ ଶେତକୃତ୍ୟ ସଂପନ୍ନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବାଣୀବିହାରରେ ପୁଣି ଆତଙ୍କ। ବୁଲିଲା ଖଣ୍ଡା , ଭୁଜାଲି। ଛିନ୍ ଛତ୍ର ହୋଇ ଦୌଡ଼ିଲେ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ। କ୍ୟାମ୍ପସ ବାହାର କିଛି ଅଣଛାତ୍ର ଆସି ଛାତ୍ର ଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ସୂଚନା।
  • ||
  • ମୃତ୍ଯୁ ପରେ ଚକ୍ଷୁଦାନ କଲେ ରାଇମୋହନ, କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ କରାଗଲା ତାଙ୍କର ଚକ୍ଷୁଦାନ , କ୍ଯାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ସାହୁଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଭିନେତା ରାଇମୋହନ ପରିଡ଼ାଙ୍କ ପରଲୋକ, ନିଜ ଘରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାସ ଶେଷରେ ଲଘୁଚାପ, ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ବର୍ଷିବ: ଆଜିଠୁ ୬ ଦିନ ଯାଏଁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି
  • ||
  • ପୁରୀ: ଅଣସର ପିଣ୍ଡିରେ ଚକା ବିଜେ ହେଲେ ଶ୍ରୀବିଗ୍ରହ, ଆଜି ଖଳି ଲାଗି ପରେ ମୋଦକ ସମର୍ପଣ ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱର କୋର୍ଟ ବନ୍ଦ, ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ଆଇନଜୀବୀ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆଣ୍ଟିଂ ସ୍ମଗଲିଂ ଗାର୍ଡ, ଏକକାଳୀନ ୫ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||
  • ଜୁନାଗଡ଼: ସାଥିରେ ନେଲେନି ବୋଲି… ଦୁଇ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଏସିଡ୍‌ ମାଡ଼ କଲା ମଦ୍ୟପ ଯୁବକ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା: ପୁଅକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହତ୍ୟା କରି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ବାପା
  • ||

ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ରୋଡ୍ ସୋ’ ପରେ ଶାହଙ୍କ ଚାଲେଞ୍ଜ, ୟୁପିରେ ୭୪ ସିଟ୍ ଜିତିବ ବିଜେପି

source:aajtak.intoday.in

ଅହମଦାବାଦ ୧୨/୨: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଅହମଦାବାଦରେ ବିଜେପି ଅଧ୍ଯକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହ ‘ମେରା ପରିବାର ଭାଜପା ପରିବାର’ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି । ଏହି କ୍ୟାମ୍ପେନରେ ଇଙ୍ଗିତ କରି ଶାହ ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାରକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି ।

ଶାହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ୟୁପିର କର୍ମୀଙ୍କୁ ମୁଁ ଜାଣିଛି । ୟୁପିରେ ପୂର୍ବ ଥର ୭୨ ସିଟ୍ ଆସିଥିଲା । ଏଥର ସେଠାର କର୍ମୀ ୭୪ ସିଟ୍ କରିଦେବେ କିନ୍ତୁ ୭୦ ହେବାକୁ ଦେବେନି ।‘ ମହାମେଣ୍ଟକୁ ନେଇ ହେଉଥିବା ରାଜନୀତି ଓ  ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହେଉଥିବା ଆଲୋଚନାକୁ ନେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ମହାମେଣ୍ଟକୁ ଡରିବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ । ମହାମେଣ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ କୁହନ୍ତୁ ଯେ ତାଙ୍କ ନେତା କିଏ ?’

ଅମିତ୍ ଶାହ କର୍ମୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋନ୍ଧନ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ୩ ମାର୍ଚ୍ଚ ଭିତରେ ବିଜେପି ୪ କ୍ୟାମ୍ପେନିଂ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ରମ ଲଞ୍ଚ କରିବ । ଏଥିରେ ଆଜି ପ୍ରଥମ ‘ମେରା ପରିବାର ଭାଜପା ପରିବାର’ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଯାଇଛି । ଦ୍ୱିତୀୟ ସମ୍ପର୍କ ଅଭିଯାନ ହେବ, ତୃତୀୟ କମଲ ଜ୍ୟୋତି ଏବଂ ୪ର୍ଥ ମୋଟର ସାଇକେଲ ରାଲି ଜରିଆରେ ଦେଶର ସବୁ ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରକୁ ଯିବ । ଏହି କ୍ୟାମ୍ପେନିଂ ସମୟରେ ଦେଶର ୨୨ କୋଟି ଭୋଟରଙ୍କ ସହିତ ବିଜେପି ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବ ।

ତେବେ ଏହା ସହିତ ମହାମେଣ୍ଟକୁ ନେଇ ଶାହ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଏକ ମଜାକଥା ଶୁଣାଇଛନ୍ତି  ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି ଯେ ଏମାନଙ୍କ ନେତା କିଏ ହେବ ?  ଏହା ଉପରେ ଲୋକେ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ସୋମବାର ମମତା, ମଙ୍ଗଳବାର ମାୟା, ବୁଧବାର ଦେବଗୌଡା ଓ ରବିବାର ଛୁଟି । ଅମିତ ଶାହ ମମତାକୁ ନେଇ ଏକଥା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି ହାରିବନି । ଯେତେ ଅଧିକ ନିର୍ଯାତନା ପାର୍ଟିର କର୍ମୀଙ୍କ ଉପରେ କରାଯିବ ପାର୍ଟି ସେତେ ମଜଭୁତ ହେବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର