PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ , ଗୁଳିମାଡ଼ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇ ଥିଲା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓଗଡ଼ରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୦ ଗରିବ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ବଣ୍ଟନ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନରେ ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ମାଡ଼, ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦାମରେ ୩୫ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼: ଛାତିରେ ବାଜିଛି ଗୁଳି, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ଫାଇନାଲ୍ ଫାଇଟ୍, ବେଲଜିୟମ-ଜର୍ମାନୀ ମଧ୍ୟରେ ଟାଇଟଲ ଟକ୍କର
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ୍, ୭ ମୃତ, ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ହାତୀମୃତ ଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୪ ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୨ ହାତୀଦାନ୍ତ ଜବତ…
  • ||
  • ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି: ଭାରତ ପାଇଁ ‘କର ବା ମର’, ସିରିଜ ଜିତି ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୦ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ! ସଜେଇ ହେଉଛି ରମାଦେବୀ ମହିଳା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଚିନାବାଦାମ ଚାଷର ନୂତନ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଶିଖିବେ ଓଡ଼ିଆ କୃଷକ, ୮୦ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଗୁଜରାଟ ପଠାଇଲା ସୋଆ
  • ||

ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ରୋଡ୍ ସୋ’ ପରେ ଶାହଙ୍କ ଚାଲେଞ୍ଜ, ୟୁପିରେ ୭୪ ସିଟ୍ ଜିତିବ ବିଜେପି

source:aajtak.intoday.in

ଅହମଦାବାଦ ୧୨/୨: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଅହମଦାବାଦରେ ବିଜେପି ଅଧ୍ଯକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହ ‘ମେରା ପରିବାର ଭାଜପା ପରିବାର’ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି । ଏହି କ୍ୟାମ୍ପେନରେ ଇଙ୍ଗିତ କରି ଶାହ ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାରକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି ।

ଶାହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ୟୁପିର କର୍ମୀଙ୍କୁ ମୁଁ ଜାଣିଛି । ୟୁପିରେ ପୂର୍ବ ଥର ୭୨ ସିଟ୍ ଆସିଥିଲା । ଏଥର ସେଠାର କର୍ମୀ ୭୪ ସିଟ୍ କରିଦେବେ କିନ୍ତୁ ୭୦ ହେବାକୁ ଦେବେନି ।‘ ମହାମେଣ୍ଟକୁ ନେଇ ହେଉଥିବା ରାଜନୀତି ଓ  ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହେଉଥିବା ଆଲୋଚନାକୁ ନେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ମହାମେଣ୍ଟକୁ ଡରିବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ । ମହାମେଣ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ କୁହନ୍ତୁ ଯେ ତାଙ୍କ ନେତା କିଏ ?’

ଅମିତ୍ ଶାହ କର୍ମୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋନ୍ଧନ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ୩ ମାର୍ଚ୍ଚ ଭିତରେ ବିଜେପି ୪ କ୍ୟାମ୍ପେନିଂ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ରମ ଲଞ୍ଚ କରିବ । ଏଥିରେ ଆଜି ପ୍ରଥମ ‘ମେରା ପରିବାର ଭାଜପା ପରିବାର’ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଯାଇଛି । ଦ୍ୱିତୀୟ ସମ୍ପର୍କ ଅଭିଯାନ ହେବ, ତୃତୀୟ କମଲ ଜ୍ୟୋତି ଏବଂ ୪ର୍ଥ ମୋଟର ସାଇକେଲ ରାଲି ଜରିଆରେ ଦେଶର ସବୁ ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରକୁ ଯିବ । ଏହି କ୍ୟାମ୍ପେନିଂ ସମୟରେ ଦେଶର ୨୨ କୋଟି ଭୋଟରଙ୍କ ସହିତ ବିଜେପି ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବ ।

ତେବେ ଏହା ସହିତ ମହାମେଣ୍ଟକୁ ନେଇ ଶାହ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଏକ ମଜାକଥା ଶୁଣାଇଛନ୍ତି  ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି ଯେ ଏମାନଙ୍କ ନେତା କିଏ ହେବ ?  ଏହା ଉପରେ ଲୋକେ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ସୋମବାର ମମତା, ମଙ୍ଗଳବାର ମାୟା, ବୁଧବାର ଦେବଗୌଡା ଓ ରବିବାର ଛୁଟି । ଅମିତ ଶାହ ମମତାକୁ ନେଇ ଏକଥା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି ହାରିବନି । ଯେତେ ଅଧିକ ନିର୍ଯାତନା ପାର୍ଟିର କର୍ମୀଙ୍କ ଉପରେ କରାଯିବ ପାର୍ଟି ସେତେ ମଜଭୁତ ହେବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର