PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : ସିମେଣ୍ଟ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ବିଭତ୍ସ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା: ବାଲିଆ ବାଣ ବିସ୍ଫୋରଣ ଅଘଟଣ: ଏସ୍‌ସିବିରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଆହୁରି ୧୧ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଟକ: ଡିସେମ୍ବର ୯ରୁ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ଏସ୍‌ଏ-୧ ଖାତା ଦେଖା, ୫୬ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଶୀତ ଲହରୀ ଅସମ୍ଭାଳ: ୧୦ ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ ୭ ସହର, ସେମିଳିଗୁଡା ସବୁଠୁ ଥଣ୍ଡା
  • ||

ରୁଷର ସାଖାଲିନ୍ ଦ୍ୱୀପରେ ଗ୍ୟାସ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ବ୍ଲକ ଭୁଶୁଡି ୯ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଜଣେ ନିଖୋଜ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବିଶ୍ୱର ସର୍ବବୃହତ ତୈଳ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ କୁହାଯାଉଥିବା ରୁଷର ସାଖାଲିନ୍ ଦ୍ୱୀପରେ ଏକ ଗ୍ୟାସ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଛି । ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣ କାରଣରୁ ସେଠାରେ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ବ୍ଲକ ଭୁଶୁଡି ପଡିଛି । ​​ଯେଉଁଥିପାଇଁ ୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି । ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୪ ଜଣ ଶିଶୁ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ।  ନିଖୋଜ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଖୋଜାଖୋଜି ଚାଲିଛି ।

ରଏଟର୍ସ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଶନିବାର ଦିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରୁଷର ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦ୍ୱୀପର ସାଖାଲିନରେ ଏକ ପାଞ୍ଚ ମହଲା ବିଶିଷ୍ଟ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ବ୍ଲକ ଆଂଶିକ ଭାବରେ ଭୁଶୁଡି ପଡିଛି । ଏହାର ଆବର୍ଜନାରେ ପୋତି ହୋଇ ୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ଏବଂ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଜରୁରୀକାଳୀନ ସେବା ଜାରି କରାଯାଇଛି । ତେଣୁ ସେଠାରେ, ରୁଷର ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟର ବ୍ଲକ୍ ଗ୍ୟାସ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ ହେତୁ ଭୁଶୁଡି ପଡିଥିବା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ରୁଷର କୋଷ୍ଟ୍ରୋମା ସହରର ଏକ କାଫେରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୧୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା । ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅଧିକାରୀ କହିଥିଲେ ଯେ ସକାଳେ କାଫେରେ ଏକ ବିବାଦ ବେଳେ କେହି ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା । ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳ ୨୫୦ ଲୋକଙ୍କୁ ବାହାର କରିଥିଲେ । କୋଷ୍ଟ୍ରୋମା ଉତ୍ତର ମସ୍କୋ ଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୩୪୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଅବସ୍ଥିତ ।  ନିଆଁ ଲାଗିବା ସମୟରେ କାଫେ ଛାତ ଭୁଶୁଡି ପଡିଥିଲା ।