PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଠଗଡ : ଆଠଗଡ ଅଂଶୁପା ହ୍ରଦ ନିକଟରୁ କାରରୁ ୧୩୫୫ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ତିଗିରିଆ : ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର, ରାତ୍ରି ପାଟ୍ରୋଲିଂ ବେଳେ ଉଦ୍ଧାର କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରେଲୱେ ଜଙ୍କସନରୁ ୨୫ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ପୁତୁରାର ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ଖୁଡ଼ୀ ଗୁରୁତର, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ନଗସପୁର ବଜାରରେ ସିରିଜ୍ ଲୁଟ୍, ୧୬ଟି ଦୋକାନରୁ ଚୋରି କରିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ଆସାମ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ, ୧୦ ଜଣଙ୍କୁ ଆଜୀବନ

source:www.news18.com

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୩୦ ।୧(ଏଜେନ୍ସି): ସିବିଆଇର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟ ଆଜି ଆସାମରେ ୨୦୦୮ ମସିହାରେ ଘଟିଥିବା ସିରିଏଲ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ମାମଲାରେ ୧୦ ଜଣଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ଜେଲଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନ୍ୟାସନାଲ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍‌ ଫ୍ରଣ୍ଟ ଅଫ୍‌ ବୋଡୋଲ୍ୟାଣ୍ଡ(ଏନଡିଏଫ୍‌ବି)ର ମୁଖ୍ୟ ରଞ୍ଜନ ଦୈମାରୀ ଓ ଅନ୍ୟ ୯ ଜଣ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଅନ୍ୟ ୩ ଜଣ ଦୋଷୀ କୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବିଧାନ କରାଯାଇଥିବା ଜରିମାନା ଦାଖଲ କରିବା ପରେ ଖଲାସ ହେବେ । ଅନ୍ୟପଟେ ଦୁଇ ଜଣ ଦୋଷୀ ନିଲିମ ଦୈମାରୀ ଓ ମୃଦୁଲ ଗୋୟାରୀ ସେମାନଙ୍କର ଦଣ୍ଡ ଭୋଗି ସାରିଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଖଲାସ କରିବାକୁ କୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।
୨୦୦୮ ମସିହା ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖରେ ଆସାମର ୯ଟି ସ୍ଥାନରେ ଘଟିଥିବା ଏହି ସିରିଏଲ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୮୮ ଜଣରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ପ୍ରାଣହାନି ଘଟିଥିଲା ।