PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଇଡା ବ୍ଲକର ଫଟାଟାଙ୍ଗର ଆଶ୍ରମ ଛାତ୍ରୀ ନିବାସରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ୧୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଛାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ୫ମ ଟେଷ୍ଟ: ଜୋ ରୁଟ୍‌ ଏବଂ ଜନି ବୈୟାରିଷ୍ଟୋଙ୍କ ଶତକୀୟ ଇନିଂସ, ଭାରତକୁ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ହରାଇ ସିରିଜ ବରାବର୍‌ କଲା ଇଂଲଣ୍ଡ
  • ||
  • ପୁଣି ରାଜଧାନୀରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍ଥିତ ଆଚାର୍ଯ୍ୟବିହାର ନିକଟ ଏକ ଭଡାଘରୁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଉତ୍କଟ ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା, ମୁଲତବୀ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ବିରୋଧୀ
  • ||
  • ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ : ମୋବାଇଲ୍ ଗେମ୍ ହେଲା କାଳ, ଅନଲାଇନ୍ ଗେମ୍ ଖେଳି ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ହାରିଯିବାରୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ସମ୍ଵଲପୁର : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଅଜଣା ଟ୍ରକ୍, ୨ ମୃତ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ୫୫ଟି ନୂତନ ବାତ୍ୟା ଓ ବନ୍ୟା ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀ, ଦ୍ଵିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିରୁ ୨୯ କୋଟି ୩୬ ଲକ୍ଷ ମଞ୍ଜୁର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ପୋଲିସ ପଞ୍ଝାରେ ଦୁଇ ନକଲି ମାଓବାଦୀ, ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ ଦେଇ ମାଗୁଥିଲେ ୫ ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରୁ ବାପା ଓ ଝିଅ-ପୁଅଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ: କମାଣ୍ଡର ଜିପ୍‌ରୁ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ହେରାପଞ୍ଚମୀ, ନନ୍ଦିଘୋଷ ରଥ ଭାଙ୍ଗି ରାଗ ଶୁଝାଇବେ ଅଭିମାନିନୀ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସାଆନ୍ତାଣୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶାରେ ଲଘୁଚାପ ବଳୟ ସୃଷ୍ଟି, ୪ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା: ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ
  • ||

ପୁଲଓ୍ବାମା ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୬ ଲକ୍ଷ ଦେଲେ ଭିକାରୀ

ଆଜମେର,୨୨।୨: ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାର ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କୁ ନେଇ ସାରାଦେଶ ଶୋକରେ ବୁଡି ରହିଛି। ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ନେଇ ସାଧାରଣ ଜନତା ସହାୟତାର ହାତ ବଢାଇଛନ୍ତି। ତେବେ  ରାଜସ୍ଥାନର ଜଣେ ଭିକାରୀ ତାଙ୍କର ଜମାପୁଞ୍ଜିକୁ ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଭିକାରୀ ଜଣକ ଏବେ ଯଦିଓ ବଞ୍ଚିନାହାଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଇଛା ଅନୁସାରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତାରେ ଜମା ୬.୬୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ମୃତ  ଭିକାରୀଙ୍କ ଶେ​‌ଷ ଇଛା  ଥିଲା ତାଙ୍କର ଜମାପୁଞ୍ଜି କୌଣସି ଭଲ କାମରେ ଖର୍ଚ ହେଉ।

ଆଜମେରର ବଜରଙ୍ଗଗଡ ଛକରେ ଭିକ ମାଗୁଥିବା ଦେବକୀ ଶର୍ମା ନାମକ ଏହି ଭିକାରୀ ଜଣକ ୭ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଜେଏଲଏନ୍ ଶାଖାରେ ଖାତା ଖୋଲିଥିଲେ।। ଏଥିରେ ସେ ତାଙ୍କର ବଳକା ଅର୍ଥକୁ ରଖୁଥିଲେ। ସେ ଚାହୁଁଥିଲେ ତାଙ୍କର ଜମା ଅର୍ଥ କୌଣସି ଭଲ କାମରେ ଲାଗୁ। ପ୍ରାୟ ୬ ମାସ ତଳେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ଦେବକୀଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତା ଦେଖାଶୁଣା କରୁଥିବା ସନ୍ଦୀପ  ଗୌଡା କହିଛନ୍ତି ତାଙ୍କର ଇଛା ଅନୁସାରେ ପୁଲଓ୍ବାମାର ଶହୀଦଙ୍କ ନାମରେ ୬ ଲକ୍ଷ ୬୧ ହଜାର ୬୦୦ ଟଙ୍କାର ଡିମାଣ୍ଡ ଡ୍ରାଫ୍ଟ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଲ୍ୟାଣ କୋଷକୁ ଦିଆଯାଇଛି। ଜିଲ୍ଲାପାଳ ବିଶ୍ବମୋହନ ଶର୍ମା ଡ୍ରାଫ୍ଟ ସ୍ବୀକାର କରିବା ସହ ଏହି ସହଯୋଗକୁ ଖୁବ୍ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର