PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାୟାବିନୀ ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ମାମଲା: ପୁଣି ହାଜର ହେଲେ ଠିକାଦାର, ପଦାକୁ ଆସିଲା ରଣଜୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟ ପୁସ୍ତକ ମହୋତ୍ସବ ‘ଅକ୍ଷର’, ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଶୀତ ସାମାନ୍ୟ କମିବ, ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ କାଁ ଭାଁ ହାଲୁକା ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା: ୮ଟି ସ୍ଥାନରେ ରାତି ତାପମାତ୍ରା ୧୧ ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ
  • ||

ଖାଦ୍ୟରେ ସ୍ୱାଦ ବଢାଇବା ସହିତ ଏହି ବଡ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ କଞ୍ଚାଲଙ୍କା, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଫାଇଦା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୫ /୧୦ : ଅନେକ ଲୋକ ଭୋଜନକୁ ମସଲାଯୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ନାଲି ଚିଲି ପାଉଡର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଖାଦ୍ୟରେ କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ବ୍ୟବହାର କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ । ଅନେକ ଲୋକ ଏହାକୁ ସାଲାଡ ସହିତ ଖାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି । କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ସ୍ୱାଦରେ ଯେତିକି କଡା ସେତିକି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ ।

ଖାଦ୍ୟକୁ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ କରିବା ବ୍ୟତୀତ ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଅନେକ ପୋଷଣ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥାଏ । କଞ୍ଚା ଲଙ୍କାରେ ଭିଟାମିନ୍-ସି ଅଧିକ ପରିମାଣରେ ମିଳିଥାଏ, ଯାହା ଶରୀରର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ହୃଦୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରକୁ କିପରି ଲାଭ ମିଳିଥାଏ-

Organic Green Chilli – GreenDNA® India

-ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦ ବଢାଇବା ବ୍ୟତୀତ କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଶରୀରକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିଥାଏ, ଏଥିରେ ଜିରୋ କ୍ୟାଲୋରୀ ରହିଥାଏ, ଯଦି ଆମେ ଏହାକୁ ନିୟମିତ ଖାଇଥାଉ ତେବେ ଶରୀରର ମେଟାବୋଲିଜିମ୍ ଠିକ୍ ରହିଥାଏ ।

-କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ୍ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟକାରୀ, ଏହା ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନକୁ ମଧ୍ୟ ସଠିକ୍ କରିଥାଏ । ଏହି କାରଣରୁ, ରକ୍ତ ଜମାଟ ବାନ୍ଧେ ନାହିଁ ଏବଂ ହୃତପିଣ୍ଡ ସଠିକ୍ ଭାବରେ କାମ କରିଥାଏ।

-ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ କଞ୍ଚା ଲଙ୍କାରେ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ମିଳିଥାଏ, ଯାହା ଶରୀରର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇଥାଏ । କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରୋଷ୍ଟେଟ୍ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ କମିଥାଏ ।

-କଞ୍ଚା ଲଙ୍କାରେ କ୍ୟାପସାଇସିନ୍ ନାମକ ଏକ ଉପାଦାନ ମିଳିଥାଏ, ଯାହା ଖାଦ୍ୟକୁ ରାଗ କରିଥାଏ । ଏଥି ସହିତ, ଏହା ମସ୍ତିଷ୍କର ଏକ ଅଂଶ ହାଇପୋଥାଲାମସ୍ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବା ମାତ୍ରେ ଶରୀରର ତାପମାତ୍ରା ହ୍ରାସ ହୋଇଥାଏ । ଏହି କାରଣରୁ, ଭାରତର ଉତ୍ତପ୍ତ ସ୍ଥାନମାନଙ୍କରେ ମଧ୍ୟ କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ଖିଆଯାଇଥାଏ ।

-କଞ୍ଚା ଲଙ୍କାରେ ମିଳୁଥିବା କ୍ୟାପସାଇସିନ୍ ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନକୁ ଠିକ୍ ରଖିଥାଏ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଥଣ୍ଡା-କାଶ, ସାଇନସ୍ ଇନଫେକ୍ସନର ଆଶଙ୍କା କମ୍ ରହିଥାଏ ।